Kosze cargo i ich rodzaje

Cargo niskie, zwane podblatowym, jest przeznaczone do montażu w dolnych szafkach kuchennych. Tego typu system występuje w różnych szerokościach w zakresie od 15 do 40 cm. Bardzo wąski kosz pozwoli na wypełnienie wolnej przestrzeni obok zlewozmywaka lub kuchenki.  Będzie idealnym miejscem na słoiki z przetworami, butelki czy produkty, które najczęściej wykorzystujemy podczas przygotowywania posiłków.

Meble kuchenne z średnim mechanizmem cargo świetnie nadają się do przechowywania zastawy stołowej i garnków. Bardzo ergonomiczny będzie również system Magic Corner, którym możemy umieścić w szafce narożnikowej.

Bardzo ciekawą alternatywą może okazać się wykorzystanie wysokiego cargo w szafkach kuchennych stojących o wysokości większej niż 180 cm. Tego typu meble kuchenne doskonale sprawdzą się w kuchniach o dużym metrażu, spełniając funkcję spiżarni umożliwiającej przechowywanie produktów spożywczych o łącznej wadze 150 kg.  Zastosowanie wysokiego kosza cargo ułatwi dostęp do zawartości spiżarni i utrzymanie w niej porządku. Porady i inspiracje na temat mebli kuchennych zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

impressions
”Image”
Zestaw kuchenny 240 Langen
”Image”
Zestaw kuchenny 200 Aspen
”Image”
Zestaw kuchenny 200 Aspen

Kosze cargo i meble kuchenne - wady i zalety

Kosze cargo cieszą się rosnącą popularnością, ponieważ są doskonałym rozwiązaniem na wypełnienie wolnej przestrzeni, która ma służyć do przechowywania produktów żywnościowych, a także garnków i małych sprzętów AGD. Jedną z głównych zalet cargo jest opcja pełnego wysuwu, która przekłada się na łatwiejszy dostęp do magazynowanych zapasów. Większość systemów wykorzystywanych w szafkach cargo jest obrotowa, dzięki czemu wyjmowanie zawartości nie sprawi nam żadnych trudności. Zamiana szafek kuchennych z drzwiami otwieranymi na boki na system cargo montowany do korpusu szafki umożliwi wgląd do produktów z dwóch stron.

Meble kuchenne w dobrej cenie

Ceny mebli kuchennych na wymiar mogą się różnić u różnych wykonawców nawet o 100%. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert od różnych firm. Najłatwiej to zrobić korzystając z usługi Szukaj Wykonawcy na kb.pl. Wypełniasz prosty formularz i otrzymujesz kilka ciekawych ofert od firm z Twojej okolicy.

Sprawdź!

Na korzyść systemów cargo przemawiają liczne udogodnienia, które gwarantują wyższy komfort użytkowania. Odpowiednie prowadnice zapewniają stabilne działania i wysuwanie wszystkich półek w tym samym czasie. Kosze, które są przesuwane na prowadnicach otwierają się lekko, a ich zamykanie nie sprawia jakichkolwiek problemów.

Wybór koszy cargo niesie ze sobą większe koszty wykonania mebli kuchennych. Wadą tego typu rozwiązania jest również zmniejszenie przestrzenie wewnętrznej szafek kuchennych. Jeśli interesują cię meble kuchenne na wymiar, w tym artykule znajdziesz ich cennik po województwach.

Cena koszy cargo

Cargo niskie do szafki o szerokości 15 cm może nas kosztować od 90 zł do 180 zł. Szersze cargo do szafki (30cm) na środki czystości mieści się w zakresie cenowym 112-139 zł. Kosz cargo przeznaczony do niskich szafek kuchennych 50 cm to koszt rzędu 163-200 zł. Zdecydowanie większą ceną opatrzone jest cargo wysokie. I choć pozwala na ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni w wysokich szafkach meblowych, to za tego typu rozwiązanie zapłacimy od 695-1610 zł.

W przypadku małego budżetu, warto zainwestować w wyciągi podblatowe, które pozwolą na zagospodarowanie niewielkich przestrzeni kuchennych.  Jeśli nasz budżet jest nieograniczony, wówczas zaleca się wybranie wysokiego cargo, który ułatwi wykonywanie codziennych obowiązków.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny