Finansowanie remontu

Jeśli jednak akurat nie zostaliśmy zalani przez nieuważnego sąsiada z góry, to mamy szansę przygotować się do odświeżenia swoich czterech kątów tak, aby jak najmniej odczuć w portfelu skutki zakupu nowych mebli do salonu czy wynajmu fachowców do montażu kafelek w kuchni.Przy okazji gruntownego remontu wiele osób decyduje się także na zatrudnienie projektanta wnętrz, który nada mieszkaniu wyjątkowego charakteru. Dodatkowe opłaty sypią się jak z rękawa. Jeśli więc nie udało nam się odłożyć sumy wystarczającej na pokrycie wszystkich kosztów remontu, warto zastanowić się nad kredytem z gwarancją stałego oprocentowania i niskiej raty.

Gotówkowy czy hipoteczny?

Jeśli szacowany koszt remontu jest stosunkowo niski np. kilka tysięcy złotych na nowe meble i wyposażenie do pokoju nastolatka lub kilkanaście na remont kuchni i zakup nowych sprzętów AGD, to warto udać się do banku po kredyt gotówkowy. Jeśli jednak planujemy przeprowadzić gruntowny remont wszystkich pomieszczeń, który będzie dużym obciążeniem dla naszego budżetu, to warto rozważyć, czy korzystniejszym rozwiązaniem nie będzie kredyt hipoteczny. Jest on bowiem dużo niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, ale wymaga uiszczenia dodatkowych opłat związanych np. z wyceną nieruchomości, a także dużo więcej czasu oraz cierpliwości.

Zalety kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy (dowiedz się więcej o kredytach gotówkowych na stronach Sandander) możemy przeznaczyć na dowolny cel, niekoniecznie związany z nieruchomością. W odróżnieniu od kredytu hipotecznego, nie musimy więc, kolokwialnie mówiąc, spowiadać się przed bankiem z postępu wykonywanych prac. Kolejną zaletą kredytu gotówkowego jest minimum formalności, które należy wypełnić, aby go otrzymać, a także niewielki czas oczekiwania, który, w zależności od banku oraz kwoty, jaką planujemy pożyczyć, waha się zazwyczaj od kilkunastu minut do kilku dni. Oczywiście, najlepiej wybrać taki kredyt, który ma nie tylko stałe i niskie oprocentowanie, ale opiera się na jasnych i prostych zasadach, a wysokość miesięcznej raty jest dopasowana do możliwości kredytobiorcy.

Jak widać, remont planowany ze sporym wyprzedzeniem i zabezpieczony odpowiednim funduszem nie musi być wstrząsem ani dla naszych nerwów, ani dla portfela.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 73,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny