Kominki Lechma – przegląd oferty, ceny, opinie, polecane modele

Kominki Lechma – popularne modele

Do najpopularniejszych modeli kominków Lechma zaliczyć możemy przedstawione poniżej propozycje.

Kominki Lechma - wybrane modele

Nazwa modelu

Charakterystyka

Kominki Lechma PL-190 Korner Standard 8kW, 2,5 bar

Kominek Lechma, którego moc nominalna wynosi 8kW, natomiast moc nominalna płaszcza wodnego utrzymuje się na poziomie 6kW. Maksymalne ciśnienie robocze osiąga wartość 2,5 bara. Kominki z płaszczem wodnym tego typu cechują się pojemnością wynoszącą 31 litrów. W standardowym wyposażeniu znajduje się między innymi zintegrowany szyber, a także wysuwany popielnik. Natomiast do dodatkowych akcesoriów zalicza się szyba pyrolityczna oraz stojak z możliwością regulacji.

Kominek Lechma Iron RS 24

Są to wkłady kominkowe wyposażone w wymiennik ciepła. Moc nominalna utrzymuje się na poziomie 24 kW, natomiast moc do ogrzewania wody, wynosi 21 kW. Kominki Lechma tego typu przeznaczone są do spalania drewna o maksymalnej długości 50 cm. Zaleca się, aby wkłady Lechma zostały wyposażone w dodatkowy zawór termostatyczny.

Kominki z płaszczem wodnym Lechma PL-190 Standard 12kW

Wkłady Lechma w tym modelu wyróżniają się dużymi wymiarami, a co za tym idzie również przejrzystą szybą. Moc nominalna kominka utrzymuje się na poziomie 12 kW, co pozwala na swobodne ogrzanie całego budynku jednorodzinnego. W standardowym wyposażeniu znajduje się między innymi chłodnica płaszcza wodnego, a także szyba pyrolityczna. Dodatkowym udogodnieniem jest kolejny wlot powietrza oraz szyber dopasowany do konstrukcji kominka.

Wkłady Lechma dwustronne Standard LUX 15kW

Wkłady kominkowe tego typu posiadają dwustronną budowę, dzięki czemu kominki mogą być zabudowane w ściance działowej lub nowoczesnej obudowie pośrodku pomieszczenia. Tak jak w przypadku poprzednich modeli, w standardowym wyposażeniu znajduje się między innymi wysuwany popielnik, regulowany stojak, czy też zintegrowany szyber. Do zestawu można dokupić obydwie szyby pyrolityczne.

Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Kominki Lechma – przegląd oferty, ceny, opinie, polecane modele

Polecane kominki do wnętrz - sprawdź ceny!

Kominek Lechma – cennik i opinie

Poniżej przedstawiamy przykładowy cennik kominków Lechma.

Kominki Lechma - ceny

Nazwa produktu

Cena netto

Wkłady Lechma dwustronne Standard 15kW UO

Ceny od 5500,00 zł – bardzo dobre opinie

Obudowa kominka Lechma dwustronna Panorama 15 kW UO

Ceny od 6400,00 zł

Obudowa kominka PL-190 Standard Lux 12kW UO

Ceny od 4600,00 zł – bardzo dobre opinie

Obudowa kominka PL-190 Standard Lux 12 kW UZ

5500,00 zł

Wkłady kominkowe PL-200 Exclusive SBJ

8500,00 zł

Wkłady kominkowe PL-190 Panorama 12 kW UO

4400,00 zł

Wkłady kominkowe PL-190 Pryzma Dzielona 19kWUZ

5100,00 zł

PL-190 Korner Standard 8kW UO

3000,00 zł

PL-190 Korner Panorama 8kW UO

3400,00 zł

PL-190 Korner Pryzma Jednolita 8kW UO

3400,00 zł

PL-190 Korner Pryzma Dzielona

3200,00 zł

Patrząc na powyższy cennik, możemy zauważyć, iż kwoty za wkłady kominkowe marki Lechma, wcale nie zaliczają się do najwyższych. Kominki o mocy nominalnej na poziomie 8-12kW zakupimy już za 3 tys.-4 tys. złotych. Do najdroższych modeli zaliczają się m.in. kominki powietrzne o mocy nominalnej wynoszącej 24kW. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.

Jak już wcześniej wspomniano, firma Lechma posiadała w swojej ofercie nie tylko kominki z płaszczem wodnym, ale również różnego rodzaju akcesoria. Do najpopularniejszych dodatkowych elementów zalicza się szyba pyrolityczna, która kosztuje ok. 200 złotych netto. Często poza zestawem znajduje się także regulowany stojak w cenie ok. 90 złotych netto. Jeżeli interesuje nas marmurowa obudowa do kominka, to musimy się nastawić na wydatek rzędu od 1000 do nawet 9900 złotych netto. Ostateczny koszt uzależniony jest od dopasowania obudowy do konkretnego modelu kominka, a także jego wymiarów. Dlatego całkowita suma za wkład kominkowy, obudowę oraz potrzebne akcesoria może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny