Obecnie kuchnia to już nie tylko kilka szafek, metr czy dwa blatu roboczego oraz lodówka i kuchenka. Często w formie aneksu kuchennego zamiast zamkniętego pomieszczenia, stała się przedłużeniem salonu oraz kluczowym punktem całego domu. Nie dziwi więc, że Polacy coraz chętniej uzupełniają ją o dodatkowe gadżety czy urządzenia mające na celu nie tylko zadbać o nasze ogólne zdrowie, ale i dobre samopoczucie. Nowoczesne sprzęty cenione są nie tylko za swoją użyteczność, ale i design, często zupełnie nienawiązujący do topornych kształtów kojarzonych z kuchniami naszych rodziców, czy dziadków. Dodatkowo najnowocześniejsze rozwiązania często łączą ze sobą modne ostatnio i niezwykle użyteczne technologie smart umożliwiające nam kontrolę niemalże całej kuchni za pomocą naszego telefonu. To dopiero wygoda.

Zapach kawy o poranku

Kto z nas nie należy do tych super ludzi umiejących rozpocząć dzień bez kubka kawy, z pewnością przynajmniej raz pomyślał o zakupie ekspresu. Jeśli jesteśmy prawdziwymi koneserami, warto zainwestować w nieco większy model ze wbudowanym młynkiem – dzięki temu zawsze będziemy mogli raczyć się wspaniałym aromatem świeżo zmielonej kawy. Dobrze jest również zwrócić uwagę na osobny pojemnik na mleko, który łatwiej utrzymamy w czystości. Ponadto, większość ekspresów dostępnych na decofire.pl wyposażona jest w funkcję programowania własnych przepisów, możemy więc stopień zmielenia czy parzenia idealnie dopasować do naszych preferencji.

Zdrowie ukryte w owocach i warzywach

Na popularności zyskują wyciskarki wolnoobrotowe, które pozwalają zachować więcej pożytecznych składników odżywczych w soku, w porównaniu do sokowirówek. Dzieje się to poprzez zachowanie niżej temperatury, która nie niszczy witamin. Jednym z kluczowych parametrów jest moc silnika – odpowiednio wysoka pozwoli wyciskać sok także z twardych warzyw korzennych, takich jak marchewka czy burak. Łatwość utrzymania urządzenia w czystości jest niezwykle ważne, ponieważ powinno być ono dokładnie myte po każdym użytkowaniu. Jeśli mycie naszej wyciskarki będzie zbyt skomplikowane, istnieje duże prawdopodobieństwo, że szybko zrezygnujemy z jej używania.

Modne smoothie na każdą porę dnia

Moda na bycie fit to jeden z pożyteczniejszych trendów ostatnich lat, a mało które urządzenie tak bardzo może nam pomóc w utrzymywaniu zdrowych postanowień, jak blender. Dobrze dobrany poradzi sobie zarówno z przygotowaniem porannego smoothie z orzechami, jak i pożywnej zupy krem. Tu, podobnie jak w przypadku wyciskarek, bardzo istotna jest moc silnika naszego urządzenia – im większa, tym więcej obrotów ostrza, a to oznacza szybsze zakończenie pracy i bardziej kremową konsystencję końcowego produktu.

Kuchenna rzeczywistość jeszcze nigdy nie była tak przyjemna, jak obecnie. Nowoczesne sprzęty nie tylko nas wyręczą, ale i mogą pomóc w zdrowszym stylu życia.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny