Płyty chodnikowe i kostka brukowa w Castoramie

Szukając odpowiednich materiałów przeznaczonych do wykańczania nawierzchni na terenie posesji, do najpopularniejszych z nich zalicza się oczywiście kostka brukowa. Dzięki niej z powodzeniem możemy wykonać między innymi podjazd do garażu, chodnik, czy też podjazd na teren posesji. Najczęściej wymieniamy kostkę betonową, kamienną, a nawet ceramiczną, która jest najczęściej wykonana z klinkieru.

Alternatywą dla kostki brukowej są płyty chodnikowe. Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena i możliwość bardzo szybkiego ułożenia. Jednak płyty chodnikowe nie są aż tak bardzo dekoracyjne jak kostka brukowa. Na pewno bardzo przydadzą się przy wyłożeniu bardzo dużych nawierzchni. Dodatkowo takie płyty cechują się bardzo dużą wytrzymałością. Należy mieć na uwadze, że duże płyty chodnikowe trudniej układać przy skomplikowanych narożnikach, czy też zachowując odpowiednie krzywizny. Pod tym względem kostka brukowa daje rzeczywiście znacznie więcej możliwości.

Castorama - przegląd oferty

Chcąc się dowiedzieć, jaką kostkę brukową oferuje Castorama, warto zapoznać się z proponowanymi rodzajami, a także producentami. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jaki w ogóle mamy wybór. Oprócz kostki brukowej w dziale galanterii betonowej znajdziemy również płyty chodnikowe, obrzeża chodnikowe, a także kamienie ozdobne.

Do najpopularniejszej marki kostki brukowej, jaka jest oferowana w Castoramie, zalicza się firma Polbruk. Jest to krajowy producent materiałów betonowych, które są przeznaczone do wykończenia nawierzchni, a także do budowy małej architektury. Warto mieć na uwadze, że kostka brukowa w Castoramie dostępna jest najczęściej o grubości 4 lub 6 cm. Wśród propozycji kostek brukowych znajdują się zarówno kostki szare, barwione, jak i również imitujące kamień naturalny.

Poszczególne kolekcje kostki firmy Polbruk, które są dostępne w Castoramie, obejmują:

  • Kostki brukowe Oland - jest to kostka brukowa w Castoramie o grubości 6 cm. Dostępna jest o wymiarach 14x28 cm, 14x42 cm lub 14x56 cm. Kostka wykonana jest z betonu wibroprasowanego. Wyróżnia się ona prostokątnym kształtem o nowoczesnym, cieniowanym wyglądzie.
  • Kostki brukowe Metrik - jest to kolejna prostokątna kostka brukowa w Castoramie o wyjątkowo nowoczesnym wyglądzie. Wyróżnia się cieniowanym kolorytem i bardzo długą formą. Dostępna jest w wymiarach 7x28 cm oraz grubości 6 cm. Kostka również wyprodukowana została z betonu wibroprasowanego. Idealnie sprawdzi się przy zabudowie ścieżek, ogrodu, jak i również tarasu.
  • Kostki brukowe Prostokąt - tego typu kolekcja zalicza się do najbardziej klasycznych propozycji, ze względu na swój prostokątny kształt, jak i również tradycyjne kolory. Kostka świetnie sprawdzi się nie tylko na terenie prywatnej posesji, ale również przy terenach zieleni miejskiej, a także przy budowie deptaków, chodników oraz parkingów. Wymiary kostki brukowej wchodzących w skład kolekcji Prostokąt wynoszą 10x20 cm. Kostka produkowana jest o grubości 4 cm.
  • Kostki brukowe Westa - niezwykle elegancka kostka brukowa o kształcie trapezowym, imitująca naturalny kamień. Dostępna jest w wersji szarej oraz grafitowej. Świetnie sprawdzi się na podjazd do garażu, jak i również w przypadku aranżacji przydomowych ścieżek. Kostki o grubości 4 cm wyróżniają się wymiarami 10x9,5 cm lub 9,5x10 cm.
  • Kostki brukowe Nostalite - jest to kolejna bardzo ciekawa kolekcja kostki brukowej, która wyróżnia się prostokątnym kształtem, a także nieco ściętymi narożnikami. Kostka brukowa jest dostępna w klasycznych kolorach. Świetnie sprawdzi się na podjazd do garażu, jak i również wybrukowania ścieżek ogrodowych. Grubość kostki wynosi 6 cm. Wymiary kostki mogą wynosić kolejno: 9x12 cm, 12x12 cm lub 18x12 cm.
  • Kostki brukowe płukane Trento - kostka brukowa płukana wykonana z betonu o kolorze szarym lub grafitowym z lekkim melanżem. Grubość kostki w tej kolekcji wynosi 6 cm. Natomiast możemy ją zamówić w następujących wymiarach: 13,9x10,4 cm, 13,9x12,2 cm, 13,9x13,9 cm, 13,9x15,7 cm, 13,9x17,4 cm, 13,9x19,2 cm lub 13,9x20,9 cm. Kostka brukowa Trento świetnie podkreśli przydomowe ścieżki, jak i również podjazd do garażu. Zapewnia elegancki i ponadczasowy wygląd dopasowany do nowoczesnej architektury.

Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także ten artykuł z cennikiem kostki brukowej.

Polecana kostka brukowa - zobacz najlepsze promocje!

Kostka brukowa w Castoramie - ceny

Castorama zalicza się do jednych z najpopularniejszych marketów budowlanych. Warto dowiedzieć się, jak prezentują się w tym sklepie ceny kostki brukowej. Oczywiście w poniższym zestawieniu znajduje się nie tylko wycena kostki brukowej z Castoramy, ale również z innych konkurencyjnych miejsc. W ten sposób będziemy mieli pewien pogląd na ceny, co pozwoli nam podjąć właściwą decyzję odnośnie miejsca, w którym dokonamy zakupów.

Przykładowe ceny kostki brukowej, którą można zakupić w Castoramie

Nazwa produktu

Cena

Kostka brukowa Trento Nerino 6 cm, Castorama

39,98 zł/m2

Kostka brukowa płukana prostokąt 6 cm grafitowa

45,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Oland 6 cm nerino

49,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Metrik 6 cm nerino

49,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Prostokąt 4 cm szara

28,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Prostokąt 4 cm czerwona

31,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Prostokąt 6 cm grafitowa

36,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Nostalite 6 cm barwy jesieni

41,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Westa 4 cm szara

39,98 zł/m2

Kostka brukowa Polbruk Nostalite 4 cm czerwona

32,98 zł/m2

Kostka brukowa płukana Polbruk Trento 6 cm grafitowa

49,98 zł/m2

Kostka granitowa 8x11 cm, szara łupana

460,00 zł

Kostka granitowa szara 15/17 surowo łupana

274,00 zł

Kostka granitowa szara 4/6 surowo łupana

254,00 zł

Kostka granitowa - fuga do płyt tarasowych kostki granitowej Elastic

355,89 zł

Kostka brukowa Holland 6 cm

29,00 zł/m2

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny