Kredyt na budowę domu

Kredyt na budowę domu to innymi słowy kredyt budowlano hipoteczny. Służy do finansowania budowy, a jego zabezpieczeniem staje się hipoteka ustanowiona na rzecz banku. Kredyt na budowę domu ma charakter długoterminowy. Kredytobiorca zobowiązuje się do spłacania rat na warunkach określonych w umowie. Podstawowym zabezpieczeniem banku jest hipoteka ustanowiona dla nieruchomości. Dom budowany ze środków kredytu hipotecznego pozostaje własnością inwestora. Jednak w razie nie wywiązania się z umowy kredytowej (brak spłaty) bank może przejąć i zlicytować nieruchomość.

Budowa domu i zakup mieszkania na kredyt

Zapoznaj się z informacjami na temat kredyt na budowę domu. Nasze sprawdzone porady związane z kredyt na budowę domu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2

Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2

Początek maja 2016 roku przyniósł niekorzystne zmiany w sposobie kredytowania budowy domów na działkach rolnych. Zapisy ustawy o obrocie gruntami rolnymi niemal całkowicie sparaliżowały przydzielanie kredytów hipotecznych. Czego dotyczył problem? I jak wygląda aktualna sytuacja prawna? Odpowiedź poniżej.
, 9 maja 2017

Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?

Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?

Budowa własnego domu nie jest kwestią prostą, a najwięcej trudności nastręczają najczęściej jej koszty. Przy obecnej sytuacji gospodarczej niewielu Polaków stać na postawienie czterech kątów za gotówkę, stąd duża popularność kredytów hipotecznych. Jakie zmiany wprowadzono lub zamierza się wprowadzić w 2017 roku?
, 20 marca 2017

Nagła awaria pralki? Sprawdź, gdzie pożyczysz pieniądze na naprawę

Nagła awaria pralki? Sprawdź, gdzie pożyczysz pieniądze na naprawę

Awarie sprzętu gospodarstwa domowego przytrafiają się z reguły w najmniej odpowiednim momencie. Np. wtedy, kiedy portfel świeci pustkami, a na koncie znajdują się już tylko mgliste wspomnienia ostatniej wypłaty. Dziś podpowiemy gdzie pożyczyć pieniądze na zakup nowej pralki i jak pożyczać, aby nie wpaść w finansowe tarapaty.
, 27 lutego 2017

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Jak przebiega egzekucja z nieruchomości?

Egzekucja z nieruchomości to procedura która jest uruchamiana w razie niemożności spłaty przez dłużnika rat kredytu hipotecznego oraz innych długów za które odpowiada się całym majątkiem. Egzekucja z nieruchomości jest czasochłonnym sposobem na dochodzenie roszczeń, lecz często stanowi jedyną możliwość odzyskania należności, w szczególności jeśli długi są znacznej wysokości. Natomiast dla dłużnika, egzekucja z nieruchomości stanowi dużą niedogodność, z którą w wielu wypadkach musi się pogodzić.
, 21 sierpnia 2016

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Odwrócona hipoteka - dodatek do emerytury w zamian za mieszkanie

Wysokość polskich emerytur nie jest zadowalająca, a prognozy na przyszłość nie są zbyt optymistyczne. Dlatego wielu seniorów poszukuje dodatkowych rozwiązań, które pomogą uratować domowy budżet. Jednym ze sposobów na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych jest odwrócona hipoteka. Przez lata narosło wiele mitów na temat tego rozwiązania, dlatego postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przybliżyć założenia regulującej go ustawy.
, 8 sierpnia 2016

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Wszystko co trzeba wiedzieć biorąc kredyt hipoteczny mieszkaniowy

Przymierzając się do zaciągnięcia kredytu hipotecznego musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na długie lata. Dlatego warto przeanalizować możliwe rozwiązania, zapoznać się ze specyfiką kredytową i dokładnie wszystko zaplanować jeszcze przed wizytą w placówce banku. Poniżej opiszemy najważniejsze aspekty, o których powinna wiedzieć każda osoba planująca kredyt mieszkaniowy, a także przedstawimy ranking kredytów hipotecznych.
, 2 sierpnia 2016

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Oszczędności podczas budowy domu - sprawdzone sposoby

Budowa domu to dla wielu osób największa inwestycja w życiu. Warto dobrze oszacować jej koszty i ocenić swoje realne możliwości finansowe. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, zastanówmy się także nad ewentualnymi oszczędnościami budowlanymi. Może zrezygnować ze zlecania budowy jednej firmie i prowadzić ją systemem gospodarczym? Ale nawet przy systemie zleconym przy odpowiednim rozplanowaniu wszystkich działań i wyborze tanich rozwiązań budowlanych możemy zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.
, 25 kwietnia 2016

Gdzie pożyczać pieniądze - w banku czy serwisie pożyczkowym

Gdzie pożyczać pieniądze - w banku czy serwisie pożyczkowym

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy potrzebujemy dodatkowej gotówki na najpilniejsze wydatki. Pewnych życiowych wydarzeń nie da się przewidzieć, a nie zawsze masz na koncie oszczędności, dzięki którym możesz uporać się ze swoimi problemami. Skąd wziąć dodatkowe pieniądze? Skorzystać z oferty banku czy serwisu pożyczkowego?
, 27 marca 2017

Czy kryzys grecki pogrąży polską branżę budowlaną?

Czy kryzys grecki pogrąży polską branżę budowlaną?

Aktualna sytuacja ekonomiczna Grecji nie napawa optymizmem. Z dnia na dzień pojawia się coraz więcej pytań dotyczących kondycji Unii Europejskiej oraz skutków ewentualnej eskalacji kryzysu. Wielu inwestorów zastanawia się także nad sytuacją polskiej branży budowlanej. Warto bowiem pamiętać, że jest to wrażliwy na zmiany sektor, który ulega stałym przemianom. W związku z tym nasuwa się pytanie, czy kryzys grecki zagrozić polskiej branży budowlanej?
, 29 kwietnia 2016

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont z dofinansowaniem – gdzie można otrzymać dotację?

Budowa i remont domu to przedsięwzięcie, które wymaga ogromnych nakładów finansowych. Są jednak programy, które umożliwiają otrzymanie dotacji lub dofinansowania inwestycji tego typu. Przyjrzyjmy się zatem z jakich dotacji możemy skorzystać, jakie są ich cele oraz jakie warunki należy spełnić.
, 22 kwietnia 2016

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu – jakie warunki musisz spełnić, jak wygląda procedura?

Kredyt na budowę domu to innymi słowy kredyt budowlano hipoteczny. Składa się z dwóch etapów. W pierwszym przybiera formę kredytu budowlanego (w czasie trwania prac budowlanych). W drugim zobowiązanie bankowe przekształca się w kredyt hipoteczny (zmiana następuje po przekazaniu domu do użytku). Poniżej podpowiemy jak starać się o otrzymanie takiego kredytu, jakie są jego podstawowe warunki oraz obowiązki kredytobiorcy.
, 31 sierpnia 2016

Budowa domu systemem gospodarczym - potencjalne oszczędności i co musisz pamiętać?

Budowa domu systemem gospodarczym - potencjalne oszczędności i co musisz pamiętać?

Każdy dom możemy zbudować systemem gospodarczym, bądź zleconym. Szacuje się, że niemal 50 % domów jednorodzinnych powstających w Polsce zostaje wykonana w oparciu o system gospodarczy, czyli w ramach hasła "Zrób to sam!". Dodatkowo zdecydowana większość inwestorów bierze kredyt  na budowę domu. Z czego wynika taka popularność tego rozwiązania? Jakie są potencjalne oszczędności? I na co należy zwracać szczególną uwagę? I czego, jak na przykład kontroli kierownika budowy, nie możesz zrobić sam?
, 29 kwietnia 2016

Dopłaty do domu energooszczędnego - zasady, jak uzyskać dofinansowanie?

Dopłaty do domu energooszczędnego - zasady, jak uzyskać dofinansowanie?

Decyzja o budowie domu mieszkalnego nigdy nie należy do łatwych. Na pierwszym etapie planowania konieczne jest przygotowanie wstępnego kosztorysu, aby dokładnie oszacować nasze możliwości finansowe. W przeważającej większości przypadków, Polacy decydują się na budowę standardowego domu o tradycyjnych systemach energetycznych, ponieważ uznawane są za najtańsze. Szacuje się, że koszt budowy domu energooszczędnego może być o 60 tys. zł wyższy. Ten koszt można jednak obniżyć poprzez uzyskanie dofinansowania - dostępnego niestety tylko dla tych, którzy posiłkują się kredytem na budowę domu.
, 24 kwietnia 2016

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

Wydatki na budowę domu – wykończenie i wyposażenie wnętrza

W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia wnętrz łazienki i kuchni. To jednak nie koniec wydatków przed możliwością wprowadzenia się do domu. Musimy jeszcze wykończyć pozostałe pomieszczenia – salon, przedpokój (hol) i pozostałe pokoje w naszym domu. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty tych prac – od wykonania podłóg i ścian, przez sufit podwieszany aż do umeblowania wszystkich pomieszczeń.
, 28 kwietnia 2016

Kosztorys budowy domu dla banku – jak go zdobyć?

Kosztorys budowy domu dla banku – jak go zdobyć?

Kosztorys budowlany to podstawowy dokument, który ukazuje skalę wydatków i obrazuje poszczególne etapy prac. Tego typu dokumentacja jest także wymagana w przypadku ubiegania się o kredyt na budowę domu. Wykonanie szczegółowego kosztorysu budowlanego wymaga dość dużej wiedzy z zakresu budownictwa oraz znajomości aktualnych stawek za usługi budowlane. W niniejszym opracowaniu wskażemy specyfikę owej dokumentacji i określimy najłatwiejsze sposoby jej sporządzenia.
, 21 kwietnia 2016

Budowa domu na kredyt - formalności, procedura, wypłata kredytu i wiele innych

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo duże obciążenie finansowe. Dla niektórych inwestorów kredyt na budowę domu jest jedyną możliwością rozpoczęcia całego przedsięwzięcia. Każdy bank może udzielać kredytu na nieco innych warunkach. Dlatego warto rozejrzeć się po ofertach przynajmniej kilku placówek. Dzięki temu możemy sprawić, że koszt kredytu będzie nieco mniejszym obciążeniem.

Wszystkie kredyty hipoteczne (kredyt na zakup nieruchomości, kredyty budowlane, czy kredyt mieszkaniowy) są świadczeniami długoterminowymi. Inwestor musi posiadać stosowny wkład własny. Ważna jest także jego zdolność kredytowa, która określa możliwości w spłacie rat kredytowych.

Każdy bank ma swojego doradcę, który udziela najważniejszych informacji. Na spotkaniu z doradcami można ustalić, czy dane kredyty (np. na budowę lub zakup nieruchomości) mogą być w ogóle przydzielone. Doradca powinien wstępnie oszacować koszt kredytu i określić minimalny wkład własny. Przy okazji wyliczy, czy nasza zdolność kredytowa jest dla banku wystarczająca.

Kredyty udzielane przez bank wymagają złożenia stosownego wniosku. Dopiero po jego rozpatrzeniu zostanie określony dokładny koszt kredytu, jego wysokość oraz wszystkie warunki umowy. Pozytywna decyzja sprawia, że kredytobiorca może podpisać umowę, która umożliwi mu zakup nieruchomości lub przeprowadzenie budowy. Warto jednak pamiętać, że kredyty zostają obwarowane wieloma zapisami i dodatkowymi obciążeniami. Dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej warto wszystko dokładnie przeanalizować.

Jeśli interesuje Cię kredyt na budowę domu lub na zakup nieruchomości, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wygląda procedura udzielania kredytów hipotecznych, jak oszczędzić pieniądze na placu budowy, a także jak kształtują się koszty budowy domu jednorodzinnego. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij