Kto powinien wybrać materac 90x200 do swojej sypialni? Wskazówki eksperta z Hilding Anders
Pośród wielu parametrów, jakimi różnią się dostępne na rynku materace, zdecydowanie najwięcej emocji wzbudza ich rozmiar i twardość. Brzmi niedorzecznie? A jednak! Mimo rozwoju technologii, to wciąż podstawowe parametry są źródłem największych dylematów towarzyszącym klientom podczas zakupów. W tym artykule postanowiliśmy nie tylko wyjaśnić skąd biorą się owe wątpliwości kupujących, ale przede wszystkim przedstawić fakty, które pozwolą wybrać produkt najlepszy dla Ciebie!
Dlaczego rozmiar materaca jest tak ważny?
Na pierwszy rzut oka pytanie to, a raczej odpowiedź na nie, wydać się może oczywista: materac nie może być zbyt krótki, ani zbyt wąski, bo się nie wyśpimy! I jest to prawda. Niemniej stanie się tak nie tylko wtedy, gdy nasze ręce czy nogi będą wystawały poza materac, ale też w sytuacji kiedy przy każdej zmianie pozycji (lub przy jej próbie) będziemy spadać z łóżka. Stąd utarło się przekonanie, że lepszy materac o 10 cm większy niż o 5 cm mniejszy.
Niestety, szerszy materac nie tylko zajmuje więcej miejsca, ale też np. potrzebuje większego prześcieradła, czyli generuje wyższe koszty bieżącej eksploatacji. Poza tym wraz ze wzrostem powierzchni użytkowej wzrasta też wysokość materaca, a to przekłada się między innymi na jego wagę. Za sprawą komplikacji opisanych wyżej czynników, przyjmuje się, że optymalną opcją dla jednej osoby jest materac 90x200 dostępne na sleepinghouse.pl. Dla pary idealnym rozwiązaniem jest materac 2 razy szerszy, czyli 180x200.
Twardość materaca: czy to naprawdę sprawa subiektywna?
Kolejną kwestią jest twardość materaca. W mowie potocznej mianem materaca twardego zwykle określamy model, który uniemożliwił nam komfortowy sen lub też taki, który nie ugina się pod wpływem nacisku. Na szczęście określenie to w języku fachowym jest o wiele bardziej precyzyjne.
Materac twardy na sleepinghouse.pl to ten w opisie którego widnieje symbol H4 (lub wyższy, w zależności od skali narzuconej przez producenta). Jednak tak naprawdę haczyk tkwi w innym miejscu - nowoczesne materace nie są już tak po prostu zero-jedynkowe, czyli twarde lub miękkie. Zastosowanie nowoczesnych technologii przez czołowych producentów, jak Hilding Anders, pozwoliło na stworzenie produktów w których wydzielić można nawet 7 stref twardości! Taki podział zapewnia optymalne, czy też właściwe, wsparcie poszczególnych części ciała podczas snu.
Dawniej fizjoterapeuci (wówczas jeszcze rehabilitanci) polecali osobom skarżącym się na problemy z bólem pleców lub rwą kulszową spanie na podłodze. Przekonanie to, mimo upływu lat, wciąż jest niestety żywe. Jednak dziś specjaliści, osobom z tego typu dolegliwościami polecają nie spanie na desce, ale materac dostosowany do ich indywidualnych potrzeb. Kupując w dobrym sklepie warto również wspomnieć sprzedawcy o swoich dolegliwościach - w takim miejscu zdziwi raczej ukrywanie dolegliwości, niż przyznanie się do nich!
Dopasowanie twardości materaca dla dwóch osób może nie być łatwe - po pierwsze ze względu na różnicę w wadze, po drugie na indywidualne preferencje. Generalnie im cięższy użytkownik, tym twardszy powinien być materac (przykładowo dla osób o wadze do 60 kg zaleca się wybór materaca o twardości H1, zaś dla osób powyżej 100 kg - H4). Rozwiązaniem jest wybór dwóch mniejszych materacy, specjalnego przeznaczonego dla par o dużej różnicy wagowej albo materaca bazowego o określonej twardości wraz z materacem nawierzchniowym (zmieniającym twardość) dla jednej z osób.
Łatwiej zapobiegać niż leczyć, czyli dlaczego warto jest wybrać dobry materac?
Osoby chore często niczym mantrę powtarzają, że gotowe są oddać każde pieniądze, aby tylko odzyskać zdrowie. Dlaczego przypominamy o tym w tym miejscu? Bo należy pamiętać o tym właśnie szczególnie podczas wybierania materaca.
Nie jest tajemnicą, że dziś prawie każdy klient szuka promocji, najniższej ceny. I tym sposobem wielu z nich wpada w pułapkę! Przed zakupem czy raczej wyborem modelu dobrze jest sprawdzić czy jest on rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl - taki znak jakości posiadają materace produkowane przez Hilding Anders. Co więcej, jako produkty te posiadają minimum 5-letnią (a czasem nawet i 15-letnią!) gwarancję!
W ofercie Hilding Anders (pod markami własnymi oraz partnerskimi) odnajdziesz materace piankowe (termoelastyczne, wysokoelastyczne, lateksowe), sprężynowe kieszeniowe oraz hybrydowe - wszystkie łączy fakt, że są wytwarzane z wysokojakościowych materiałów, są testowane przez ekspertów oraz spełniają najwyższe wymogi użytkowników.
*****
Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.
artykuł sponsorowany