Kominki gazowe

Kominek na miarę XXI w.

Kominki gazowe to rozwiązanie, które sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Można zainstalować go wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do LPG lub gazu ziemnego NG – w większości bloków, w przestrzeniach biznesowych czy budynkach użytkowych. W przeciwieństwie do kominków opalanych drewnem, mogą one przybierać różne kształty – począwszy od tych do złudzenia przypominających kominki tradycyjne, aż po designerskie urządzania, zachwycające nietuzinkową formą. To właśnie dlatego są one elementem, z który chętnie wykorzystują projektanci. Warto podkreślić, że kominek gazowy ułatwia również utrzymanie czystości w domu. W przeciwieństwie do zwykłego kominka, jego użytkowanie nie grozi zabrudzeniem otaczającej przestrzeni czy zakopceniem ścian.

Kominek gazowy – rozwiązanie dla wygodnych

Instalacja kominka gazowego z zamkniętą komorą spalania nie wymaga komina. Wystarczy, aby pomieszczenie, w którym będzie on zamontowany zostało wyposażone w przewód powietrzno-spalinowy. Kominki gazowe cieszą się coraz większą popularnością także z uwagi na to, że nie wymagają tylu zabiegów pielęgnacyjnych, co klasyczne wkłady kominkowe (czytaj więcej) opalane drewnem. Ich użytkownicy pozbywają się konieczności dokładania polan, rozpalania, wymiatania popiołu i jego składowania.

Polecane kominki do wnętrz - sprawdź ceny!

Kominki gazowe są w pełni bezpieczne – wyposażone są w systemy zabezpieczające urządzenie przed ewentualnym wyciekiem gazu. Są także energooszczędne. LPG pobierane jest jedynie w czasie działania kominka, dzięki czemu można uniknąć strat energetycznych związanych z ich rozpalaniem.

Dodatkowe funkcje kominka gazowego

 Kominek gazowy może służyć do ogrzewania pomieszczenia, a nawet całego domu. Odpowiednio dobrane i zainstalowane urządzanie, będzie cechować się podobną wydajnością cieplną, co piec gazowy. Nowoczesne modele wyposażone są w panel sterujący, który może uruchamiać urządzenie w ściśle określonych godzinach i regulować temperaturę w pomieszczeniu, do poziomu wybranego przez użytkownika. Warto wspomnieć także o tym, że poziom ognia w kominku w większości modeli ustawia się za pomocą pilota. Dzięki temu można obsługiwać urządzenie, siedząc wygodnie w fotelu.Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 72,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny