Materace 200x200 od Sweetsen.pl są polecane w średnich oraz dużych sypialniach o powierzchni powyżej 10m2. Przed wyborem łóżka należy zatem dokładnie wymierzyć sypialnię i sprawdzić, ile miejsca zajmie łóżko. Pamiętajmy, że stelaż jest o kilkanaście centymetrów większy od materaca.

Materace kieszeniowe w różnych rozmiarach

Popularnym wyborem klientów są materace kieszeniowe multipocket z niezależnymi od siebie sprężynami oferującymi wysoki komfort dla obojga osób. W przypadku sypialni małżeńskiej, absolutnym minimum jest rozmiar 140x200. Jeśli jednak możemy sobie na to pozwolić, wybierzmy materac 200x200, który zagwarantuje dużo miejsca i pozwoli na swobodne przekręcanie się z jednego boku na drugi. Duży materac zawsze pozytywnie wpływa na jakość snu.

Jak dostosować rozmiar materaca?

Wymiar można dostosować do indywidualnych potrzeb. Zastanawiasz się jakie materace profilowane będą optymalne dla dwojga osób? Aby odpowiedzieć na to pytanie, zmierz szerokość swojego ciała w najszerszym punkcie, a następnie ściągnij wymiar z partnera. Do uzyskanej wartości dolicz 30-40cm, a otrzymasz wymaganą szerokość. Zawsze zalecamy materace kieszeniowe o większej szerokości, tak, aby obie osoby mogły liczyć na dostatecznie dużo miejsca. Jeśli pozwala na to nasza sypialnia, warto postawić na jak największy rozmiar.

Materace 200x200 z wypełnieniem piankowym

Bardzo nowoczesnym wyborem do sypialni małżeńskiej są materace termoelastyczne, które dostosowują się nie tylko do nacisku, ale również do temperatury ciała. Dzięki temu, gwarantują perfekcyjną sprężystością punktową dostosowaną do ułożenia naszego ciała. Ponadto, materace piankowe są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Decydując się na jakościowy materac mamy pewność, że będzie on dobrze służył nawet przez 10 lat.

artykuł sponsorowany