Kredyt na budowę domu

Kredyt na miarę Twoich potrzeb

Analiza ofert bankowych

Każdy bank posiada nieco odmienną ofertę handlową. Nie chodzi tu wyłącznie o oprocentowanie. Dla wielu inwestorów równie istotnym parametrem okazuje się wysokość wkładu własnego. Dlatego pierwszym krokiem zmierzającym do podpisania umowy powinna być wnikliwa analiza oferty kilku wybranych banków.

Podczas wstępnego porównywania ofert bankowych możesz skorzystać z pomocnych portali internetowych, takich jak http://kredyt-portal.pl. Dzięki nim zapoznasz się z najważniejszymi założeniami ofertowymi i w szybki sposób skontaktujesz się z konsultantem.

Wniosek kredytowy

Po wstępnym porównaniu kredytów warto udać się do placówki banków i poprosić o więcej szczegółów. Jeśli oferta jest dla nas atrakcyjna, możemy złożyć wniosek kredytowy.

Formularz wniosku najbezpieczniej będzie wypełnić wraz z ekspertem kredytowym. Dzięki temu zyskamy pewność, że każda rubryka została wypełniona w sposób prawidłowy.

Podczas wypełniania formularza konieczne będą podstawowe dokumenty, a wśród nich

  • Dowód osobisty.
  • Zeznanie podatkowe.
  • Zaświadczenie o dochodach.
  • Kosztorys inwestycyjny.
  • Zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie.
  • Akt notarialny działki, na której planujemy budowę.
  • Zezwolenie budowlane.

Wskazówka. Niektóre banki mogą także wymagać dokumentacji dodatkowej. Warto zapytać o to już podczas wstępnej rozmowy z ekspertem finansowym. Kontakt z ekspertami niektórych banków znajdziesz klikając tutaj http://kredyt-portal.pl/kredyty-hipoteczne.html

Przyznanie kredytu hipotecznego

Podpisanie umowy bankowej

Poprawne wypełnienie wniosku i spełnienie wszystkich warunków bankowych otwiera drogę do przyznania kredytu. Termin oczekiwania na decyzje będzie uzależniony od konkretnej placówki bankowej, jednak z reguły zajmuje kilka dni.

Pozytywna decyzja banku wiąże się z możliwością podpisania umowy. Jeszcze do niedawna złożenie podpisu wiązało się z koniecznością całkowitej spłaty i trudnościami w odstąpieniu od umowy. Wraz z wejściem w życie ustawy o kredytach hipotecznych, mamy 14 dni na złożenie rezygnacji. Wniosek odstąpienia od umowy musi znajdować się w załącznikach, a terminowa rezygnacja nie generuje obciążeń finansowych.

Mimo wszystko warto wnikliwie przeanalizować zapisy przed podpisaniem umowy. Dobrym pomysłem będzie wcześniejsze uzyskanie wzoru umowy. Wzór możemy otrzymać od eksperta finansowego. Kontakt do ekspertów finansowych wybranych banków odnajdziesz na portalu http://kredyt-portal.pl/pozyczki-hipoteczne.html.

Wypłata środków kredytu hipotecznego

Pozytywne rozpatrzenie wniosku i podpisanie umowy wiąże się z wypłatą środków kredytu hipotecznego. Należy jednak pamiętać, iż środki nie zostają wypłacone jednorazowo. Termin przyznawania kolejnych transz jest ściśle związany z harmonogramem prac budowlanych.

Niektóre banki dokonują regularnych kontroli postępów na placu budowy. Wszystkie etapy realizacji inwestycji muszą pokrywać się z terminami wpisanymi w harmonogramie. W przeciwnym wypadku inwestor może liczyć się z opóźnieniem wypłaty środków, a także z karnymi sankcjami finansowymi.

Ze względu na konieczność dotrzymania terminów zaleca się, by podczas sporządzania harmonogramu ustalać mniej optymistyczne założenia. Będzie to dodatkowe zabezpieczenie interesów inwestora, który nie będzie musiał martwić się drobnymi opóźnieniami na placu budowy.

artykuł sponsorowany

Marek Kozera
ekspert hipoteczny z portalu http://kredyt-portal.pl
tel. +48 787 976 915
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny