Dlaczego powinieneś wybrać grill gazowy? Zwróć uwagę na zdrowie!

Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą swojego starego grilla na nowy, to powinieneś zastanowić się nad wyborem urządzenia gazowego. Jest ono nie tylko praktyczne i łatwe w obsłudze, ale przede wszystkim zdrowsze.

Według badań, przeprowadzonych przez łódzkich i warszawskich naukowców, tradycyjne grille, zasilane węglem drzewnym bądź brykietem, są szkodliwe dla zdrowia. W trakcie spalania umieszczonego na nich węgla, wydzielają się niebezpieczne węglowodory aromatyczne, które mogą powodować raka. Co gorsza, występują one w większym stężeniu niż w 20 papierosach wypalonych na raz.

Jednocześnie stwierdzono, że wydzielanie takich substancji przez grill gazowy jest znikome. Dzięki temu nie ma on negatywnego wpływu na zdrowie, a co więcej, pozwala na przyrządzanie potraw z minimalną zawartością tłuszczu. To kolejny czynnik, który sprawia, że produkty z niego są lepsze dla człowieka.

Który grill gazowy wybrać i dlaczego warto po niego sięgnąć?
Który grill gazowy wybrać i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Nie zapomnij o wygodzie korzystania

Oczywiście, nie jest jego jedyna zaleta grilla gazowego. W przeciwieństwie do tradycyjnego paleniska, z nowoczesnego rozwiązania można korzystać niemal wszędzie. Grill gazowy nie emituje dymu, dzięki czemu nie będzie tak uciążliwy dla sąsiadów, jak jego tradycyjny odpowiednik. Sprawia to, że śmiało można używać go na balkonie czy tarasie.

Pozwala on również na wyregulowanie temperatury, co przekłada się na lepszy proces pieczenia i powstawanie delikatniejszych potraw, bez obawy o ich zwęglenie lub nieodpowiednie dopieczenie. Co więcej, jest on znacznie łatwiejszy w rozpalenia i obsłudze, nawet dla początkujących miłośników grillowania. Poradzą sobie z nim również wówczas, gdy pogoda nie jest sprzyjająca.

Który grill gazowy wybrać i dlaczego warto po niego sięgnąć?
Który grill gazowy wybrać i dlaczego warto po niego sięgnąć?

Wybierasz grill? Zwróć uwagę na jego budowę

Wybierając grill gazowy powinieneś zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość jego wykonania. Dlatego najlepszą propozycją jest nierdzewny grill gazowy Relish v2, który znajdziesz w ofercie sklepu Koler. Wszystkie produkty tej marki są dostępne na stronie: https://koler.pl/grill-gazowy-koler/. Dlaczego jednak powinieneś zwrócić uwagę właśnie na Relish v2?

Niemiecki producent zadbał o każdy szczegół wykonania, a przede wszystkim o 100% nierdzewną stał, z którego został wykonany cały grill.  Znajdują się na nim dwa ruszty żeliwne oraz dodatkowa płyta żeliwna. Dzięki takiemu podziałowi swobodnie upieczesz wszystko, co tylko zechcesz, a na dodatkowym palniku bocznym będziesz mógł na przykład podgrzać sosy czy dania, które nie wymagają już pieczenia, a jedynie podtrzymania temperatury.

Kolejną istotną zaletą grilla gazowego Relish v2 jest możliwość umieszczenia w nim butli z gazem o masie 11 kg. Dzięki niej będziesz mógł urządzać przyjęcia w ogrodzie i rodzinne spotkania na świeżym powietrzu przez cały sezon, bez obawy o jej szybkie wyczerpanie. Starannie ukryta za metalowymi drzwiczkami będzie spełni bezpieczna, nawet jeśli w twoim ogrodzie będą dzieci.

Grill o każdej porze roku

Podsumowując, jeśli zdecydujesz się na grill gazowy marki Koler, otrzymasz niezawodny sprzęt, który sprawdzi się w każdych warunkach. Czy to jesienny wiatr, czy wiosenna mżawka - nic mu nie zaszkodzi. Dzięki niemu na pewno każde grillowanie będzie niezapomniane i zdrowe.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 100,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły