Dzięki temu będziemy wiedzieć, na jak wysoki kredyt hipoteczny możemy sobie pozwolić, ile będzie wynosić miesięczna rata, a także gdzie zaciągnięcie zobowiązania będzie najbardziej korzystne, zwłaszcza że w Internecie dostępnych jest mnóstwo narzędzi, takich jak kalkulator kredytu hipotecznego lub porównywarka ofert dostępna na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Czym jest kredyt hipoteczny i jakie warunki należy spełnić, aby go dostać?

Kredyt hipoteczny jest rodzajem zobowiązania, które sprawdzi się u osób pragnących zakupić własne mieszkanie, dom, działkę budowlaną czy też sfinansować remont obecnego mieszkania. Co ważne, oferta ta dostępna jest w zasadzie we wszystkich funkcjonujących na rynku instytucjach finansowych. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Jakie więc warunki należy spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny?

Pierwszą kwestią jest oczywiście zdolność kredytowa. Oznacza to, że bank musi stwierdzić, iż mamy możliwość bezproblemowego spłacania kolejnych rat kredytu. Zdolność kredytowa zależy od kilku czynników, w tym przede wszystkim od dochodów, których źródło jesteśmy w stanie wykazać, czyli wynikających np. z umowy o pracę, działalności gospodarczej itp. Warto dodać, że na parametr ten korzystnie wpływa między innymi fakt posiadania umowy o pracę na czas określony, gdyż wówczas stajemy się bardziej wiarygodni dla banku. Dodatkowo najlepiej, gdy pracuje się na takiej umowie już jakiś czas. Ponadto istotna jest tu również liczba comiesięcznych zobowiązań (np. aktualnie spłacane raty, czynsz, koszty życia itp.) oraz liczba osób w gospodarstwie domowym – w ten sposób bank oblicza, czy będzie Cię jeszcze stać do dodatkowe, comiesięczne koszty, jakimi są raty kredytu.

Istnieją sposoby na zwiększenie zdolności kredytowej. Jakie? Chociażby likwidacja karty kredytowej, spłacenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań czy wzięcie rzeczonego kredytu hipotecznego wspólnie z kimś z rodziny.

Ponadto przy zaciąganiu zobowiązania należy wziąć pod uwagę czas spłaty oraz wysokość rat, ponieważ to właśnie zdolność kredytowa będzie determinować to, czy takie rozbicie spłacania kredytu będzie możliwe. Im wyższa zdolność kredytowa, tym wyższe raty można spłacać, a to oznacza również krótszy okres kredytowania.

Czym jest kalkulator rat? Kredyt hipoteczny bez tajemnic

Kalkulator kredytu hipotecznego jest prostym w użytkowaniu narzędziem, które umożliwia szybką i bezpłatną symulację zaciąganego zobowiązania. Jest to świetne rozwiązanie, zwłaszcza że kalkulator cechuje się dużą funkcjonalnością, dzięki czemu pokazuje nie tylko wysokość Twoich rat, ale również całkowitą kwotę do spłaty i wiele innych.

Co daje skorzystanie z kalkulatora kredytu hipotecznego? Przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy - czasu, bo nie będziesz musiał przeglądać ofert wszystkich banków po kolei i samodzielnie obliczać wszelkich kosztów, a pieniędzy, ponieważ w ten sposób bez problemu znajdziesz najtańszy kredyt hipoteczny, który w najmniejszym stopniu obciąży Twój budżet domowy. Co istotne, po użyciu kalkulatora wszystkie niezbędne informacje na temat planowanego kredytu prezentowane są w przejrzysty sposób, w przeciwieństwie do zestawień banków, które bardzo często podają przy swoich ofertach wartości niewiele mówiące komuś, kto nieszczególnie się na tym zna.

Jak działa kalkulator rat kredytu hipotecznego?

Jeśli chodzi o kredyt hipoteczny, kalkulator kredytowy jest bardzo intuicyjnym narzędziem. Wystarczy, że w puste pola wpiszesz najważniejsze informacje, a resztę obliczy za Ciebie system. Musisz podać tylko interesującą Cię kwotę kredytu i okres spłaty. Reszta informacji, np. dotycząca szczegółów zobowiązania w konkretnym banku, jeśli jest Ci nieznana, zostanie automatycznie uzupełniona przez kalkulator.

Po wpisaniu niezbędnych wartości, kalkulator pokazuje, ile wynosić będzie miesięczna rata oraz jak wysoka będzie całkowita kwota spłaty kredytu hipotecznego. Jest to swego rodzaju symulacja kredytu hipotecznego, ponieważ w ten sposób zdobędziesz wszystkie najważniejsze dla Ciebie informacje, a mianowicie:

  • Wysokość miesięcznej raty kredytu
  • Kwotę pierwszej i ostatniej raty zobowiązania w przypadku, gdy kredyt hipoteczny polega na spłacaniu rat malejących
  • Wysokość takich kosztów kredytu hipotecznego jak: suma kosztów odsetkowych, prowizja i całkowity koszt zobowiązania
  • Symulację harmonogramu spłacania Twojego kredytu hipotecznego z uwzględnienie, raty kapitałowej, odsetkowej oraz sumy rocznych opłat powiązanych z kredytem

W związku z tym w sytuacji, gdy skorzystasz z narzędzia, jakim jest kalkulator rat kredytowych, kredyt hipoteczny będzie dla Ciebie bardziej przejrzysty i łatwiej będzie Ci zdecydować, do której instytucji finansowej oraz na jakich zasadach się zwrócić, by było to dla Ciebie jak najbardziej korzystne pod względem ekonomicznym.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej