Pandemia i przesyłki kurierskie – zalecenia

Pandemia wprowadziła szereg zmian nie tylko w funkcjonowaniu branży kurierskiej, ale tak naprawdę w funkcjonowaniu całego świata. W przypadku firm kurierskich przede wszystkim zwiększono bezpieczeństwo poprzez zastosowanie takich rozwiązań jak brak konieczności składania podpisu przy nadaniu i przy odbiorze paczki – wystarczy np. podać wysłany SMS-em lub mailem kod (PIN) odbioru. Poza tym zarówno oddziały firm kurierskich, jak i sami kurierzy przestrzegają rygoru sanitarnego. 

Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Ze względu na zastosowany w wielu krajach lockdown, różnego rodzaju firmy, przedsiębiorstwa i instytucje zdecydowały o czasowym zamknięciu swoich siedzib. Nadawcy muszą się zatem liczyć z tym, że jeśli kurier napotka zamknięte drzwi, to paczka zostanie automatycznie zwrócona.

Dlatego przed wysłaniem paczki do Niemiec, należy sprawdzić, czy będzie możliwy jej odbiór lub porozumieć się z nadawcą i wskazać inny punkt odbioru paczki. W kraju tym aktualnie bardzo wiele instytucji nie funkcjonuje. Przy czym w wielu przypadkach punktem odbioru przesyłki do Niemiec (https://www.parcelabc.pl/wysylka-c1/przesylki-do-niemiec/81) nie może być siedziba firmy kurierskiej.

W przypadku nadania wysyłki do Niemiec do osoby prywatnej należy koniecznie podać numer jej telefonu, na który otrzyma ona powiadomienie SMS o nadaniu paczki oraz terminie jej doręczenia, a także zaleceń bezpieczeństwa.

Tanie przesyłki do Niemiec – ile idzie paczka w czasie pandemii? I co z jej kosztem?

Problemy związane z pandemią i konieczność wprowadzenia dodatkowych środków bezpieczeństwa, jak na razie nie przełożyły się na zwiększenie kosztów usług kurierskich. Tak że tanie paczki do Niemiec nadal są dostępne.

Niestety w przypadku czasu dostawy przesyłki do Niemiec może się on nieco przedłużyć. Z powodu koronawirusa i wprowadzonych w związku z nim obostrzeń zdarzają się niestety kontrole i przestoje na granicach, które niestety mogą opóźnić termin doręczenia przesyłki.

Wydłużenie terminów dostawy przesyłek do Niemiec wynika także z olbrzymiego wzrostu liczby wysyłanych paczek, jaki w ostatnim czasie zanotowano. W porównaniu do miesięcy sprzed pandemii jest to aż ponad 80-procentowy wzrost.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej