Gdzie i kiedy można ją wykorzystać w sposób satysfakcjonujący? Jak wybrać odpowiedni produkt i jak łączyć ze sobą poszczególne elementy? Z przyjemnością przedstawimy Ci więcej szczegółów, by inwestycja lub budowa przejścia i przejścia przyniosły zadowalające rezultaty.

Charakterystyka kraty ocynkowanej

Krata ocynkowana, taka jak np. https://ulamex.com.pl/kraty-i-stopnie-pomostowe-wema to konstrukcja stworzona z wysokiej klasy kształtowników. Płaskowniki nośne muszą spełniać określone normy i standardy wytrzymałościowe, by były one dopuszczone do użytku. W końcu odpowiadają one za bezpieczeństwo użytkowników – bez określonej wagi maksymalnej. Osoby, które będą korzystać z kraty pomostowej, mogą również posiadać przy sobie narzędzia lub inne elementy wyposażenia. Dlatego cała konstrukcja musi być przystosowana do utrzymania nawet kilkuset kilogramów.

Pręt poprzeczny to kolejny element wchodzący w skład kraty ocynkowanej. Jest on uzyskiwany w wyniku specjalnej obróbki plastycznej – nazywanej w branży kalibracją. Polega ona na nadaniu odpowiednich wyżłobień, które wzmacniają go i zwiększają jego antypoślizgowość.

Tworzywo eksploatowane w produkcji krat ocynkowanych to w większości przypadków stal nierdzewna, która została dodatkowo zabezpieczona przed procesem korozji. Nie może ona reagować również z różnymi substancjami chemicznymi, które prowadziłyby do utleniania i w efekcie obniżenia nośności.

Krata ocynkowana i jej zastosowania

Wspomnieliśmy już nieco o sytuacjach i miejscach, w których krata ocynkowana spełnia swoją rolę. Poniżej dowiesz się, dlaczego jest ona rozwiązaniem pozwalającym na zastosowania przemysłowe i publiczne.

Przemysł, nieruchomości i trudne warunki otoczenia

Gdzie najczęściej można spotkać kraty ocynkowane, z których produkowane są różnego rodzaju pomosty i przejścia? Świetnym przykładem są między innymi mosty dla pieszych nad zbiornikami wodnymi lub rzekami i działalności gospodarcze wykorzystujące podesty oraz przejścia nadziemne (np. hale produkcyjne lub magazyny o ponadprzeciętnych rozmiarach).

Dlaczego krata ocynkowana to dobre rozwiązanie w ww. przypadkach?

Ponieważ nawet przy dużych obciążeniach i wieloletniej eksploatacji w trudnych warunkach, krata ocynkowana nie zardzewieje, nie zacznie niszczeć i w dalszym ciągu będzie zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom. Jest to zatem sprawdzona inwestycja na lata, czyli rozwiązanie, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających przedsiębiorców i inwestorów.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły