Kominki narożnikowe - jakie rodzaje kominków wyróżniamy

Wybierając kominek narożny, powinniśmy wiedzieć, który rodzaj tego nowoczesnego kominka nas interesuje. Jest to bardzo ważne szczególnie pod względem możliwości montażu, jakie mamy w naszych pomieszczeniach. Nowoczesne kominki narożne dostępne są w trzech typach, które zależą od rodzaju paliwa.

Pierwszym z nich jest kominek rogowy na paliwo stałe, czyli drewno lub węgiel. Takie nowoczesne kominki ekonomiczne i zdecydowanie najbardziej efektywne, ponieważ w momencie, gdy są one podłączone do ogrzewania centralnego, może w bardzo praktyczny sposób wykorzystać ciepło, które dają. Pamiętajmy jednak o tym, że gdy podłączymy nasz kominek z płaszczem wodnym lub bez niego do ogrzewania centralnego, konieczna będzie stała kontrola instalacji, ponieważ nie możemy dopuścić do jej wychłodzenia. Ten aspekt jest szczególnie problematyczny podczas wyjazdów.

Innym rodzajem są gazowe kominki, w których wykorzystywany jest gaz ziemny. Gaz ziemny jest paliwem bardziej ergonomicznym niż paliwo stałe i mniej brudzącym, natomiast tutaj musimy pamiętać, że do montażu potrzebne jest podłączenie pod gaz i stałe kontrolowanie instalacji. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są natomiast kominki z wkładem kominkowym, który jest najlepszy dla środowiska, ponieważ nie emituje aż tyle gazów do atmosfery. W tym przypadku należy jednak wiedzieć, jak korzystać z takich urządzeń, ponieważ wkłady kominkowe mogą być zasilane starannie dobranym drewnem, najlepiej takim, które było suszone przez około 2 lata. Ważne jest również to, że gdy mamy kominek rogowy, w którym jest wkład kominkowy, możemy korzystać z drewna brzozowego lub specjalnego brykietu drzewnego. Innym rozwiązaniem szczególnie polecanym do bloków są kominki elektryczne, które doskonale imitują prawdziwy ogień i cieszą się dobrą opinią wśród klientów.

Jak odpowiednio wybrać kominek narożny?

Jeśli chcemy, by w naszym domu pojawił się nowoczesny kominek narożny, powinniśmy przemyśleć kilka aspektów. Pierwszym z nich jest ustalenie maksymalnej ceny, którą będziemy musieli ponieść za kupno kominka z płaszczem wodnym i nie tylko. W następnej kolejności powinniśmy ustalić również wymiary, jakie może mieć nasze urządzenie, co w dużej mierze wpłynie od razu na wybór między kominkiem z gilotyną i bez gilotyny.

Warto także przemyśleć, czy wolimy urządzenia otwarte, czyli takie, w których nie ma szyby do kominka, czy zamknięte, w których szyba do kominka jest. Nowoczesne kominki otwarte zyskują bardzo pozytywne opinie, natomiast nie możemy zapomnieć o tym, że ich wadą jest duża utrata ciepła i wykorzystywane są zazwyczaj przez osoby, które mają ciekawe pomysły na aranżacje. Sprawdź także ten artykuł o kominku z nadmuchem.


Z kolei, urządzenia, w których jest szyba do kominka, są bardziej praktyczne i całkowicie wykorzystują energię do ogrzania domu. Warto też wiedzieć, że gdy zdecydujemy się na zamknięty kominek z płaszczem wodnym, będziemy mogli zyskać ciepłą wodę, natomiast ogień będzie za szybą, co dla niektórych osób jest wadą.

Decydując się na kominek, w którym będzie wkład kominkowy, po przystosowaniu go, mamy możliwość do ogrzania pomieszczenia, w którym się znajduje lub całego domu. Ciepło z kominka może być rozdmuchiwane przy pomocy wentylatora lub rozprowadzane w sposób grawitacyjny. Dodatkowo też możemy zainstalować wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, dzięki którym uzyskamy ciepłą wodę do codziennego użytku. Sprawdź także ten artykuł o kominku otwartym.

Kominki narożnikowe - pomysły na aranżacje i ceny

Kominki narożne dostępne są do zakupu w różnych cenach, wymiarach, rodzajach oraz stylach. Dlatego też bardzo ważne jest to, by kupując nowoczesny kominek narożny, odpowiednio dopasować go do swojego pomieszczenia. Warto również wspomnieć o tym, że kominek narożny jest bardzo uniwersalny i nadaje się praktycznie do każdego wnętrza, bo jego wymiary zazwyczaj nie są duże, przez co nie zajmuje dużo miejsca. Mimo małych wymiarów kominka możemy i tak zyskać prawdziwy ogień w naszym domu. Ciekawym rozwiązaniem są też kominki z gilotyną, których szerokość zazwyczaj wynosi ponad 1 m. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku gazowym?

Kominek narożny w salonie oraz kominki narożnikowe, a także nowoczesne kominki narożne, rodzaje, opinie, producenci oraz ceny produktów
Kominki narożne - rodzaje, ceny, opinie, wymagania, przegląd najciekawszych modeli

Kominek narożny to bardzo praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Natomiast musimy pamiętać o tym, że będzie on sercem naszego pomieszczenia i jednym z elementów dekoracyjnych, przez co ważne jest zamontowanie go w miejscu, które jest widoczne z każdej strony, by jeszcze bardziej uwydatnić jego walory ozdobne.

Nowoczesne kominki narożne dodają ciepła naszym mieszkaniom i ze względu na to, że są one dostępne w różnych formach i kształtach, mamy możliwość zastosowania ich w różnego rodzaju aranżacjach. Zazwyczaj kominek narożny znajduje swoje miejsce w salonie, ale nie jest powiedziane, że nie można go zamontować w holu, przedpokoju, czy innym pomieszczeniu.

Ciekawym pomysłem jest użycie kominka obudowanego aż z trzech stron szybą, dzięki któremu uzyskamy dodatkową przestrzenność ognia. Pamiętajmy, że kominki możemy indywidualnie dopasować do aranżacji wnętrz, przez np. pomalowanie ich farbą na taki sam kolor, jak kolor pomieszczenia, w którym się znajdują albo też obudowanie ich cegłą lub kamieniem. Co więcej, jeśli zakupimy elektryczny kominek narożny, zyskujemy jeszcze większą dowolność w jego aranżacji, ponieważ dostępny jest on w wersji wolnostojącej, naściennej, a także może stać się elementem naszej zabudowy.

Ważnym elementem, który w większości głównie decyduje o wyborze nowoczesnych kominków jest, cennik. Cenniki wyglądają inaczej w różnych sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Dlatego właśnie, zanim przystąpimy do zakupu naszego kominka narożnego, powinniśmy zapoznać się z ofertami kilku lub kilkunastu producentów oraz wybrać najdogodniejsze dla nas miejsce zakupu. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kosztach ogrzewania kominkiem?

ikona podziel się Przekaż dalej