Księga wieczysta

Wszystko o księga wieczysta - lista artykułów

Zapoznaj się z informacjami na temat księga wieczysta. Nasze sprawdzone porady związane z księga wieczysta pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Jakie informacje sprawdzić w księdze wieczystej?

Jakie informacje sprawdzić w księdze wieczystej?

Planując zakup mieszkania, domu, lokalu czy działki, powinniśmy dokładnie sprawdzić jej księgę wieczystą. Jakie informacje zawiera i jak je interpretować? Na co zwracać uwagę i o czym należy pamiętać? W odpowiedzi na te pytania przygotowaliśmy listę najistotniejszych informacji, które można i trzeba zweryfikować w księdze wieczystej. Oto one:
, 12 maja 2017

Kupujesz nieruchomość pod wynajem? Pamiętaj, aby sprawdzić księgę wieczystą

Kupujesz nieruchomość pod wynajem? Pamiętaj, aby sprawdzić księgę wieczystą

Chcesz w przyszłości utrzymywać się z wynajmu mieszkań? Teraz przymierzasz się do zakupu pierwszego mieszkania? Nie obejdzie się bez sprawdzenia księgi wieczystej prowadzonej dla danej nieruchomości.
, 1 marca 2017

Darowizna mieszkania od rodziców - koszty i procedura darowizny krok po kroku

Darowizna mieszkania od rodziców - koszty i procedura darowizny krok po kroku

Darowizna mieszkania od rodziców może być dużym powodem do radości. Jednak przed podpisaniem stosownego aktu notarialnego i wykonaniem wpisu do księgi wieczystej warto przeanalizować wszystkie procedury formalne. Dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niektórych błędów, a tym samym także problemów podatkowych.
, 7 maja 2017

Przed transakcją - księga wieczysta!

Przed transakcją - księga wieczysta!

Przed dokonaniem transakcji związanej z nieruchomościami, zweryfikuj właściwą księgę wieczystą.
, 16 lutego 2017

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Hipoteka krok po kroku - jak ją założyć, jak ją zdjąć z nieruchomości

Ustanowienie hipoteki to jeden z najpewniejszych sposobów zabezpieczeń, które są dostępne dla wierzyciela. Nic zatem dziwnego, że kredyty i pożyczki pod hipotekę są tak preferowane przez banki. W poniższym artykule opiszemy, czym właściwie jest hipoteka, jak ją założyć, a także jak zdjąć z nieruchomości.
, 1 sierpnia 2016

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Ile trwa wpis hipoteki do księgi wieczystej?

Każdy bank pożyczający środki finansowe na mieszkanie zabezpiecza swoje interesy hipoteką. Wpis hipoteki do księgi wieczystej wymaga dopełnienia kilku podstawowych formalności. Dlatego w poniższym tekście podpowiemy, jak szybko załatwić wpis do hipoteki i ile czasu trwa dokonanie wszystkich czynności prawnych.
, 27 marca 2017

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księga wieczysta - założenie i odpis oraz sprawdzanie księgi wieczystej online

Księgi wieczyste prowadzi się dla każdej nieruchomości. Jest to podstawowy rejestr, dostarczający informacje na temat lokalizacji, statusu prawnego oraz ewentualnych obciążeń nieruchomości. W poniższym artykule podpowiemy jak zakłada się księgi wieczyste, w jaki sposób sprawdzić ich zapisy, a także jak uzyskać odpis.
, 31 sierpnia 2016

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Zakup mieszkania obciążonego hipoteką - jak zrobić to bezpiecznie?

Kupno mieszkania obciążonego kredytem hipotecznym często budzi negatywne emocje. Niektórzy inwestorzy z góry odrzucają takie oferty sprzedaży. Jednak czy naprawdę jest się czego bać? Czy zakup zadłużonego mieszkania jest dla inwestora taki niebezpieczny? Okazuje się, że nie. Dlatego w poniższym artykule opiszemy, jak kupić mieszkanie z hipoteką i jak przygotować się do całego przedsięwzięcia.
, 29 kwietnia 2016

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Jak sprzedać mieszkanie obciążone kredytem frankowym?

Szacuje się, że niemal 600 tysięcy polskich rodzin spłaca kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Niektórzy kredytobiorcy rozważają możliwość sprzedaży mieszkania i pozbycia się hipoteki. Ale czy jest to możliwe? Czy banki na to pozwalają? Okazuje się, że tak.
, 29 kwietnia 2016

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania - podatek, notariusz i inne koszty

Zakup mieszkania związany jest z wieloma kosztami dodatkowymi. Są to tak zwane koszty transakcyjne oraz koszty kredytu hipotecznego. Ich wartość może być różna w zależności od tego, z jakiego rynku pochodzi nasze mieszkanie. Poniżej zaprezentujemy skale wydatków, które obejmują wszystkich inwestorów kupujących mieszkania z rynku pierwotnego oraz rynku wtórnego wraz z ustanowieniem hipoteki pod kredyt.
, 20 grudnia 2016

Jak zalegalizować samowolę budowlaną?

Jak zalegalizować samowolę budowlaną?

Większość prac budowlanych podlega konieczności uzyskania pozwolenia bądź zezwolenia na budowę na działce budowlanej. Niedopełnienie tej formalności jest traktowane jako samowola budowlana i może się wiązać z daleko idącymi konsekwencjami (karą grzywny bądź nawet nakazem rozbiórki). Prawo budowlane daje także możliwość zalegalizowania samowoli budowlanej. Procedury nie należą do najłatwiejszych, jednak warto się im dokładnie przyjrzeć.
, 2 września 2016

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij