Kobieta stoi przy zmywarce Bosch

Piękna kuchnia, czyli nie rezygnuj z designu

Mała kuchnia, przywołuje na myśl ciasną, zagraconą przestrzeń i bloki z wielkiej płyty. Każdy, kto stanął przed wyzwaniem zaaranżowania takiej kuchni wie, że każdy centymetr jest na wagę złota. Czy w takim razie powinno się zrezygnować z nowoczesnych sprzętów i postarać się zaprojektować jak najwięcej szafek? Niekoniecznie, wszystko zależy od tego, jakie sprzęty wykorzystamy. Nie musisz rezygnować z pięknego wnętrza, by móc cieszyć się wyjątkowym designem i charakterem wnętrza.

Od dawna obserwuje się minimalistyczny, skandynawski styl w projektach przestrzeni kuchennej. Chcemy, by kuchnie były jasne, przestronne i funkcjonalne. Coraz rzadziej decydujemy się witrynki i regały, ich miejsce zajęły lakierowane, pełne fronty, które tworzą swego rodzaju tafle na ścianach kuchennych. To rozwiązanie niezwykle efektowne i pozwalające zachować porządek w niewielkim wnętrzu. Czy w takim razie musisz rezygnować z nowoczesnych sprzętów AGD? Odpowiedz brzmi: nie. Zamiast standardowej zmywaki o szerokości 60 cm, możesz zaoszczędzić przestrzeń i wykorzystać zmywarkę do zabudowy o szerokości 45cm. Producenci kuchennych urządzeń proponują specjalne rozwiązania, które pozwolą wykorzystać maksymalną ilość przestrzeni wewnętrznej. Dzięki temu ich pojemność pozwoli załadować urządzenie po brzegi, nie pogarszając jakości zmywania.

Niech para nie pójdzie w gwizdek

Pasjonaci nowoczesnych wnętrz kochają nie tylko piękny design, ale bliski jest im nurt ekologiczny. Zdrowa dieta nie wyklucza pysznego smaku i wyjątkowego aromatu potraw. Warto postawić więc na rozwiązania, które będą łączyły kilka funkcji - jednym z nich jest piekarnik parowy. Nie od dziś wiadomo, że jedzenie przygotowywane na parze jest zdrowsze i bogatsze w składniki odżywcze. Zamiast wyposażać kuchnię w standardowy piekarnik i parowar, który zajmie dodatkową przestrzeń, możesz zdecydować się na rozwiązanie marki Siemens. Piekarniki te wykorzystują gorącą parę, która chroni aromat, witaminy, a także minerały, jednocześnie przygotowując potrawy w delikatny i naturalny sposób. Urządzenia te wyposażone są w funkcję pieczenia i ułatwiają nie tylko gotowanie, ale pozwalają podgrzać jedzenie. Dzięki temu, pozbędziesz się jeszcze jednego zbędnego urządzenia w kuchni – możesz zrezygnować z mikrofalówki. Para pozwoli szybko i zdrowo podgrzać przygotowane wcześniej dania.

Jednym z takich urządzeń, jest piekarnik do zabudowy z funkcją pary iQ700 marki Siemens. Jedną z najważniejszych jego cech, jest Termoobieg Eco, który zapewni energooszczędną eksploatację sprzętu. Technologia ta daje możliwość stałej kontroli temperatury, nie przekraczając jednocześnie właściwego poziomu grzania, co skutecznie redukuje zużycie energii. Wykryje także idealny moment, w którym potrawa będzie gotowa. Nad wypiekami czuwa natomiast specjalny czujnik bakeSensor, który kontroluje poziom wilgotności i automatycznie rozpoznaje moment, gdy wypiek jest gotowy. Ekologiczny trend widać także w innowacyjnym oświetleniu LED, które zamontowane jest w sposób niestandardowy - z boku piekarnika. Dzięki temu rozwiązaniu, wszystko, co znajduje się w środku, będzie w zasięgu wzroku. To szczególnie energooszczędne, ale także długotrwałe rozwiązanie. Dodatkowym atutem jest także wyjątkowy design, który sprawi, że piekarnik będzie ozdobą Twojej kuchni.

Więcej informacji o piekarniku do zabudowy serii iQ700 znajdą Państwo na stronie producenta

Inteligentne połączone urządzenia Siemens

Marka Siemens oferuje ekskluzywne i nowoczesne urządzenia, a także wciąż rozwija nowe technologie. Jedną z nich jest Home Connect, dzięki której poprawisz jakość codziennego życia. Daje ona możliwość sterowania sprzętami gospodarstwa domowego przez Wi-Fi za pomocą specjalnej aplikacji. Technologia ma za zadanie łączyć urządzenia z różnymi partnerami, czyniąc Twój dom nowoczesnym centrum dowodzenia multimedialnego. Dzięki tym inteligentnym połączeniom możesz poznać innowacyjny styl życia i pozwolić wejść do swojego domu przyszłościowym rozwiązaniom. Jak to działa? Możesz sterować wszystkimi urządzeniami, siedząc na kanapie, a także konfigurować specjalne zależności, aby zautomatyzować działania. Home Connect daje możliwość włączenia muzyki, gdy kolacja będzie gotowa, jednocześnie zmieniając kolor światła i wprowadzając bardziej intymny nastrój. Do dyspozycji masz gotowe „aplety”, które możesz z łatwością wykorzystać, ale technologia pozwala też dowolnie je modyfikować i tworzyć zupełnie nowe połączenia.

Pierz i śpij spokojnie

Małe mieszanie, to nie tylko niewielka kuchnia, ale również jeszcze mniejsza łazienka. Aby zwiększyć nie tylko przestrzeń w tym pomieszczeniu, ale również komfort użytkowania, możesz zdecydować się na przeniesienie pralki do kuchni. To rozwiązanie, które nieczęsto można spotkać w polskich domach, popularne jest na zachodzie. Warto jednak zdecydować się na takie niestandardowe rozwiązanie, by móc sprawnie i bez kłopotu, korzystać z łazienki. Na rynku znajdziesz rozwiązania, które bez problemu zamontujesz pod kuchennym blatem. Jednym z nich jest pralka otwierana od frontu Serii 8 WIW28540EU, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Jeśli salon pełni również funkcję sypialni i połączony jest z kuchnią, możesz obawiać się hałasu, uniemożliwiającego funkcjonowanie. Nie z pralką Bosch Serii 8! Urządzenie to wyposażone jest w specjalny silnik EcoSilence Drive™, który jest ekstremalnie energooszczędny i jednocześnie wyjątkowo cichy. Tajemnica tkwi w bezszczotkowej technologii, która jest o wiele trwalsza niż zwykły napęd, a dodatkowo obejmuje ją 10-letnia gwarancja. Pralka wyposażona jest także w specjalną konstrukcję AntiVibration, która zapewnia więcej stabilności i mniej wibracji. Specjalne wytłoczenia na ścianach bocznych urządzenia redukują drgania, a ulepszona izolacja zmniejsza hałas, podczas prania i wirowania. Producent wyposażył to urządzenie również w specjalny program do prania w nocy, dzięki któremu możesz cieszyć się wyjątkowo cichą pracą i doskonałym efektem, nawet gdy śpisz.

Różne modele pralek Bosch Serie | 8 znajdziesz na stronie producenta

Wybierz markę godną zaufania

Wybierając sprzęty AGD warto zwrócić uwagę na nowoczesne rozwiązania, dodatkowe opcje urządzeń, a także innowacyjne technologie. Nie można jednak zapominać o tym, aby wybrana marka była godna zaufania. Ważne, by sprzęty spełniały nasze oczekiwania, a producent gwarantował wsparcie w problemach i cieszył się pozytywną opinią wśród użytkowników. Takim producentem jest grupa BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego (Bosch Siemens Hausgerate), do której należą marki Bosch i Siemens. Łączy je niemiecka myśl inżynierska i sprawia, że oferowane rozwiązania są nowoczesne i innowacyjne. Bosch, to marka dla tradycjonalistów, które cenią sobie ciepłą, rodzinną atmosferę. Warto wspomnieć również o specjalnej infolinii, która czynna jest 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu, zapewniając wsparcie użytkownikom. Siemens proponuje natomiast ekskluzywne rozwiązania dla osób, którzy cenią sobie technologiczne nowinki i nowatorskie rozwiązania.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego to wiodący producent AGD i rozwiązań dla gospodarstw domowych, który cieszy się zaufaniem milionów zadowolonych konsumentów. Ich sprzęt produkowany jest przez profesjonalistów w fabrykach na całym świecie, między innymi w Polsce, właśnie w naszym kraju znajduje się jedyna na świecie fabryka produkująca suszarki i pralko-suszarki. Firma dba o użytkowników, ale także o swoich pracowników, wciąż podnosząc standardy wewnątrz organizacji. Na koncie ma wiele wyróżnień i nagród, między innymi prestiżową i międzynarodową nagrodę „Top Employer Polska” w zakresie Talent Management oraz rozwoju, szkoleń, planowania kariery i rozwoju zawodowego pracowników.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny