Kredyt na budowę domu

Kredyt na budowę domu to innymi słowy kredyt budowlano hipoteczny. Służy do finansowania budowy, a jego zabezpieczeniem staje się hipoteka ustanowiona na rzecz banku. Kredyt na budowę domu ma charakter długoterminowy. Kredytobiorca zobowiązuje się do spłacania rat na warunkach określonych w umowie. Podstawowym zabezpieczeniem banku jest hipoteka ustanowiona dla nieruchomości. Dom budowany ze środków kredytu hipotecznego pozostaje własnością inwestora. Jednak w razie nie wywiązania się z umowy kredytowej (brak spłaty) bank może przejąć i zlicytować nieruchomość.
Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym
Co warto wiedzieć o kredycie gotówkowym
Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2
Kredyt na budowę domu na działce rolnej 2017 – tylko dla działek poniżej 3000 m2
Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?
Kredyt hipoteczny w 2017 – o jakich zmianach warto wiedzieć?
Nagła awaria pralki? Sprawdź, gdzie pożyczysz pieniądze na naprawę
Nagła awaria pralki? Sprawdź, gdzie pożyczysz pieniądze na naprawę

Budowa domu i zakup mieszkania na kredyt

Zapoznaj się z informacjami na temat kredyt na budowę domu. Nasze sprawdzone porady związane z kredyt na budowę domu pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Budowa domu na kredyt - formalności, procedura, wypłata kredytu i wiele innych

Budowa domu jednorodzinnego to bardzo duże obciążenie finansowe. Dla niektórych inwestorów kredyt na budowę domu jest jedyną możliwością rozpoczęcia całego przedsięwzięcia. Każdy bank może udzielać kredytu na nieco innych warunkach. Dlatego warto rozejrzeć się po ofertach przynajmniej kilku placówek. Dzięki temu możemy sprawić, że koszt kredytu będzie nieco mniejszym obciążeniem.

Wszystkie kredyty hipoteczne (kredyt na zakup nieruchomości, kredyty budowlane, czy kredyt mieszkaniowy) są świadczeniami długoterminowymi. Inwestor musi posiadać stosowny wkład własny. Ważna jest także jego zdolność kredytowa, która określa możliwości w spłacie rat kredytowych.

Każdy bank ma swojego doradcę, który udziela najważniejszych informacji. Na spotkaniu z doradcami można ustalić, czy dane kredyty (np. na budowę lub zakup nieruchomości) mogą być w ogóle przydzielone. Doradca powinien wstępnie oszacować koszt kredytu i określić minimalny wkład własny. Przy okazji wyliczy, czy nasza zdolność kredytowa jest dla banku wystarczająca.

Kredyty udzielane przez bank wymagają złożenia stosownego wniosku. Dopiero po jego rozpatrzeniu zostanie określony dokładny koszt kredytu, jego wysokość oraz wszystkie warunki umowy. Pozytywna decyzja sprawia, że kredytobiorca może podpisać umowę, która umożliwi mu zakup nieruchomości lub przeprowadzenie budowy. Warto jednak pamiętać, że kredyty zostają obwarowane wieloma zapisami i dodatkowymi obciążeniami. Dlatego przed podpisaniem umowy kredytowej warto wszystko dokładnie przeanalizować.

Jeśli interesuje Cię kredyt na budowę domu lub na zakup nieruchomości, zapraszamy do działu poniżej. Podpowiemy Ci jak wygląda procedura udzielania kredytów hipotecznych, jak oszczędzić pieniądze na placu budowy, a także jak kształtują się koszty budowy domu jednorodzinnego. Na dole strony znajdziesz listę powiązanych tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij