Wysyłanie paczek o każdej porze – Paczkomat® działa nie tylko w dni robocze!

Przesyłki kurierskie od wielu lat cieszą się dużym powodzeniem. Kurierzy coraz częściej robią dostawy ze sklepów internetowych, ponieważ e-commerce ostatnimi czasy jest najwygodniejszą i najszybszą formą robienia zakupów. W Polsce tradycyjne wysyłki kurierskie wyprzedził Paczkomat® InPost – system skrytek pocztowych, który służy do odbierania i nadawania paczek 24 h / 7. Dzięki automacie Paczkomat® można zrobić to wygodnie i szybko w wielu miejscach w Polsce. Paczkomat® jest zlokalizowane są m.in. na stacjach benzynowych i przy sklepach, a także innych lokalizacjach. 30 czerwca 2022 operator InPost dysponował siecią ok. 16,8 tys. automatów Paczkomat® w całym kraju. Do końca 2022 roku liczba ta zwiększy się prawdopodobnie do 20 tys.

Paczkomat® InPost obecnie są najczęściej wykorzystywaną metodą wysyłki paczek ze sklepów internetowych w Polsce. Nasi rodacy wybierają operatora, ponieważ nadawanie i odbieranie przesyłek jest dzięki niemu bardzo proste. W dodatku dzięki wielu metodom wysyłki InPost paczki nadawać można o każdej porze dnia i nocy, nie tylko w dni robocze. Dziś automaty Paczkomat® jest tak dużo w naszym kraju, że niemal każdy ma przynajmniej jeden na wyciągnięcie ręki. Dzięki temu Polacy są w stanie wygodnie i w prosty sposób nadać przesyłkę – wystarczy skorzystać z linku na stronie operatora: https://inpost.pl/wysylam. Paczkomat® to gwarancja bezpiecznego transportu, błyskawicznej dostawy i bardzo korzystnych cen.

Nadawanie paczek w aplikacji bez etykiety? To bardzo proste i wygodne!

Przesyłkę najprościej nadać, wykorzystując aplikację InPost Mobile. Korzystanie z niej umożliwia zamówienie nie tyko tradycyjnych usług kurierskich, ale też przesyłki do automatu Paczkomat®. Nadanie paczki jest bardzo intuicyjne i szybkie. W dodatku nie trzeba drukować żadnej etykietki nadawczej! Najpierw trzeba wejść w aplikację mobilną i wcisnąć przycisk „Nadaj”. Następnie przeniesieni zostaniemy na ekran, gdzie widoczne będą parametry wysyłki. Z tego miejsca należy zaznaczyć formę wysyłki. Można wybrać jedną z dwóch opcji:

  • Nadanie z Paczkomat® do Paczkomat®.
  • Nadanie z Paczkomat® na wskazany adres domowy lub firmowy .

Trzeba również zdecydować się na jeden rozmiar przesyłki. Do wyboru są trzy różne wymiary paczek:

  • Mała (max. 8 x 38 x 64 cm, do 25 kg) – w tym rozmiarze wysłać można np. książkę, koszulkę, grę na konsolę.
  • Średnia (max. 19 x 38 x 64 cm, do 25 kg) – do takiej paczki zmieszczą się buty, kilka koszulek lub paczka kosmetyków do pielęgnacji.
  • Duża (max. 41 x 38 x 64 cm, do 25 kg) – w tych wymiarach uda się wysłać m.in. ekspres do kawy, skaner lub laptop.

Paczkę należy oczywiście odpowiednio zabezpieczyć i zmierzyć gabaryt. Cena usługi zależna jest od wielkości paczki, a także metody jej doręczenia. To wygodniejsza opcja niż wycenianie przesyłek, opierając się jedynie na ich wadze. Paczki bowiem znacznie prościej wymierzyć niż zważyć. Można też oszacować wielkość przesyłki – wystarczy podejść lub podjechać do najbliższego automatu Paczkomat®, aby samodzielnie ocenić gabaryty.

Kolejnym krokiem jest uzupełnienie wymaganych danych zarówno odbiorcy, jak i nadawcy. Należy wpisać imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i docelowy Paczkomat® – wybrać można go z mapy albo wyszukiwarki. Jeśli kurier ma dostarczyć przesyłkę do rąk zamawiającego, trzeba podać również dokładny adres dostawy (domowy lub firmowy). Na ekranie z widocznymi danymi nadawcy poprosić można również o fakturę VAT – dane zapisać da się w aplikacji.

Po uzupełnieniu wymaganych informacji otworzy się kolejna karta, gdzie wybrać będzie można dogodną formę płatności. Istnieje możliwość wybrania szybkiego przelewu online lub kartą płatniczą, ale też Google Pay i BLIK. Po zakończeniu płatności w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania i kod QR. Ostatnim krokiem będzie udanie się do dowolnego automatu Paczkomat. Wystarczy już tylko zeskanować kod QR w czytniku urządzenia – ewentualnie wpisać telefon nadawcy i kod nadania. Skrytka w automacie Paczkomat otworzy się automatycznie. Należy włożyć do niej paczkę i zamknąć drzwiczki. To koniec! Paczka została nadana i czekać będzie w skrytce, aż odbierze ją kurier, który wyśle paczkę dalej. Kurierzy InPost mają dwa dni robocze na dostarczenie przesyłki. Często jest jednak tak, że paczka trafia do adresata już następnego dnia – zwłaszcza wysłana z samego rana.

Szybkie Nadania – alternatywna wysyłka paczek z automatu Paczkomat®

Nie trzeba mieć zainstalowanej aplikacji na smartfonie, aby nadawać przesyłki automacie Paczkomat®. Skorzystać można bowiem z serwisu online Szybkie Nadania. Dzięki niemu nadać można przesyłkę z dostawą przez kuriera, ale bez konieczności rejestrowania się lub zakładania konta. Cały formularz znajduje się na stronie internetowej. Proces nadania wygląda podobnie jak w aplikacji InPost Mobile. Trzeba wówczas jednak wydrukować etykietę nadawczą. To dobre rozwiązanie nie tylko dla osób nieposiadających aplikacji, ale też w sytuacji, gdy nadanie powierzamy innej osobie. Wówczas do nadania w automacie Paczkomat potrzebna będzie paczka z naklejoną etykietką i… nic więcej. Kod kreskowy należy zeskanować w terminalu urządzenia z etykiety. Następnie pozostaje już tylko włożyć paczkę do otwartej skrytki. Korzystanie ze skanera w automacie Paczkomat jest doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy nadać kilka przesyłek naraz. To znacznie wygodniejsze niż wstukiwanie za każdym razem kodów nadania.

Manager Paczek, czyli kurier dla zaawansowanych

Jeśli usługa Szybkie Nadanie okazuje się niewystarczająca, skorzystać można z Managera Paczek InPost. Rejestrując się w systemie, uzyskamy dostęp do bardziej rozbudowanych usług operatora. Dzięki Managerowi Paczek wygenerować można kilka przesyłek naraz. Zamówić da się również tzw. podjazd kurierski – wówczas kurier sam pojedzie do nadawcy po paczki. Z usługi korzystać można za darmo, jeśli nadajemy minimum pięć paczek. Można również nadawać przesyłki za pobraniem. To często wybierana opcja przez osoby, które kupują w sklepach internetowych – daje poczucie bezpieczeństwa. Niezależnie od wybranej metody wysyłki, każda wysyłka za pośrednictwem automatu Paczkomat jest szybka, wygodna i bardzo komfortowa.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny