Koszty utrzymania domu

Wszystko o koszty utrzymania domu - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat koszty utrzymania domu. Nasze sprawdzone porady związane z koszty utrzymania domu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Ile kosztują pomiary elektryczne? Cennik usług elektrycznych w różnych regionach Polski

Ile kosztują pomiary elektryczne? Cennik usług elektrycznych w różnych regionach Polski

Pomiary elektryczne to obowiązek ustawowy, który ciąży na właścicielu czy zarządcy każdego obiektu budowlanego. Jednak przede wszystkim taka kontrola, jak pomiar rezystancji izolacji czy sprawdzanie ciągłości przewodów ochronnych, to kwestia bezpieczeństwa, która nie powinna być zaniedbywana. Warto zatem wiedzieć, kiedy należy sprawdzać instalacje elektryczne, jaki elektryk może podjąć się tego zadania oraz poznać orientacyjny cennik usług elektrycznych.
, 5 czerwca 2017

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu?

Klimatyzacja jest bardzo dobrym sposobem na zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach we wnętrzach domów jednorodzinnych, jak również w przypadku mieszkania w bloku. Nadmierne, letnie upały mogą powodować uczucie ospałości oraz wprawiać w złe samopoczucie, dlatego systemy klimatyzatorów są bardzo przydatne i znacznie podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń. Co więcej, w zimie klimatyzacja nadaje się też do ogrzewania (a właściwie dogrzewania) poszczególnych pomieszczeń. Jest też zwykle tańsza, niż kompletna wentylacja mechaniczna z pompą ciepła. Zobacz, ile kosztuje klimatyzacja w domu i mieszkaniu w bloku!
, 17 maja 2017

Ogrzewanie podłogowe elektryczne - opinie, zalety, wady, cena, sposób montażu

Ogrzewanie podłogowe elektryczne - opinie, zalety, wady, cena, sposób montażu

Ogrzewanie podłogowe od kilkunastu lat stało się bardzo popularne w większości nowobudowanych domów. Rzadko montuje się je wprawdzie w całym domu, ale często decydujemy się na instalację centralnego ogrzewania w łazienkach, kuchniach, czy salonach. Większość montowanych w polskich domach instalacji to ogrzewanie podłogowe wodne, ale coraz więcej osób decyduje się na wygodniejsze w użytkowaniu ogrzewanie podłogowe elektryczne lub zwykłe podgrzewanie podłogowe elektryczne. Zobacz, jakie są zalety i wady każdego z tych rozwiązań.
, 22 kwietnia 2017

Koszty utrzymania domu, czyli co i ile kosztuje?

Koszty utrzymania domu, czyli co i ile kosztuje?

Inwestorów, którzy są w trakcie budowy nieruchomości bardziej interesują bieżące koszty niż koszty utrzymania domu. Tym bardziej, że budowanie energooszczędnego budynku pozwala na znaczne ograniczenie kosztów użytkowania domu, dzięki lepszej izolacji, rekuperacji oraz wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii.
, 27 stycznia 2017

Domy energooszczędne - projekty, ceny, opinie, wady i zalety

Domy energooszczędne - projekty, ceny, opinie, wady i zalety

Najprościej rzecz ujmując, energooszczędny dom to taki, który będzie miał jak najniższe zapotrzebowanie na energię. Czyli w praktyce koszt jego utrzymania okaże się być znacznie mniejszy, aniżeli w przypadku domów tradycyjnych. Brzmi pięknie, ale podnoszonym przez wiele osób problemem jest koszt budowy domu energooszczędnego? Owszem, obecnie dostępne są rozmaite dotacje, jednakże nawet po odjęciu tych kwot, realny wydatek wciąż  stanowi spore obciążenie dla kieszeni prywatnego inwestora. Zobaczmy więc, jaki jest koszt budowy domu energooszczędnego, a także jakie są koszty utrzymania takiego domu.
, 26 stycznia 2017

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne - ceny, rodzaje,

Grzejniki elektryczne pozwalają na szybkie i bardzo wygodne ogrzewanie pomieszczeń. Możemy stosować je  jako ogrzewanie podstawowe lub uzupełniające. Ogrzewanie elektryczne jest przede wszystkim wygodne. Elektryczny grzejnik możemy szybko przestawić w inne miejsce, czy w kilkanaście minut dogrzać schłodzone pomieszczenie. W ofertach handlowych znajdziemy wiele dobrych jakościowo grzejników o stacjonarnym lub przenośnym zastosowaniu.
, 10 maja 2017

Kolektory słoneczne - cena solarów, rodzaje, montaż, ciekawostki

Kolektory słoneczne - cena solarów, rodzaje, montaż, ciekawostki

Kolektory słoneczne to nowoczesny i ekologiczny sposób pozyskiwania ciepła z promieniowania słonecznego. Solary dachowe są już dobrze dopracowaną technologią, która pozwala na poczynienie oszczędności eksploatacji budynku i stanowi częściową alternatywę dla pompy ciepła (chociaż w przeciwieństwie do pompy ciepła ich efektywność jest uzależniona od warunków pogodowych). Poniżej wskażemy na czym polega zasada działania kolektorów słonecznych, wskażemy ich rodzaje, orientacyjne koszty zakupu instalacji solarnej, a także możliwości montażowe. Sprawdzimy też, o ile możemy obniżyć koszty utrzymania domu wyposażonego w kolektor słoneczny.
, 17 maja 2017

Kominek z płaszczem wodnym - cena, koszty ogrzewania, opinie

Kominek z płaszczem wodnym - cena, koszty ogrzewania, opinie

Kominki z płaszczem wodnym są powszechnie uważane za jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domów o powierzchni nieprzekraczającej 250 m2. Dzięki takim nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym kominek z płaszczem wodnym może efektywnie i tanio ogrzać cały dom, a dodatkowo wodę. Drewno jest przecież łatwo dostępnym i tanim paliwem, którego wykorzystanie może znacząco zmniejszyć koszty ogrzewania.
, 28 kwietnia 2017

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

Klimatyzacja w domu i w mieszkaniu - analiza kosztów i wymagań

W ostatnich latach odczuwamy ocieplenia klimatu. Silne upały skłaniają do zakupu efektywnych urządzeń chłodniczych, które poprawią nasze samopoczucie. Jednym z takich rozwiązań staje się kupno klimatyzacji. Jednak przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zapoznać się z rodzajami klimatyzacji, warunkami montażowymi, a także ich wpływem na sumaryczne koszty utrzymania domu.
, 19 lipca 2016

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Jaki podatek od nieruchomości? Kupno-sprzedaż, podatek roczny i inne podatki

Daniny dla państwa stanowią nieodłączną część naszego życia. Podatek od nieruchomości, podatek od sprzedaży nieruchomości czy od jego kupna, a także opłaty lokalne regulują odpowiednie przepisy prawa. Obowiązek podatkowy dotyczy nas wszystkich. Nieznajomość prawa szkodzi, więc warto doinformować się na temat naszych zobowiązań wobec państwa. Przedstawiamy zbiór informacji z zakresu prawa podatkowego.
, 4 września 2016

Koszty utrzymania domu jednorodzinnego a mieszkania - porównanie

Koszty utrzymania domu jednorodzinnego a mieszkania - porównanie

Wiele osób zmieniających dotychczasowe lokum zadaje sobie pytanie, czy lepiej zamieszkać w domu, czy w mieszkaniu. Jedną ze składowych, wpływających na podjęcie decyzji są koszty utrzymania nieruchomości. Dlatego w poniższym zestawieniu przeanalizujemy wszystkie najważniejsze wydatki i porównamy koszty utrzymania domu jednorodzinnego oraz mieszkania.
, 14 maja 2016

Fotowoltaika – inwestycja w przyszłość

Fotowoltaika – inwestycja w przyszłość

Fotowoltaika to technologia, za pomocą której przetwarza się energię światła słonecznego w energię elektryczną. Proekologiczne działania instytucji publicznych stwarzają konsumentom możliwość wyposażenia swoich domów w przydomowe instalacje OZE, m.in. wykorzystujące właśnie energię promieniowania słonecznego.
, 10 kwietnia 2017

Jakie są średnie czynsze za mieszkanie w różnych miastach w Polsce?

Jakie są średnie czynsze za mieszkanie w różnych miastach w Polsce?

Zakup mieszkań pod wynajem cieszy się coraz większą popularnością. Nic w tym dziwnego, bowiem zyski z tytułu czynszu najmu znacznie przekraczają wartości odsetek z lokat bankowych. Pierwszy kwartał 2016 roku nie przyniósł tu większych niespodzianek. Zgodnie z zapowiedziami, średni czynsz najmu uległ niewielkiej podwyżce. Poniżej wskażemy średnie stawki za mieszkania w różnych regionach naszego kraju.
, 28 kwietnia 2016

Prywatna sauna - ile kosztuje i jak ją urządzić?

Prywatna sauna - ile kosztuje i jak ją urządzić?

Jeszcze kilkanaście lat temu sauna kojarzyła się z drogim i trudno dostępnym luksusem. Przebywanie w saunie pomaga zapobiegać takim schorzeniom jak choroby serca, jak również utrzymać ogólnie dobrą kondycję i zdrowie. Dziś możemy wykonać ją we własnym domu mając możliwość korzystania z niej o każdej porze dnia i nocy. W poniższym tekście opiszemy jak samodzielnie zbudować saunę i jakie są jej rodzaje. Wyszczególnimy też, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakich kosztów się spodziewać.
, 29 kwietnia 2016

Świetlówki – najważniejsze zalety i wady

Świetlówki – najważniejsze zalety i wady

Coraz więcej osób decyduje się w swoich domach na zastąpienie tradycyjnych żarówek tzw. świetlówkami. Dlaczego? Oczywiście ze względu na oszczędności. Koszty utrzymania domu, w którym królują świetlówki są dużo niższe. Czy jednak świetlówki faktycznie są dobrym rozwiązaniem do oświetlenia własnych czterech kątów? Dziś przyglądamy się zaletom oraz wadom lamp fluorescencyjnych.
, 27 marca 2017

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Energooszczędne i pasywne domy z drewna

Zielone, energooszczędne domy to w Polsce wciąż nowość. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić decydując się na budowę domu energooszczędnego! 3 stycznia 2012r. Polska przekazała przewodnictwo w Unii Europejskiej Danii, która musiała się zmierzyć z poważnym kryzysem. Jednak Duńczycy mieli sprawdzony pomysł na kryzys. Chcieli niezależności energetycznej. Ich doświadczenia sięgały lat 70, w których przeżyli kryzys energetyczny. Wtedy nie jeździli w niedzielę samochodami, musieli wyłączać większość świateł, przykręcać ogrzewanie. Ta sytuacja wymusiła na nich konieczność szukania lepszych rozwiązań. Dziś więcej energii sprzedają niż kupują. Dlatego postawili na nisko energetyczne Zielone Domy i budują całe osiedla. To dlatego koszty utrzymania zielonych domów są tak niskie!
, 10 kwietnia 2017

Lampy uliczne LED nowym standardem budowy dróg?

Lampy uliczne LED nowym standardem budowy dróg?

Wykorzystywane do tej pory masowo do oświetlenia ulic, parkingów, placów czy mostów tradycyjne żarówki i świetlówki sodowe lub rtęciowe generowały w budżetach miast, gmin, powiatów oraz województw spore koszty związane ze zużywaną przez te źródła światła energią, z której spora część emitowana była do otoczenia nie w formie światła, a wytwarzanego przez nie ciepła. Wraz z rozwojem technologii ledowych, wykonane z ich wykorzystaniem elementy oświetleniowe zaczęły stopniowo wypierać dotychczas stosowane rozwiązania techniczne.
, 27 marca 2017

Elektryczny podgrzewacz wody - który najlepiej wybrać?

Elektryczny podgrzewacz wody - który najlepiej wybrać?

Każdy współczesny budynek mieszkalny powinien posiadać dostęp do ciepłej wody użytkowej. Istnieje wiele sposobów na podgrzewanie c.w.u. Jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych pozostają elektryczne podgrzewacze wody. Przed wyborem konkretnego urządzenia warto zapoznać się z rodzajami podgrzewaczy oraz ich specyfikacją techniczną, jak również z kosztami jego użytkowania oraz dodatkowymi opcjami, które mogłyby pomóc na przykład oszczędzać wodę i energię elektryczną.
, 28 kwietnia 2016

Klimatyzacja do domu i mieszkania – przegląd produktów, cen i kosztów użytkowania

Klimatyzacja do domu i mieszkania – przegląd produktów, cen i kosztów użytkowania

Upalne lato skłania nas do poszukiwania wydajnych urządzeń chłodniczych, które zapewniają komfortową temperaturę w pomieszczeniach. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest zakup klimatyzatora przystosowanego do użytku domowego. Przed dokonaniem zakupu klimatyzacji  warto zapoznać się z rodzajami produktów dostępnych na rynku, ustalić orientacyjne ceny zakupu, a także zapoznać się z czołowymi producentami owych urządzeń.
, 21 kwietnia 2016

Przydomowe elektrownie wiatrowe - odnawialne źródła energii w Twoim domu

Przydomowe elektrownie wiatrowe - odnawialne źródła energii w Twoim domu

Domowe elektrownie wiatrowe są jeszcze w Polsce nowością. Jednak coraz więcej osób interesuje się odnawialnymi źródłami energii i szuka najlepszego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności. Dlatego warto dowiedzieć się jak działają turbiny wiatrowe, jaka powinna być ich moc, jakie są koszty zakupu i utrzymania całej instalacji, a także inwestycja w przydomową elektrownię wiatrową może być dla nas opłacalna?
, 22 kwietnia 2016

Dopłaty do domu energooszczędnego - zasady, jak uzyskać dofinansowanie?

Dopłaty do domu energooszczędnego - zasady, jak uzyskać dofinansowanie?

Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Na pierwszym etapie planowania konieczne jest przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby dokładnie oszacować nasze możliwości finansowe. W przeważającej większości przypadków, Polacy decydują się na budowę standardowego domu o tradycyjnych systemach energetycznych, ponieważ uznawane są za najtańsze. Szacuje się, że koszt budowy domu energooszczędnego może być o 60 tys. zł wyższy. Ten koszt można jednak obniżyć poprzez uzyskanie dofinansowania - dostępnego niestety tylko dla tych, którzy posiłkują się kredytem na budowę domu.
, 24 kwietnia 2016

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Domy pasywne - liczymy, czy dodatkowe wydatki się zwracają

Dom pasywny to standard budowy, który gwarantuje nawet ośmiokrotnie niższe zużycie energii, co przekłada się na dużo niższe koszty utrzymania takiego domu. Obecnie takie projekty domów stają się coraz bardziej popularne, a zainteresowanie zdobywają głównie dzięki dotacjom, jakie mogą być pozyskane w celach inwestycyjnych. W Polsce domy pasywne to rozwiązanie wciąż stosunkowo drogie, dlatego tego typu projekty najczęściej realizowane są w Austrii, Szwajcarii i w Niemczech. Nie mniej to własnie w Polsce możesz otrzymać dofinansowanie do domów pasywnych na poziomie nawet 50 000 zł!
, 21 kwietnia 2016

Domy ekologiczne – o ile droższa jest ich budowa?

Domy ekologiczne – o ile droższa jest ich budowa?

Inwestorom budującym dom nieustannie towarzyszy jedno kluczowe pytanie: ile to będzie kosztować? Pytanie dotyczy przede wszystkim kosztów powstania budynku, warto jednak aby swym zasięgiem objęło także dalszą perspektywę związaną z wydatkami na utrzymanie domu. Często wykorzystywanie możliwości odnawialnych źródeł energii z pomocą na przykład kolektorów słonecznych, pompy ciepła, czy domowych elektrowni wiatrowych pozwala nie tylko na zmniejszenie oddziaływania domu na środowisko, ale również kosztów utrzymania domu. Ważne są też kwestie potencjalnego dofinansowania - do budowy domu ekologicznego można otrzymać solidne dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budownictwo ekologiczne ma przyszłość - zobacz dlaczego!
, 22 kwietnia 2016

Świadectwo energetyczne budynku - cena, kto i dlaczego musi uzyskać certyfikat energetyczny?

Świadectwo energetyczne budynku - cena, kto i dlaczego musi uzyskać certyfikat energetyczny?

Po raz kolejny przekonujemy się, że ekologiczne idee bardzo szeroko oddziałują na nasze życie w każdej jego sferze. Tym razem sprawa dotyczy prawa budowlanego, a dokładniej prawa energetycznego. Jeszcze do roku 2009 nie było trzeba zwracać uwagi na świadectwo energetyczne, a dziś jest on konieczny przy odsprzedaży domu, a nawet przy jego wynajmowaniu. Brak świadectwa energetycznego nie będzie przeszkodą nie do ominięcia przy finalizacji transakcji. Jednak kary za brak dokumentu są jednak wysokie i nie warto ryzykować omijając prawo energetyczne. Może przyjść moment, kiedy świadectwo charakterystyki energetycznej stanie się naprawdę niezbędne.
, 15 maja 2017

Ogniwa fotowoltaiczne - solary w domu jednorodzinnym

Ogniwa fotowoltaiczne - solary w domu jednorodzinnym

Słońce jest ogromnym źródłem odnawialnej, niewyczerpalnej energii, którą możemy wykorzystać we własnych domach jednorodzinnych. Do przetworzenia energii słonecznej na energie elektryczną służą między innymi ogniwa fotowoltaiczne (zwane także ogniwami słonecznymi). Jak właściwie działają ogniwa? Jaki jest ich koszt i czy opłaca się montować je w naszych domach? Na wszystkie te pytania odpowiemy poniżej.
, 22 kwietnia 2016

Kotły na paliwo stałe - jakie paliwo wybrać?

Kotły na paliwo stałe - jakie paliwo wybrać?

Kocioł na paliwo stałe to stosunkowo tani i efektywny sposób na ogrzewanie domu. Nowoczesne piece CO są czyste i estetyczne, a dodatkowo coraz mniej uciążliwe w użytkowaniu, dlatego paliwa stałe wracają do łask. Jak wybrać odpowiedni rodzaj kotła?
, 28 kwietnia 2017

Ogrzewanie podłogowe - koszty, opinie, rodzaje, sposoby wykonania, jakie wady i zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe - koszty, opinie, rodzaje, sposoby wykonania, jakie wady i zalety ma ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe wodne staje się popularnym sposobem ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Tego typu instalacja podłączona do centralnego ogrzewania (c.o.) daje liczne korzyści, jednak warto uwzględnić je już na etapie tworzenia projektu budowlanego. Świetnie sprawdza się zarówno przy tradycyjnym kotle, jak tam, gdzie ogrzewanie jest zasilane z pompy ciepła, jest lepsze niż tradycyjny grzejnik. Dobrze wykonane ogrzewanie podłogowe może zapewnić wysoki komfort grzewczy oraz zwiększyć estetykę pomieszczeń. Dodatkowo koszty utrzymania domu ogrzewanego za pomocą ogrzewania podłogowego znacząco spadają. Przy dostatecznej wiedzy i umiejętności będziemy mogli wykonać ogrzewanie podłogowe samodzielnie.
, 22 kwietnia 2017

Domy pasywne - opinie, koszty, cechy charakterystyczne

Domy pasywne - opinie, koszty, cechy charakterystyczne

Podczas wyboru projektu domu zwracamy uwagę na walory wizualne, funkcjonalność oraz energooszczędność. W ostatnich latach można zauważyć rosnące zainteresowanie domami pasywnymi, które powoli rewolucjonizują budownictwo zachodniej Europy. W naszym kraju nadal jest to mało znana nowość, którą często mylimy z domami energooszczędnymi. Tymczasem koszty utrzymania domu pasywnego są bardzo niskie. Zobaczmy, czym się charakteryzują tego typu budynki oraz jaki jest koszt budowy domu pasywnego.
, 28 kwietnia 2016

Ogrzewanie gazowe CO - koszty na sezon

Ogrzewanie gazowe CO - koszty na sezon

Koszt ogrzewania domu jednorodzinnego może obejmować od 60 do 80% całkowitych kosztów eksploatacji budynku. Nic zatem dziwnego, że szukamy ekonomicznego, a jednocześnie wygodnego systemu grzewczego. Coraz więcej osób decyduje się na montaż instalacji gazowych. Jest to praktyczne rozwiązanie, które charakteryzujące się dobrym stosunkiem ceny do jakości. Przed montażem tego typu instalacji w kotłowni warto jednak zapoznać się z orientacyjnymi kosztami ogrzewania.
, 28 kwietnia 2017

Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?

Jak samodzielnie uszczelnić okna? Jakie uszczelki do okien wybrać?

Nieszczelne okna drewniane są dość uciążliwym problemem, który nabiera szczególnego znaczenia w okresie grzewczym. Nawet małe szczeliny potrafią odczuwalnie zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniu. Wiąże się to z poczuciem dyskomfortu użytkowników, a także ze zwiększeniem zapotrzebowania na energię cieplną. Na szczęście wiele nieszczelności możemy skutecznie usunąć samodzielnie. Wystarczy zlokalizować źródło nieszczelności, a następnie zastosować odpowiedni produkt uszczelniający. Te porady możesz zastosować zarówno przy oknach dachowych, jak i zwykłych oknach drewnianych lub PCV.
, 21 grudnia 2016

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Jaki wkład kominkowy wybrać?

Wkład jest kluczowym elementem każdego kominka. To w nim rozpala się gorący ogień i to w nim wytwarza się ciepło potrzebne do ogrzania naszego salonu. Jego konstrukcja powinna spełniać wszystkie nasze oczekiwania – od walorów wizualnych aż po bezpieczeństwo. Zakup wkładu kominkowego jest rozwiązaniem na długie lata, zatem warto dołożyć wszelkich starań, by dokonać odpowiedniego wyboru. Poszukując właściwego wkładu kominkowego zwróćmy uwagę na jego rodzaj, specyfikę korpusu, moc grzewczą, cenę oraz walory wizualne.
, 9 kwietnia 2017

Ogrzewanie elektryczne domu - koszty, czym się różni od gazowego?

Ogrzewanie elektryczne domu - koszty, czym się różni od gazowego?

Wybór sposobu ogrzewania naszego domu ma największy wpływ na wysokość późniejszych kosztów jego użytkowania. Odpowiednie piece CO zapewniają nam spokój na wiele lat. Do najpopularniejszych sposobów należą ogrzewanie gazowe, elektryczne i węglowe. Z uwagi na proekologiczne przepisy odchodzi się powoli od ogrzewania węglem na rzecz gazu lub prądu. Dlatego coraz więcej osób zadaje sobie pytanie, czy ogrzewanie gazowe będzie rzeczywiście tańsze od ogrzewania elektrycznego? Osobnym pytaniem jest sposób oddawania ciepła - tu królują ogrzewanie podłogowe i grzejniki.
, 10 maja 2017

Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady

Ogrzewanie nadmuchowe – zalety i wady

Moda na ogrzewanie nadmuchowe przywędrowała do nas wprost ze Stanów Zjednoczonych. Ta stosunkowo prosta i wydajna metoda ogrzewania może przynieść dość pokaźne oszczędności. Według producentów, stosowanie ogrzewania nadmuchowego jest też bardzo komfortowe i może być stosowane zarówno w domach jednorodzinnych jak i w większych obiektach budowlanych. Oficjalnie przyjmuje się, że ich instalacja jest wskazana w budynkach o powierzchni powyżej 100m2.
, 13 kwietnia 2017

Jak wybrać lodówkę? Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Jak wybrać lodówkę? Lodówka wolnostojąca czy do zabudowy?

Lodówka jest niezbędnym elementem wyposażenia każdej kuchni. Oferty producentów są pełne różnorodnych modeli chłodziarko-zamrażarek odznaczających się coraz lepszymi parametrami technicznymi. Najważniejsze jest jednak to, abyśmy wybrali lodówkę, która będzie optymalnie dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb.
, 22 kwietnia 2016

Ile drewna potrzeba na zimę do kominka z płaszczem wodnym?

Ile drewna potrzeba na zimę do kominka z płaszczem wodnym?

Drewno jest jednym z najpopularniejszych surowców grzewczych. Niegdyś było stosowane do zasilania tradycyjnych pieców węglowych oraz kominków tradycyjnych. W dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się ogrzewanie kominkiem wyposażonym w nowoczesny płaszcz wodny. Według fachowców, owa technologia może przynieść dość pokaźne oszczędności finansowe związane z niewielką ilością zużywanego opału.
, 17 kwietnia 2016

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Ile kosztuje sprzęt AGD do kuchni?

Nowoczesne kuchnie są eleganckimi pomieszczeniami, w których z łatwością przygotowujemy posiłki. O komforcie użytkowym tego pomieszczenia decyduje sposób jego wyposażenia. W dzisiejszych czasach lodówka, zmywarka, okap czy wielofunkcyjna kuchenki przestały być dobrem luksusowym. Takie sprzęty stają się standardowymi urządzeniami AGD, które powinny znaleźć zastosowanie w każdej kuchni.
, 29 kwietnia 2016

Koszty ogrzewania elektrycznego domu i mieszkania przy instalacji CO

Koszty ogrzewania elektrycznego domu i mieszkania przy instalacji CO

W powszechnym mniemaniu ogrzewanie elektryczne oznacza wysokie koszty eksploatacji. Opinia ta zrodziła się w czasach, gdy budynki były niedocieplone i źle izolowane, a więc ich zapotrzebowanie na ciepło znacznie przewyższało obecne standardy.
, 8 maja 2017

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Jak dobrać grzejnik do pomieszczenia?

Decydując się na instalację C.O. w naszym pomieszczeniu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które pomogą nam podczas dokonywania wyboru. Odpowiednio dobrany grzejnik pozwoli osiągnięcie najlepszej efektywności jego pracy, a przy okazji na optymalizację rachunków związanych z ogrzewaniem.
, 22 kwietnia 2016

Żarówki energooszczędne - moc, ceny, opinie, obliczamy oszczędności

Żarówki energooszczędne - moc, ceny, opinie, obliczamy oszczędności

W ostatnich latach możemy zaobserwować rosnące zainteresowanie oświetleniem energooszczędnym. Jeszcze kilka lat temu była to dość duża inwestycja (pojedyncza żarówka kosztowała nawet 50 zł). Dziś jest to rozwiązanie na każdą kieszeń, a jednocześnie prosty sposób na zmniejszenie rachunków za prąd. W ofertach handlowych znajdziemy wiele tanich efektownych, energooszczędnych świetlówek oraz żarówek, które pobierają niewiele prądu i świecą jasnym, przyjemnym światłem.
, 12 maja 2017

Koszt ułożenia instalacji elektrycznej w domku

Koszt ułożenia instalacji elektrycznej w domku

Prawidłowe ułożenie instalacji elektrycznej gwarantuje nam bezpieczeństwo i komfort użytkowania całej nieruchomości. Przystępując do wstępnego określenia kosztów takiej inwestycji musimy rozplanować położenie punktów: gniazd elektrycznych, wyłączników światła oraz samego oświetlenia. Nie bez znaczenia są także instalacje dodatkowe takie jak: punkt komputerowy, zasilanie awaryjne czy punkt wideofonu.
, 5 lutego 2017

Jak ocieplić poddasze samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

Jak ocieplić poddasze samodzielnie? Instrukcja krok po kroku

W domkach jednorodzinnych występuje często poddasze użytkowe, które należy dobrze i skutecznie ocieplić, aby zminimalizować straty ciepła i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Jaki materiał do ocieplenia umieścić pomiędzy krokwiami? Do wyboru jest wełna mineralna, pianka poliuretanowa i styropian. W tym artykule znajdziesz porady jak ocieplić poddasze w najbardziej skuteczny i tani sposób. Dowiesz się też, jaka termoizolacja poddasza będzie najbardziej skuteczna.
, 26 kwietnia 2017

Sposoby na tanie ogrzewanie domu jednorodzinnego

Sposoby na tanie ogrzewanie domu jednorodzinnego

Wybór sposobu ogrzewania domku jednorodzinnego jest jedną z najważniejszych kwestii, decydujących o późniejszych kosztach eksploatacji całego budynku. O kotłowni powinniśmy pomyśleć już na etapie tworzenia projektu budowlanego, bądź podczas rozpoczęcia prac budowlanych. Do najpopularniejszych sposobów ogrzewania domów jednorodzinnych należy ogrzewanie: prądem, gazem, paliwem stałym, kominkowe oraz tzw. ogrzewanie solarne. Z kolei najbardziej efektywnym sposobem na oddawanie ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych jest zwykle ogrzewanie podłogowe. Zobaczmy więc, jakie są najtańsze i najbardziej efektywne sposoby ogrzewania domu.
, 28 kwietnia 2017

Sposoby na oszczędzanie wody w domu

Sposoby na oszczędzanie wody w domu

Koszty wody, zwłaszcza w dużych miastach rosną gwałtownie już od kilku lat. Wydatki na wodę wielu gospodarstw domowych każdego roku rosną przynajmniej o kilkanaście procent i stanowią już poważny wydatek w domowym budżecie. Co więc można zrobić, aby oszczędzać na wydatkach za wodę?
, 28 kwietnia 2016

Kupujemy klimatyzator - klimatyzacja domowa bez tajemnic

Kupujemy klimatyzator - klimatyzacja domowa bez tajemnic

Klimatyzatory są bardzo przydatnymi urządzeniami, które efektywnie chłodzą powietrze wewnątrz budynków. Ich zakup wcale nie musi wiązać się z koniecznością wydawania ogromnych sum pieniężnych, tańsze modele możemy nabyć już poniżej tysiąca złotych. W ofertach rynkowych znajdziemy wiele różnorodnych modeli klimatyzatorów, wybierając takie urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę na: moc, typ oraz producenta. Są to trzy najważniejsze wskaźniki, dzięki którym możemy dobrać klimatyzator do własnego pomieszczenia mieszkalnego. Zobacz, jaka klimatyzacja domowa będzie najlepsza do Twojego domu!
, 8 kwietnia 2017

Czyszczenie klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Czyszczenie klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Klimatyzacja domowa stale filtruje powietrze w zamkniętych pomieszczeniach,  a to wiąże się z koniecznością  regularnego oczyszczania. Warto pamiętać, że brudny klimatyzator będzie mniej wydajny i groźny dla Naszego zdrowia. Nie bez znaczenia będzie też fakt, iż zabrudzona klimatyzacja domowa pochłania również więcej energii elektrycznej i staje się mniej ekonomiczna w użytkowaniu.
, 21 kwietnia 2016

Koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym

Na koszty korzystania z klimatyzacji w domku jednorodzinnym składa się kilka podstawowych czynników: pobór energii elektrycznej, wymiana filtrów, cena okresowego przeglądu oraz czyszczenia całej instalacji. Osoby chcące dokonać dokładnych obliczeń powinny zacząć od obliczenia poboru prądu, bowiem opłata za energię elektryczną będzie najistotniejszym wydatkiem.
, 22 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij