Kominek gazowy

Gazowy, czy tradycyjny?

Zastanawiając się nad wyborem właściwego kominka, należy zacząć od bezpieczeństwa jego użytkowania. Modele na drewno wymagają częstego czyszczenia, usuwania popiołu, mogą kopcić, zdarza się również wypadnięcie płonącego polana. Kominki elektryczne, chociaż są bezpieczne, generują duże koszty. Ponadto, w przypadku awarii linii energetycznej nie ma możliwości ogrzania domu. Biokominki mają natomiast tę wadę, że ogień nie wygląda w nich naturalnie, a do tego dwutlenek węgla, który powstaje w wyniku spalania, uwalnia się do pomieszczenia, co przy złej wentylacji może być niebezpieczne. Powyższych mankamentów pozbawiony jest kominek gazowy.

kominek gazowy

Zalety kominków gazowych

Najważniejszą zaletą kominków gazowych jest bezpieczeństwo. Nie dymią, działają bez źródła prądu, a proces spalania kontrolowany jest automatycznie. Kominek podłącza się do przewodu kominowego, nie ma więc ryzyka ulatniania się spalin. Spalanie w nim jest czyste i nie powoduje smogu. Ogień w kominkach gazowych wygląda bardzo naturalnie, gdy podwójne palniki rozkładają płomienie na większą głębokość paleniska. Obsługa jest bardzo prosta, steruje się ogniem za pomocą pilota lub uruchamia się tryb automatyczny. Dzięki temu kominek włącza się samodzielnie, gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie do ustalonego poziomu.

kominki gazowe

Jaki kominek gazowy?

Polecane biokominki w dobrych cenach

W bogatej ofercie różnego rodzaju kominków warto zwrócić uwagę na produkty holenderskich firm Element4 i Helex na www.KominkiGazowe.info, które prowadzą pod względem zastosowanych technologii. Oprócz doskonałego wzornictwa i dbałości o detale kominki te wyróżniają się wyposażeniem w podwójny palnik. Element4, jako pierwsza zaproponowała modele z pięcioma palnikami. Daje to możliwość wykorzystania pełnej mocy grzewczej kominka. Tylna część paleniska wyłożona jest czarnym lustrem, co potęguje wizję ognia. Tak skonstruowany kominek nie tylko stanie się ozdobą każdego pomieszczenia, ale będzie miał też większą moc grzewczą.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,6% czytelników artykuł okazał się być pomocny