Kuchnie 2017

Kuchnia w nowoczesnym stylu

To nie tylko taka kuchnia, która zachwyca czystością i minimalizmem, ale również taka, w której znajdziemy sporo miejsca. Czasy, w których pomieszczenie to było zsuwane na dalszy plan i umieszczane na paru metrach kwadratowych powoli odchodzą do lamusa. Na szczęście. Dzisiaj nawet w niewielkim mieszkaniu czy apartamencie w kuchni swobodnie się poruszamy, nawet w kilka osób. To pozwala na wspólne gotowanie. Dlatego również bardzo chętnie łączy się kuchnię z salonem – dzięki takiemu zabiegowi pomieszczenie staje się bardziej przestronne i otwarte, co daje nam możliwość swobodnej konwersacji z gośćmi w trakcie przygotowania porcji snaków.

Jadalnia z kuchnią

Jeśli kuchnia jest zamknięta, powinna pełnić jeszcze rolę jadalni. Oprócz tego, że w powinna być funkcjonalna i łatwa do sprzątania, ma także inne zadanie – łączyć domowników. Dlatego najlepiej będzie projektować ją tak, aby zmieścić w niej stół, wybudować wygodny barek do siedzenia czy stworzyć wyspę. Ostatni trend jest coraz gorętszy. Łączy się to z tak modnym w projektowaniu wnętrz otwieraniem przestrzeni. Kuchnia z salonem jest coraz częstszym rozwiązaniem, a najlepiej rozdzielić dwie sfery jest wyspą. Czy w każdym mieszkaniu tak się da? Możesz sprawdzić to tutaj: Poradnik aranżacyjny - jak w łatwy sposób urządzić kuchnię z wyspą?

kuchnie 2017

Minimalizm w kuchni

W nowoczesnej kuchni nowa technologia powinna wypierać kuchenki gazowe, głośne okapy i piekarniki. Sprzęty mają być niewidoczne, najlepiej zabudowane błyszczącymi, gładkimi frontami, które w ramach zabawy z kontrastem mogą występować w intensywnej kolorystyce. W takiej aranżacji doskonale odnajdą się proste, duże płytki w jasnych kolorach, najlepiej jednobarwne. Również szklane panele mogą być odpowiednie do nowoczesnych stylizacji. W kuchni, która odpowiada naszym czasom, można odnaleźć oryginalne rozwiązania armatury czy wykończenia blatów i podłogi.

kuchnie 2017

Światło w nowoczesnej kuchni

Powinniśmy również zwrócić uwagę na to, aby pomieszczenie to było odpowiednio jasne. Można wykonać ciemną aranżację kuchni, ale wtedy oświetlenie powinno być doskonale rozmieszczone i dobrane. Najlepiej jednak postawić na światło naturalne. Nowoczesne kuchnie będą raczej aranżowane w jasnych barwach – biały to zupełny i ponadczasowy klasy. Jeśli chcesz mieć modną kuchnię dającą wrażenie czystości, możesz zaprojektować jej wnętrze właściwie w całości w odcieniach bieli. Również szarości są na topie. Kuchnie 2017 ponadto lubią stal, beton i białe kafelki-cegiełki. Na parapecie nie zapomnij postawić świeżych ziół – w końcu zieleń to kolor roku 2017.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 84,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny