Dlaczego warto kupić kuchenkę gazowo-elektryczną z termoobiegiem?

Pomimo że na rynku dominują płyty grzewcze do zabudowy, kuchnie gazowo-elektryczne dostępne na maxelektro.pl wciąż mają szerokie grono odbiorców. Producenci, widząc duże zainteresowanie konsumentów, sukcesywnie wypuszczają na rynek kuchnie wyposażone w coraz nowocześniejsze funkcje. Jednak do dziś, kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem uważana jest za jedną z najbardziej nowoczesnych. Dlaczego warto ją kupić?

Przede wszystkim kuchenki z termoobiegiem lepiej dopiekają potrawy. Termoobieg zapewnia bowiem równomierny przepływ powietrza, dzięki czemu ciepło nie rozprasza się na boki i ku górze komory pieczenia. Dzięki temu potrawy są dobrze wypieczone z każdej strony. Poza tym możemy wstawić do piekarnika kilka blach jednocześnie. Jest to szczególnie przydatne, gdy pieczemy kilka porcji ciastek lub dodatki do drugiego dania - wówczas na jednym poziomie ustawiamy blaszkę z ziemniakami, a na drugim pieczemy kalafiora.

Należy również wspomnieć, że piekarniki z termoobiegiem są bardziej energooszczędne. Pozwalają bowiem ustawić niższe temperatury, a poza tym potrawy pieką się o wiele szybciej, co jest zasługą dodatkowego wentylatora.

Kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem - jaki model wybrać?
Kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem - jaki model wybrać?

Kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku znajdziemy wiele kuchenek wolnostojących. Różnią się one wyglądem, rozmiarami i parametrami - nie są to już najprostsze urządzenia, za jakie jeszcze do niedawna były uznawane. Współczesne kuchnie gazowo-elektryczne oferują wiele dodatkowych funkcji, co doskonale widać choćby na przykładzie kuchenki Gorenje K5351 SH. Oprócz podstawowych parametrów i opcji grzania producent wyposażył ją, m.in. w czyszczenie AquaClean, podgrzewanie naczyń czy technologię MultiAir. Właśnie ze względu na różne parametry, przed zakupem warto dokładnie zapoznać się ze specyfikacją kuchenki. Oto kwestie, na które powinniśmy zwrócić największą uwagę:

  • Wymiary kuchenki - chodzi tu przede wszystkim o szerokość urządzenia, gdyż wysokość przeważnie jest taka sama dla wszystkich modeli. Dostępne w polskich sklepach kuchenki mają szerokość 50 cm lub 60 cm.
  • Ilość pól grzejnych - zdecydowana większość kuchenek ma płytę grzewczą z czterema palnikami o różnych średnicach. Można również dostać modele z pięcioma lub sześcioma palnikami, ale na naszym rynku nie są one popularne.
  • Rodzaj rusztu - kuchenki gazowo-elektryczne mogą mieć ruszty stalowe, emaliowane lub żeliwne. Wiele z nich jest dzielonych, co znacznie ułatwia czyszczenie.
  • Pojemność piekarnika - jeśli mamy dużą rodzinę, będziemy przygotowywać większe porcje potraw. Warto więc wybrać kuchenkę, która ma piekarnik elektryczny o dużej objętości.
  • Funkcje pieczenia - oprócz termoobiegu kuchenki oferuje wiele innych funkcji. Przykładowo kuchenka Gorenje K5351SH została wyposażona w aż 11 opcji grzania, w tym: grill duży i mały, szybkie nagrzewanie, podtrzymywanie ciepła czy AquaClean, czyli czyszczenie piekarnika.
  • Prowadnice - w każdym piekarniku znajdziemy prowadnice. Przeważnie w kuchenkach są prowadnice wytłaczane albo prowadnice drabinkowe. W najdroższych modelach możemy jednak znaleźć prowadnice teleskopowe, które umieszczone są na 1 poziomie.
  • Klasa energooszczędności - większość kuchni wolnostojących ma klasę A i to właśnie takie modele uznawane są za energooszczędne.
  • Funkcje dodatkowe - na rynku znajdziemy zarówno standardowe, jak i bardziej zaawansowane kuchenki, np. z termosondą i rożnem, z zegarem, prowadnicami teleskopowymi czy chłodnym frontem. Warto zatem dopasować kuchenkę do swoich potrzeb i postawić na te funkcje, z których rzeczywiście będziemy korzystać.

Gdzie kupić kuchnię gazowo-elektryczną z termoobiegiem?

Jak widać, kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem ma wiele zalet. Jeśli więc zamierzamy kupić nowe urządzenie do swojego domu, bierzmy pod uwagę tego typu modele. Godna polecenia jest kuchenka Gorenje K5351 SH, którą można kupić w sklepie online Max Elektro. Producent wyposażył ją w wiele użytecznych funkcji, dzięki którym codzienne przygotowywanie posiłków stanie się szybsze i wygodniejsze. 

Kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem - jaki model wybrać?
Kuchnia gazowo-elektryczna z termoobiegiem - jaki model wybrać?

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej