Wkłady kominkowe w Leroy Merlin

Doskonałą alternatywą do tradycyjnego kominka jest właśnie wkład kominkowy, który zyskuje bardzo dobre opinie. Wkłady kominkowe to tak naprawdę zamknięte paleniska, które mają szklane drzwiczki, przez które możemy obserwować ogień. Dodatkową zaletą jest to, że mają oddzielny wylot do spalin. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominku z płaszczem wodnym?

Kupując kominki w Leroy Merlin lub kominki w Castoramie w postaci wkładów kominkowych, zapewniamy sobie możliwość kontroli nad spalaniem, a także wykorzystaniem energii. Dzięki temu, że niektóre części tych kominków wykonane są z materiałów, które się nie nagrzewają, możemy bezpiecznie korzystać z tego urządzenia. Wkład kominkowy z marketu budowlanego to wybór wart rozważenia.

Przed wyborem warto jednak przemyśleć, jaką funkcję ma pełnić kominek, ponieważ jeśli zależy nam na całorocznym ogrzewaniu pomieszczeń, wtedy musimy poświęcić uwagę temu, jakie walory techniczne ma kominek. Jeśli natomiast chcemy wykorzystywać wkłady kominkowe sezonowo, wtedy możemy skupić się na walorach estetycznych, zwłaszcza obudowy kominków. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o kominkach.

Ceny wkładów kominkowych są różnorodne. Zależy to przede wszystkim od tego, jaka jest moc kominka, czy ma on płaszcz wodny, a także jaki jest jego producent oraz konkretny model. Pamiętajmy, że najtańsze wkłady kominkowe zakupimy już za około 200 zł, natomiast ceny sięgają nawet do około 9500 zł.

Biokominki, czyli kominki na biopaliwo

Wkład kominkowy tradycyjny to nie wszystko. Kolejnymi kominkami są kominki na biopaliwo, które są doskonałym rozwiązaniem dla osób marzących o tradycyjnym kominku, natomiast warunki nie pozwalają na jego instalację. Cena biokominków waha się w granicach 150-860 zł. Oczywiście ceny zależą od wielkości kominka, sposobu jego montażu i producenta.

Doskonałe jest to, że w przypadku biokominków mamy możliwość różnego typu montażu. Otóż kominki na biopaliwo mogą być wolnostojącymi kominkami, ale również niektóre z nich przeznaczone są do zabudowy. Ich rozmiary też są różne, przez co możemy dobrać je do swojego mieszkania.

Biokominek w Leroy Merlin oraz inne kominki w Leroy Merlin, najpopularniejsze rodzaje i modele, ich cena i opinie o kominkach
Kominki w Leroy Merlin - przegląd oferty, rodzaje, ceny, opinie, porady

Rekomendowane wkłady kominkowe — sprawdź ceny!

Kolejną zaletą jest to, że mogą być one ceramiczne oraz stalowe. Dodatkowo też nie wymagają one instalacji kominkowej, bo wystarczy im tylko dopływ stałego powietrza. Biokominki stanowią dość duży procent kominków w Castoramie oraz Leroy Merlin, przez co mamy możliwość odpowiedniego wkomponowania ich do naszych domów. A może zainteresuje cię także ten artykuł o kominkach wolnostojących?

Piece kominkowe - piece wolnostojące, elektryczne, gazowe i kominek koza

Kominki w Leroy Merlin, ale również kominki w Castoramie, mają w swojej ofercie także piec wolnostojący, np. kominek koza, piec kaflowy w stylu retro czy też piec ze stali kwasoodpornej w nowoczesnym stylu. Nie możemy zapomnieć także o dużym wyborze kominków elektrycznych, obudów kominków, czy nawet atrap kominków. Atrapy kominkowe mają nieco gorsze opinie niż normalne kominki, natomiast kupowane są one przez osoby, które w swoim domu chcą uzyskać jedynie efekt dekoracyjny, który daje kominek.

Obudowy kominkowe są dostępne w wersji marmurowej lub z piaskowca. Ich cena waha się w granicach 80-5700 zł. Przeznaczone są one zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych kominków w tradycyjnej formie prostokątnej lub narożnikowej. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Jeśli chodzi natomiast o ceny kominków elektrycznych, są one zdecydowanie tańsze od pieców kominkowych, ponieważ ich cena wynosi 490-2300 zł, a piece kominkowe kosztują 500-9600 zł. Kominki elektryczne są doskonałym wyborem dla osób, które mieszkają w bloku lub miejscu, w którym instalacja normalnego pieca kominkowego jest niemożliwa. Ich montaż jest bardzo prosty, a wielkim atutem jest to, że zamontować je możemy w każdym pomieszczeniu i pasują do każdej aranżacji. Piece kominkowe natomiast przeznaczone są do tego, by ogrzewać pomieszczenia. Ich zamontowanie również nie powinno być dla nas problemem, ponieważ nie wymaga to murowania. Sprawdź także ten artykuł o kominkach z nadmuchem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny