Kredyt hipoteczny

Wszystko o kredyt hipoteczny - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat kredyt hipoteczny. Nasze sprawdzone porady związane z kredyt hipoteczny pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2

Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2

Początek maja 2016 roku przyniósł niekorzystne zmiany w sposobie kredytowania budowy domów na działkach rolnych. Zapisy ustawy o obrocie gruntami rolnymi niemal całkowicie sparaliżowały przydzielanie kredytów hipotecznych. Czego dotyczył problem? I jak wygląda aktualna sytuacja prawna? Odpowiedź poniżej.
, 9 maja 2017

Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?

Budowa własnego domu nie jest kwestią prostą, a najwięcej trudności nastręczają najczęściej jej koszty. Przy obecnej sytuacji gospodarczej niewielu Polaków stać na postawienie czterech kątów za gotówkę, stąd duża popularność kredytów hipotecznych. Jakie zmiany wprowadzono lub zamierza się wprowadzić w 2017 roku?
, 20 marca 2017

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego?

Jakie dokumenty są potrzebne do kredytu hipotecznego?

Zakup własnego mieszkania to wydatek na tyle duży, że niewielu, nawet dobrze zarabiających rodaków może sobie na niego pozwolić. Z pomocą przychodzą nam banki, oferując kredyty hipoteczne na realizację tego właśnie marzenia. Skoro jesteśmy już zdecydowani na ten rodzaj pożyczki, niezbędny będzie całkiem spory stos dokumentów, udowadniających naszą wypłacalność, czyli potwierdzających zdolność kredytową.
, 16 lutego 2017

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Egzekucja z nieruchomości to procedura która jest uruchamiana w razie niemożności spłaty przez dłużnika rat kredytu hipotecznego oraz innych długów za które odpowiada się całym majątkiem. Egzekucja z nieruchomości jest czasochłonnym sposobem na dochodzenie roszczeń, lecz często stanowi jedyną możliwość odzyskania należności, w szczególności jeśli długi są znacznej wysokości. Natomiast dla dłużnika, egzekucja z nieruchomości stanowi dużą niedogodność, z którą w wielu wypadkach musi się pogodzić.
, 21 sierpnia 2016

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Wysokość polskich emerytur nie jest zadowalająca, a prognozy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Dlatego wielu seniorów poszukuje dodatkowych rozwiązań, które pomogą uratować domowy budżet. Jednym ze sposobów na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych jest odwrócona hipoteka. Przez lata narosło wiele mitów na temat tego rozwiązania, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przybliżyć założenia regulującej go ustawy.
, 8 sierpnia 2016

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Ustanowienie hipoteki to jeden z najpewniejszych sposobów zabezpieczeń, które są dostępne dla wierzyciela. Nic zatem dziwnego, że kredyty i pożyczki pod hipotekę są tak preferowane przez banki. W poniższym artykule opiszemy, czym właściwie jest hipoteka, jak ją założyć, a także jak zdjąć z nieruchomości.
, 1 sierpnia 2016

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Każdy bank pożyczający środki finansowe na mieszkanie zabezpiecza swoje interesy hipoteką. Wpis hipoteki do księgi wieczystej wymaga dopełnienia kilku podstawowych formalności. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak szybko załatwić wpis do hipoteki i ile czasu trwa dokonanie wszystkich czynności prawnych.
, 27 marca 2017

Zoptymalizuj spłatę swojego kredytu we frankach

Zoptymalizuj spłatę swojego kredytu we frankach

Osoby, które posiadają kredyt we frankach i chcą zmniejszyć wysokość raty mają obecnie taką możliwość. Istnieje bowiem opcja pozwalająca na spłacanie kredytu w walucie, w jakiej został on zaciągnięty. W praktyce wiążę się to z możliwością zaoszczędzenia dużych kwot pieniędzy przez cały okres spłacania pożyczki. W dalszej części artykułu pokazujemy w jaki sposób zmniejszyć wysokość raty oraz z jakich narzędzi w tym celu skorzystać.
, 16 lutego 2017

Kalkulator zdolności kredytowej – czym jest i jak działa?

Kalkulator zdolności kredytowej – czym jest i jak działa?

Zdolność kredytowa jest najważniejszym czynnikiem decydującym o przyznaniu przez bank kredytu. Składa się na nią wiele elementów poddawanych przez bank bardzo wnikliwej analizie.
, 16 lutego 2017

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Kupno mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym często budzi negatywne emocje. Niektórzy inwestorzy z góry odrzucają takie oferty sprzedaży. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Czy zakup zadłużonego mieszkania jest dla inwestora taki niebezpieczny? Okazuje się, że nie. Dlatego w poniższym artykule opiszemy, jak kupić mieszkanie z hipoteką i jak przygotować się do całego przedsięwzięcia.
, 29 kwietnia 2016

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Szacuje się, że niemal 600 tysięcy polskich rodzin spłaca kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Niektórzy kredytobiorcy rozważają możliwość sprzedaży mieszkania i pozbycia się hipoteki. Ale czy jest to możliwe? Czy banki na to pozwalają? Okazuje się, że tak.
, 29 kwietnia 2016

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Przymierzając się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na długie lata. Dlatego warto przeanalizować możliwe rozwiązania, zapoznać się ze specyfiką kredytową i dokładnie wszystko zaplanować jeszcze przed wizytą w placówce banku. Poniżej opiszemy najważniejsze aspekty, o których powinna wiedzieć każda osoba planująca kredyt mieszkaniowy, a także przedstawimy ranking kredytów hipotecznych.
, 2 sierpnia 2016

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Kupujemy nowe mieszkanie na raty – kredyt

Aby uzyskać kredyt na nowe mieszkanie, trzeba spełnić szereg formalności, które są niezwykle czasochłonne. Stan deweloperski wymaga czasu nie tylko na etapie wykończenia, ale również uzyskania kredytu hipotecznego. Jak przebiega proces uzyskania kredytu? 
, 27 marca 2017

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

Kiedy warto zdecydować się na kupno mieszkania?

W życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, w którym zaczyna on zastanawiać się nad tym, gdzie zamieszkać. Obecne mniejszość młodych ludzi decyduje się na pozostanie w swoim domu rodzinnym – wielu z nich wyjeżdża na studia i do pracy do dużych miasta, a potem zapuszcza tam korzenie na stałe. Także decyzja zaczyna być kluczowa wtedy, gdy w życiu pojawia się ważna osoba, z którą chce się założyć rodzinę. W takich właśnie sytuacjach najczęściej pojawia się pomysł dotyczący zakupu mieszkania. Kiedy warto się na nie zdecydować? Czy warto skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych? Ile kosztuje kredyt hipoteczny? Sprawdź!
, 16 lutego 2017

Czy kryzys grecki pogrąży polską branżę budowlaną?

Czy kryzys grecki pogrąży polską branżę budowlaną?

Aktualna sytuacja ekonomiczna Grecji nie napawa optymizmem. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej pytań dotyczących kondycji Unii Europejskiej oraz skutków ewentualnej eskalacji kryzysu. Wielu inwestorów zastanawia się także nad sytuacją polskiej branży budowlanej. Warto bowiem pamiętać, że jest to wrażliwy na zmiany sektor, który ulega stałym przemianom. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy kryzys grecki zagrozić polskiej branży budowlanej?
, 29 kwietnia 2016

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont domu to przedsięwzięcie, które wymaga ogromnych nakładów finansowych. Są jednak programy, które umożliwiają otrzymanie dotacji lub dofinansowania inwestycji tego typu. Przyjrzyjmy się zatem z jakich dotacji możemy skorzystać, jakie są ich cele oraz jakie warunki należy spełnić.
, 22 kwietnia 2016

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu to innymi słowy kredyt budowlano hipoteczny. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym przybiera formę kredytu budowlanego (w czasie trwania prac budowlanych). W drugim zobowiązanie bankowe przekształca się w kredyt hipoteczny (zmiana następuje po przekazaniu domu do użytku). Poniżej podpowiemy jak starać się o otrzymanie takiego kredytu, jakie są jego podstawowe warunki oraz obowiązki kredytobiorcy.
, 31 sierpnia 2016

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania związany jest z wieloma kosztami dodatkowymi. Są to tak zwane koszty transakcyjne oraz koszty kredytu hipotecznego. Ich wartość może być różna w zależności od tego, z jakiego rynku pochodzi nasze mieszkanie. Poniżej zaprezentujemy skale wydatków, które obejmują wszystkich inwestorów kupujących mieszkania z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego wraz z ustanowieniem hipoteki pod kredyt.
, 20 grudnia 2016

Wzór kosztorysu budowlanego? Lepiej oblicz online!

Wzór kosztorysu budowlanego? Lepiej oblicz online!

Budowa domu jest wieloetapowym, kosztownym przedsięwzięciem, do którego należy się dobrze przygotować. Odpowiedni projekt, plan prac oraz kosztorys mogą usprawnić roboty budowlane i rozwiązać potencjalne problemy z finansowaniem jeszcze zanim się one pojawią. Pamiętajmy jednak, że kosztorysy dołączane do projektów budowlanych przeważnie nie wskazują realnej skali wydatków. Dlatego warto przygotować własną, indywidualną kalkulację.
, 21 kwietnia 2016

Rynek nieruchomości w Polsce 2015 - mieszkania

Rynek nieruchomości w Polsce 2015 - mieszkania

Rok 2014 był bardzo dobrym okresem dla rynku nieruchomości. Liczba transakcji zawieranych na rynku wtórnym i pierwotnym utrzymywała się na dość wysokim poziomie. Jednocześnie ceny mieszkań były dość stabilne i utrzymywały delikatną tendencje wzrostową. Prognozy na 2015 rok również są pozytywne.
, 29 kwietnia 2016

Kredyt hipoteczny a koszt wykończenia mieszkania

Kredyt hipoteczny a koszt wykończenia mieszkania

Większość Polaków nie korzysta z opcji zakupu mieszkań pod klucz. Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszą się lokale mieszkalne w standardzie deweloperskim oraz mieszkania pochodzące z rynku wtórnego. Ich zakup wiąże się z koniecznością przeprowadzenia kompleksowego wykończenia lub remontu. Tego typu działania mogą być sfinansowane ze środków kredytu hipotecznego. Warto przyjrzeć mu się bliżej, określić podstawowe formalności i ustalić koszty całego przedsięwzięcia.
, 26 marca 2017

Kredyt hipoteczny a koszt prac remontowych lub wykończeniowych

Kredyt hipoteczny a koszt prac remontowych lub wykończeniowych

Remont i wykończenie mieszkania oznaczają zazwyczaj konieczność poniesienia dość dużych wydatków. Nie każdy inwestor dysponuje odpowiednio wysokimi środkami własnymi. Czasem jedynym rozsądnym rozwiązaniem staje się zaciągnięcie kredyt hipoteczny lub pożyczka. Osoby rozważające taką ewentualność powinny zapoznać się ze specyfiką kredytów, a także z kosztami odsetek i prowizji bankowych.
, 21 kwietnia 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij