Remont łazienki w bloku - zaczynamy od projektu

Przystępując do remontu łazienki trzeba mieć przemyślane praktycznie wszystkie szczegóły. Jeszcze przed rozpoczęciem kosztorysowania warto rozrysować sobie całe pomieszczenie i zastanowić się, jakie urządzenia sanitarne chcemy w nim umieść. Przemyślana koncepcja pozwoli nam uniknąć późniejszych rozczarowań, takich jak zbyt wąskie przejście do toalety czy brakujące 5 cm na pralkę. Ciekawym źródłem wiedzy na temat aranżacji małej łazienki są te artykuły.

Jeżeli jednak nie mamy dobrych pomysłów, ciekawym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług projektanta wnętrz. Koszt takiej usługi waha się od 10 do 55 zł/m2 w zależności od rodzaju projektu (koncepcyjnego lub funkcjonalnego w 3D). Jeżeli mamy przewidziane środki na taki wydatek, warto je ponieść. Projektant z doświadczeniem pomyśli o wielu rzeczach, które zostałyby pominięte przez przeciętnego inwestora.

Alternatywnym, zdecydowanie tańszym rozwiązaniem jest skorzystanie z portali poświęconych aranżacji wnętrz. Warto również poczytać fora tematyczne i porady ekspertów. Istnieje również możliwość pobrania bezpłatnych aplikacji projektowych, które często udostępniają producenci łazienek.

Dodatkowo aby mieć pewność, że przewidzieliśmy wszystkie wydatki, warto skorzystać z kalkulatora kosztów remontu łazienki dostępnego w serwisie kb.pl. Możemy się tam zapoznać ze wszystkimi potencjalnymi wydatkami, i obliczyć łączny koszt remontu łazienki.

Koszt remontu łazienki - przygotowania

Pierwszym etapem remontu łazienki jest demontaż starych urządzeń sanitarnych oraz skucie starych płytek. Koszt demontażu wanny, umywalki i WC nie powinien przekroczyć 100 zł/szt., a więc w sumie 300 zł. Skucie starych płytek z podłogi (7 m2) oraz ścian (23 m2) będzie nas kosztowało około 660 zł (średnia cena takich usług to 22 zł/m2). Koszt zakłada skucie starych płytek i wyrównanie ścian pod położenie na ich miejscu nowych.

Na tym etapie musimy sobie również zadać pytanie, czy potrzebna jest wymiana rur hydraulicznych oraz instalacji elektrycznej. Ceny tego typu prac są zróżnicowane i zależą między innymi od rodzaju ścian, rozmieszczenia poszczególnych punktów hydraulicznych lub elektrycznych, ale można przyjąć, że średni koszt wymiany jednego punktu to około 200 zł. Oczywiście koszt będzie wyższy, jeżeli wymieniamy rury tylko w jednym punkcie, a niższy, gdy tych punktów jest więcej. W naszym przypadku istnieje potrzeba wymiany rur przy wszystkich punktach hydraulicznych w łazience, czyli przy umywalce, toalecie, wannie (prysznicu) i przy pralce. Koszt tych prac wyniesie około 800 zł.

W przypadku instalacji elektrycznej koszt wymiany jednego punktu elektrycznego będzie wynosił średnio 69 zł. Tu podobnie jak przy hydraulice ceny zależą przede wszystkim od rodzaju ścian, rozlokowania punktów itd. W naszym kosztorysie przyjmijmy założenie, musimy wymienić 6 punktów elektrycznych (włącznik do światła, lampa sufitowa, oświetlenie lustra oraz trzy gniazdka elektryczne w różnych punktach łazienki). Koszt tych prac będzie wynosił więc ponad 400 zł.

Ile kosztuje remont łazienki? Liczymy krok po kroku
Układanie płytek w łazience podczas remontu przez złotą rączkę na przygotowanej podłodze w łazience przy ścianie

Koszt remontu łazienki a układanie płytek i malowanie

Remont łazienki to przede wszystkim płytki. Koszt układania płytek jest uzależniony od regionu Polski, rodzaju powierzchni, wielkości płytek oraz stopnia skomplikowania (czyli w praktyce od konieczności docinania płytek). W naszej łazience założymy cenę układania płytek o standardowej wielkości 30x30 cm, prosty układ z koniecznością docinania płytek tylko przy ścianach. Ułożenie takich płytek kosztuje średnio około 50 zł/m2, przy czym najtańsze oferty (z reguły w mniejszych miastach) można znaleźć już za 35 zł/m2 a najdroższe za około 80 zł m2. Jeżeli mamy do czynienia na przykład z mozaiką lub bardzo skomplikowanymi wzorami, ceny często wzrastają nawet do 120 zł/m2. Szczegółowy cennik układania płytek w różnych regionach Polski znajdziesz tu.

W praktyce większość z czytelników musi się liczyć z kosztami na poziomie 50 zł/m2. Robocizna za ułożenie w sumie 30 m2 płytek na ścianach i podłodze odchudzi więc nasz portfel o około 1.500 zł. Jeżeli chcesz znaleźć glazurnika w Twojej okolicy, który wykonałby dla Ciebie te prace, wypełnij ten formularz. Otrzymasz kilka ofert na remont łazienki.

Ceny materiałów, zwłaszcza w marketach budowlanych są bardzo podobne w całym kraju (mogą się różnić maksymalnie o kilka procent). Do ułożenia płytek będziemy potrzebować nie tylko samych płytek, ale również chemię budowlaną (klej do płytek, grunt, fuga). Za 1 m2 płytek podłogowych zapłacimy średnio około 41 zł, przy czym najtańsze płytki na promocji można kupić poniżej 20 zł/m2 a te z wyższej półki będą nas kosztowały powyżej 120 zł/m2. Za klej do płytek, preparat gruntujący oraz fugę na podłogę i ściany zapłacimy w sumie około 355 zł (w tej cenie kupimy 135 kg kleju do płytek, ponad 10,5 kg fugi i 2,5 kg preparatu gruntującego - taka ilość wystarczy nam na 30 m2 płytek).

Mając wykończone ściany możemy swobodnie zabrać się za malowanie sufitu. Do łazienki należy zastosować odporną na wilgoć farbę lateksową. Do idealnego pokrycia sufitu powinno wystarczyć trzykrotne malowanie, czyli na sufit o powierzchni 7 m2 będziemy potrzebować około 2l farby. Za dobrej jakości białą farbę lateksową zapłacimy 24-25 zł/litr. Standardowy koszt malowania przez malarza to około 10 zł/m2 (trzy warstwy), ale raczej wątpliwe, aby wynegocjować taką cenę za pomalowanie tak małej powierzchni. Jest to jednak na tyle prosta praca, że możemy ją bez problemu wykonać samodzielnie.

Łazienki - akcesoria remontowe!

Ile kosztuje remont łazienki - urządzenia sanitarne

Tak zwany biały montaż, czyli wymiana urządzeń sanitarnych ma bardzo duży wpływ na finalny koszt remontu łazienki. Aby dowiedzieć się, ile kosztuje remont łazienki trzeba wziąć pod uwagę koszt zakupu takich urządzeń jak wanna lub prysznic, umywalka, toaleta, ewentualnie również bidet.

Pierwszą decyzją, którą stawia przed nami aranżacja małej łazienki jest wybór - wanna czy prysznic. Koszt zakupu wanny to średnio około 450 zł (najtańsze modele możemy dostać już za 230 zł, ale będą to produkty bardzo niskiej jakości). Za droższą wannę narożną renomowanego producenta trzeba zapłacić ponad 600 zł. Do wanny trzeba dodać również koszt zakupu obudowy. Plastikowa obudowa do wanny to wydatek od 260 do 380 zł, za wykonanie obudowy z płytek ceramicznych zapłacimy już od 500 do nawet 1.500 zł (ceny uzależnione są głównie od rodzaju podkładu - najtańsze są podkłady ze styropianu, najdroższe murowane z cegieł, najpopularniejsze podkłady polistrenowe plasują się mniej więcej pośrodku). Bateria do wanny to około 230 zł, a montaż kolejne 125 zł, w sumie więc za średniej jakości wannę z panelem plastikowym, baterią i montażem zapłacimy około 1.100 zł.

Lepszym rozwiązaniem w małej łazience będzie jednak prysznic. Dobrej jakości kabina prysznicowa z brodzikiem i panelem do obudowy będzie nas kosztowała niecały 1.000 zł. Decydując się na najtańszy model możemy tę cenę obniżyć niemal o połowę - do 500 zł. Wysokiej jakości kabina z brodzikiem to jednak wydatek prawie 2.000 zł. Do tego bateria ze słuchawką (ok. 150 zł, przy czym najtańsze można kupić już za 40 zł, a za baterię wysokiej jakości musimy zapłacić ponad 400 zł) i montaż (200-250 zł). W sumie niezłej jakości kabina z brodzikiem, baterią i montażem wyniesie nas około 1.350 zł.

Alternatywą jest też kabina z hydromasażem. Za najtańsze modele na promocjach możemy zapłacić niecałe 700 zł, ale jeżeli planujemy używać kabiny nieco dłużej, musimy wydać przynajmniej 1.500 zł. Kabina z hydromasażem bardzo wysokiej jakości to już wydatek 2.500 zł. Do tego należy doliczyć koszt montażu na poziomie około 250 zł. W naszym kosztorysie uwzględnimy jednak zwykłą kabinę prysznicową dobrej jakości z brodzikiem, baterią i montażem. 

Kolejnym kosztem przy remoncie łazienki jest toaleta. Do wyboru mamy toaletę typu kompakt (ze zbiornikiem zewnętrznym) lub taką z zabudowanym zbiornikiem. Najtańsze WC kompakt możemy kupić już za 200 zł, przy czym za dobrej jakości model musimy zapłacić około 400 zł. Za droższe modele musimy zapłacić już ponad 700 zł. Montaż toalety typu kompakt to niewielki koszt - około 80 zł.

Ile kosztuje remont łazienki? Liczymy krok po kroku
Montaż bidetu w czasie remontu łazienki przez hydraulika w wykończonym pomieszczeniu z białymi płytkami na ścianach i podłodze

W przypadku WC z podwieszaną miską i zabudowanym zbiornikiem na stelażu koszt zakupu materiałów (miska , stelaż, zbiornik i komplet wężyków) to minimum 350 zł, a średnio bliżej 600-1000 zł. Za wysokiej jakości zestaw zapłacimy już ponad 1.200 zł. Również koszt montażu jest znacząco wyższy w przypadku toalety z zabudowanym zbiornikiem, zapłacimy za niego nie mniej niż 150, a średnio około 200 zł. Do tego trzeba doliczyć koszty położenia płytek na stelażu zakrywającym zbiornik na wodę. W naszym kosztorysie remontu łazienki zdecydowaliśmy się na średniej jakości WC z zabudowanym zbiornikiem na wodę, który kosztował nas będzie niecałe 800 zł z montażem.

Kolejnym kosztem remontu łazienki związanym z sanitariatem jest umywalka. Za umywalkę podszafkową (z szafką i syfonem w zestawie) zapłacimy średnio 330 zł (przy czym najtańsze modele na promocji można dostać już za niewiele ponad 100 zł). Dobrej jakości model to wydatek 550-600 zł. Koszty umywalki podwieszanej są bardzo podobne, za umywalkę, półpostument zakrywający rury, syfon i zestaw śrub do montażu zapłacimy od 120 do 520 zł (dobrej jakości model można znaleźć już za 300-350 zł). Do umywalki niezbędna jest też bateria (130 zł za niezły model, ale najtańsze można nabyć już za 30 zł). Montaż umywalki przez fachowca to wydatek kolejnych 70 zł. W sumie za dobrą umywalkę podwieszaną z baterią i montażem zapłacimy około 520 zł. 

W naszej łazience nie znajdzie się już miejsca na bidet, ale zakup takiego urządzenia (średniej jakości - nie najdroższego i nie najtańszego) wraz z baterią i montażem będzie nas kosztował około 700 zł.

Pozostałe koszty remontu łazienki w bloku

Do wydatków związanych z remontem łazienki należy doliczyć jeszcze kilka pozycji:

  • Wymiana drzwi wewnętrznych (około 460 zł za drzwi z ościeżnicą i 170 zł za montaż)
  • Zakup nowego grzejnika (350 zł)
  • Zakup drobnych akcesoriów do łazienki (półka, kilka wieszaków, uchwyt do papieru - w sumie niecałe 150 zł)
  • Zakup dwóch szafek dwudrzwiowych (stojąca i wisząca) za 520 zł

W sumie dodatkowe elementy wyposażenia łazienki w bloku wyniosą nas kolejne 1.600 zł.

Łączny koszt remontu łazienki 7 m2

Modyfikuj
  • Mój kosztorys9 635 zł
  • Niska cena6 175 zł
  • Średnia cena9 635 zł
  • Wysoka cena18 108 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 7,00 m2 290,50 zł
$$ Fuga na podłogę 13,52 zł/kg 2,45 kg 33,12 zł
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 35,00 kg 42,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,58 kg 3,65 zł
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 49,00 zł/m2 7,00 m2 343,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek 21,56 zł/m2 7,00 m2 150,92 zł
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 23,00 m2 954,50 zł Dodatkowe
informacje
$$ Fuga na ściany 13,52 zł/kg 8,05 kg 108,84 zł
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 115,00 kg 138,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,92 kg 11,98 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 49,00 zł/m2 23,00 m2 1 127,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starej terakoty 21,56 zł/m2 23,00 m2 495,88 zł
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 2,10 l 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 9,80 zł/m2 7,00 m2 68,60 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 196,00 zł/punkt 4,00 pkt. 784,00 zł Dodatkowe
informacje
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 67,38 zł/punkt 6,00 pkt. 404,25 zł
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Sanitariat Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Prysznic
$$ Kabina prysznicowa z brodzikiem 978,00 zł/szt. 1,00 szt. 978,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Bateria do prysznica 149,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż kabiny i brodzika 230,00 zł
Toaleta
$$ WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym 391,00 zł/szt. 1,00 szt. 391,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Montaż WC kompakt 78,40 zł 1,00 szt. 78,40 zł
Umywalka
$$ Umywalka podszafkowa w zestawie z szafką i syfonem 335,00 zł/szt. 1,00 szt. 335,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Bateria do umywalki 129,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat
Inne Cena jedn. Ilość Łączny Koszt
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 628,40 zł Dodatkowe
informacje
Akcesoria
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 3,00 szt. 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$$ Uchwyt do papieru 43,90 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 371,42 zł
Szafki
$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 240,00 zł/szt. 1,00 szt. 240,00 zł Znajdź
wykonawcę
Szafka stojąca dwudrzwiowa 286,00 zł/szt. 1,00 szt. 286,00 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 9 635,15 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Płytki na podłogę
$ Płytki na podłogę 14,90 zł/m2 7,00 m2 104,30 zł
$ Fuga na podłogę 10,79 zł/kg 2,45 kg 26,44 zł
$ Klej do płytek 0,64 zł/kg 35,00 kg 22,40 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,58 kg 3,65 zł
$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 34,30 zł/m2 7,00 m2 240,10 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek 21,56 zł/m2 7,00 m2 150,92 zł
$ Kontener na gruz po skuciu płytek 375,00 zł/dzień 1,00 dni 375,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Płytki na ścianę
$ Płytki na ściany 14,90 zł/m2 23,00 m2 342,70 zł Dodatkowe
informacje
$ Fuga na ściany 10,79 zł/kg 8,05 kg 86,86 zł
$ Klej do płytek ściany 0,64 zł/kg 115,00 kg 73,60 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,92 kg 11,98 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 34,30 zł/m2 23,00 m2 788,90 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starej terakoty 21,56 zł/m2 23,00 m2 495,88 zł
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 2,10 l 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$ Robocizna - malowanie 5,88 zł/m2 7,00 m2 41,16 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Hydraulika
$ Koszt wymiany hydrauliki 158,76 zł/punkt 4,00 pkt. 635,04 zł Dodatkowe
informacje
Elektryka i oświetlenie
$ Wymiana instalacji elektrycznej 54,58 zł/punkt 6,00 pkt. 327,46 zł
$ Lampa sufitowa 23,00 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Sanitariat Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Prysznic
$ Kabina prysznicowa z brodzikiem 505,00 zł/szt. 1,00 szt. 505,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Bateria do prysznica 39,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż kabiny i brodzika 230,00 zł
Toaleta
$ WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym 195,00 zł/szt. 1,00 szt. 195,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Montaż WC kompakt 49,00 zł 1,00 szt. 49,00 zł
Umywalka
$ Umywalka podszafkowa w zestawie z szafką i syfonem 113,00 zł/szt. 1,00 szt. 113,00 zł Dodatkowe
informacje
$ Bateria do umywalki 30,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat
Inne Cena jedn. Ilość Niski Koszt
Drzwi
$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 433,40 zł Dodatkowe
informacje
Akcesoria
$ Półka łazienkowa 15,00 zł/szt. 1,00 szt. 15,00 zł Znajdź
wykonawcę
$ Wieszaki na ręczniki 2,90 zł/szt. 3,00 szt. 8,70 zł Dodatkowe
informacje
$ Uchwyt do papieru 10,00 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$ Grzejnik 292,04 zł
Szafki
$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 99,00 zł/szt. 1,00 szt. 99,00 zł Znajdź
wykonawcę
Szafka stojąca dwudrzwiowa 286,00 zł/szt. 1,00 szt. 286,00 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 6 174,92 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Płytki na podłogę
$$ Płytki na podłogę 41,50 zł/m2 7,00 m2 290,50 zł
$$ Fuga na podłogę 13,52 zł/kg 2,45 kg 33,12 zł
$$ Klej do płytek 1,20 zł/kg 35,00 kg 42,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,58 kg 3,65 zł
$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 49,00 zł/m2 7,00 m2 343,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek 21,56 zł/m2 7,00 m2 150,92 zł
$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 500,00 zł/dzień 1,00 dni 500,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Płytki na ścianę
$$ Płytki na ściany 41,50 zł/m2 23,00 m2 954,50 zł Dodatkowe
informacje
$$ Fuga na ściany 13,52 zł/kg 8,05 kg 108,84 zł
$$ Klej do płytek ściany 1,20 zł/kg 115,00 kg 138,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,92 kg 11,98 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 49,00 zł/m2 23,00 m2 1 127,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starej terakoty 21,56 zł/m2 23,00 m2 495,88 zł
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 2,10 l 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$$ Robocizna - malowanie 9,80 zł/m2 7,00 m2 68,60 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Hydraulika
$$ Koszt wymiany hydrauliki 196,00 zł/punkt 4,00 pkt. 784,00 zł Dodatkowe
informacje
Elektryka i oświetlenie
$$ Wymiana instalacji elektrycznej 67,38 zł/punkt 6,00 pkt. 404,25 zł
$$ Lampa sufitowa 89,00 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Sanitariat Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Prysznic
$$ Kabina prysznicowa z brodzikiem 978,00 zł/szt. 1,00 szt. 978,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Bateria do prysznica 149,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż kabiny i brodzika 230,00 zł
Toaleta
$$ WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym 391,00 zł/szt. 1,00 szt. 391,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Montaż WC kompakt 78,40 zł 1,00 szt. 78,40 zł
Umywalka
$$ Umywalka podszafkowa w zestawie z szafką i syfonem 335,00 zł/szt. 1,00 szt. 335,00 zł Dodatkowe
informacje
$$ Bateria do umywalki 129,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat
Inne Cena jedn. Ilość Średni Koszt
Drzwi
$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 628,40 zł Dodatkowe
informacje
Akcesoria
$$ Półka łazienkowa 59,00 zł/szt. 1,00 szt. 59,00 zł Znajdź
wykonawcę
$$ Wieszaki na ręczniki 16,80 zł/szt. 3,00 szt. 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$$ Uchwyt do papieru 43,90 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$ Grzejnik 371,42 zł
Szafki
$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 240,00 zł/szt. 1,00 szt. 240,00 zł Znajdź
wykonawcę
Szafka stojąca dwudrzwiowa 286,00 zł/szt. 1,00 szt. 286,00 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 9 635,15 zł
Podłoga Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Płytki na podłogę
$$$ Płytki na podłogę 120,00 zł/m2 7,00 m2 840,00 zł
$$$ Fuga na podłogę 37,95 zł/kg 2,45 kg 92,98 zł
$$$ Klej do płytek 2,20 zł/kg 35,00 kg 77,00 zł
Preparat gruntujący na podłogę 6,25 zł/kg 0,58 kg 3,65 zł
$$$ Robocizna - układanie płytek na podłodze 78,40 zł/m2 7,00 m2 548,80 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starych płytek 21,56 zł/m2 7,00 m2 150,92 zł
$$$ Kontener na gruz po skuciu płytek 600,00 zł/dzień 1,00 dni 600,00 zł
Inne
Łączny koszt: Podłoga
Ściany i sufit Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Płytki na ścianę
$$$ Płytki na ściany 120,00 zł/m2 23,00 m2 2 760,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Fuga na ściany 37,95 zł/kg 8,05 kg 305,50 zł
$$$ Klej do płytek ściany 2,20 zł/kg 115,00 kg 253,00 zł
Preparat gruntujący powierzchnię ścian 6,25 zł/kg 1,92 kg 11,98 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - układanie płytek na ścianach 78,40 zł/m2 23,00 m2 1 803,20 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - skuwanie starej terakoty 21,56 zł/m2 23,00 m2 495,88 zł
Malowanie
Farba lateksowa do łazienki 24,00 zł/litr 2,10 l 50,40 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Robocizna - malowanie 14,70 zł/m2 7,00 m2 102,90 zł
Inne
Łączny koszt: Ściany i sufit
Hydraulika i elektryka Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Hydraulika
$$$ Koszt wymiany hydrauliki 274,40 zł/punkt 4,00 pkt. 1 097,60 zł Dodatkowe
informacje
Elektryka i oświetlenie
$$$ Wymiana instalacji elektrycznej 107,80 zł/punkt 6,00 pkt. 646,80 zł
$$$ Lampa sufitowa 249,00 zł
Inne
Łączny koszt: Hydraulika i elektryka
Sanitariat Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Prysznic
$$$ Kabina prysznicowa z brodzikiem 1 989,00 zł/szt. 1,00 szt. 1 989,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Bateria do prysznica 419,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż kabiny i brodzika 230,00 zł
Toaleta
$$$ WC kompakt ze zbiornikiem zewnętrznym 758,00 zł/szt. 1,00 szt. 758,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Montaż WC kompakt 147,00 zł 1,00 szt. 147,00 zł
Umywalka
$$$ Umywalka podszafkowa w zestawie z szafką i syfonem 581,00 zł/szt. 1,00 szt. 581,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Bateria do umywalki 485,00 zł Dodatkowe
informacje
Robocizna - montaż umywalki 70,00 zł
Inne
Łączny koszt: Sanitariat
Inne Cena jedn. Ilość Wysoki Koszt
Drzwi
$$$ Drzwi z ościeżnicą i montażem 1 248,40 zł Dodatkowe
informacje
Akcesoria
$$$ Półka łazienkowa 215,00 zł/szt. 1,00 szt. 215,00 zł Znajdź
wykonawcę
$$$ Wieszaki na ręczniki 90,00 zł/szt. 3,00 szt. 270,00 zł Dodatkowe
informacje
$$$ Uchwyt do papieru 145,00 zł Dodatkowe
informacje
Ogrzewanie
$$$ Grzejnik 749,70 zł
Szafki
$$$ Szafka wisząca dwudrzwiowa 425,00 zł/szt. 1,00 szt. 425,00 zł Znajdź
wykonawcę
Szafka stojąca dwudrzwiowa 286,00 zł/szt. 1,00 szt. 286,00 zł Znajdź
wykonawcę
Inne
Łączny koszt: Inne
SUMA: 18 107,70 zł

Ile kosztuje remont łazienki - podsumowanie

Łączny koszt remontu łazienki w bloku o powierzchni 7 m2 wyniósł niecałe 9.700 zł. Zakłada on kompleksowy remont całego pomieszczenia uwzględniający takie prace jak kucie starych płytek, wymiana instalacji, położenie nowych płytek, malowanie, wymiana wszystkich urządzeń sanitarnych oraz zakup nowego wyposażenia (drzwi, wieszaki, półki, meble). Oczywiście koszt remontu łazienki może być dużo niższy, jeżeli część prac wykonamy samodzielnie i skorzystamy z najtańszych dostępnych na rynku materiałów - wtedy kompleksowy remont można zrobić nawet za 3-4 tysiące złotych.

Wszystkie kwoty ukazane w artykule mają charakter poglądowy. Konkretny cennik ustala się zawsze bezpośrednio z wykonawcą, który zazwyczaj ocenia sytuację na miejscu. Jeżeli chcesz stworzyć własny kosztorys na podstawie tego powyżej, kliknij na przycisk modyfikuj - to nic nie kosztuje!

Przypominamy, że firmę remontową, która wykona dla Ciebie wszystkie prace najłatwiej znajdziesz wypełniając ten formularz.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 93,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny