Kredyt gotówkowy na remont mieszkania – co musisz o nim wiedzieć?

Remont mieszkania to nie lada wydatek. Nawet niewielkie zmiany, jak malowanie i odświeżanie, ciągną za sobą koszty, które trudno pokryć z oszczędności. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego lub pożyczki, które pozwolą na sfinansowanie przedsięwzięcia. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ kredyty konsumenckie stają się coraz łatwiej dostępne i coraz tańsze.

Jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki na remont, możesz zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań. Jednym z nich jest kredyt gotówkowy, który jest udzielany przez banki. Możesz także zaciągnąć pożyczkę oferowaną przez firmy pożyczkowe. Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, jednak w zasadzie działają bardzo podobnie. Obecnie możesz dostać pieniądze online, bez konieczności wychodzenia z domu. W przypadku kredytów konsumenckich banki zmniejszyły wymagania, więc formalności jest znacznie mniej, nie potrzebujesz zaświadczeń o zarobkach, oświadczeń pracodawcy ani poświadczeń osób trzecich. Wypełniasz wniosek online, czekasz na jego weryfikację i po maksymalnie kilku godzinach pożyczone pieniądze znajdują się na twoim koncie.

Tani kredyt gotówkowy, najtańsza pożyczka

Decydując się na wzięcie kredytu warto zastanowić się najpierw, w jakim banku zaciągnąć zobowiązanie. W końcu od tego zależy koszt, który trzeba będzie ponieść. To samo dotyczy firm pożyczkowych – chociaż wysokość odsetek jest regulowana ustawą, każda instytucja może nałożyć własne marże, prowizje i dodatkowe opłaty, które wpłyną na cały koszt. Najtańsza pożyczka nie zawsze oznacza tą, która będzie miała najmniejsze oprocentowanie nominalne. Warto więc zrobić dokładną analizę, żeby znaleźć naprawdę tanie rozwiązanie.

Na koszt kredytów gotówkowych składa się wiele czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście oprocentowanie nominalne. Drugim – prowizja dla banku lub firmy pożyczkowej. Tani kredyt gotówkowy najczęściej oznacza taki, który nie narzuca zbyt wysokich marż. Są one najczęściej wyrażone procentowo i może okazać się, że będą stanowiły znaczną część wszystkich kredytów.

Zanim zdecydujesz się na to, w jakim banku zaciągnąć zobowiązanie, sprawdź, jakie są koszty ubezpieczeń. Większość umów kredytowych wymaga wykupienia takiego ubezpieczenia. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza, jeśli pożyczasz wysoką kwotę na dłuższy okres czasu. W przypadku straty pracy, utraty zdrowia lub wypadku spłatę zobowiązania przejmuje ubezpieczyciel, a ty nie musisz się tym więcej martwić. Jednak ubezpieczenie generuje dodatkową opłatę, która może być niebagatelna dla kieszeni. Wybierz taki bank, który oferuje tani pakiet ubezpieczeniowy.

Nie musisz przeprowadzać wszystkich obliczeń samodzielnie. Na rynku działają bardzo liczne kalkulatory pożyczki gotówkowej, które wyliczą dokładną kwotę kredytu i przeprowadzą symulację harmonogramu spłaty. Taki kalkulator pożyczki gotówkowej bierze pod uwagę bardzo wiele zmiennych – pożyczaną kwotę, oprocentowanie, ubezpieczenie, czas kredytowania. Symulacja pokaże ci, jak wysoką kwotę odsetek będziesz musiał zwrócić i jak ona będzie się zmieniała, jeśli zdecydujesz się rozłożyć kredyt na większą lub mniejszą liczbę rat.