Kuchnie na wymiar

Kuchnie na wymiar to użytkowe meble kuchenne, wykonane według indywidualnego zamówienia i dopasowane do rozmiarów pomieszczenia. Dużą zaletą mebli kuchennych na wymiar jest możliwość ich pełnego spersonalizowania. W ofertach producentów znajdziemy kuchnie na wymiar wykonane z drewna, laminatu, forniru i płyt MDF. Fronty meblowe mogą posiadać wysoki połysk, lub matowe wykończenie.

Kuchnie na wymiar, czyli meble szyte na miarę

Zapoznaj się z informacjami na temat kuchnie na wymiar. Nasze sprawdzone porady związane z kuchnie na wymiar pomogły już wielu osobom. Zapoznaj się z artykułami poniżej i przeczytaj te które Cię interesują

Która płyta ceramiczna jest najlepsza do kuchni? Ranking

Która płyta ceramiczna jest najlepsza do kuchni? Ranking

Nowoczesne płyty grzewcze są coraz chętniej wybierane do wyposażania stref kuchennych. Różnorodność modeli, wielkości, wzorów i funkcji dodatkowych daje nam możliwość pełnego dopasowania do potrzeb aranżacyjnych. Ciekawą opcją wyposażenia stref kuchennych są płyty ceramiczne. Poniżej podpowiemy, jak dokonać właściwego wyboru płyty grzewczej oraz jak kształtuje się cena wybranych modeli. Na koniec zaprezentujemy także ranking najlepszych płyt ceramicznych 2017 roku.
, 25 maja 2017

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki

Kuchnia jest nieodłącznym elementem każdego mieszkania czy domu. To w niej przygotowuje się posiłki. Często jest to również pomieszczenie, w którym rozgrywa się życie towarzyskie domowników. Decydując się na generalny remont kuchni warto dokładnie się do niego przygotować i przemyśleć kilka kluczowych kwestii, jak zamówienie kuchni na wymiar lub kupno gotowych mebli w markecie. Dobry pomysł na kuchnię to podstawa! Odpowiedni plan oraz przemyślane decyzje mogą uchronić przed zbędnymi wydatkami oraz niepotrzebnymi nerwami. Zobaczmy więc, ile kosztuje remont kuchni o powierzchni 9 m2. Kosztorys remontu kuchni uwzględni hydraulikę, położenie nowych płytek, pomalowanie ścian, jak również zakup nowych mebli kuchennych, zlewozmywaka, lodówki, zmywarki, piekarnika i oświetlenia podszafkowego.
, 21 kwietnia 2017

Meble kuchenne na wymiar - cennik 2017 po województwach

Meble kuchenne na wymiar - cennik 2017 po województwach

Meble kuchenne na wymiar stały się już standardem wyposażenia. Możemy wybierać wśród licznych ofert producentów, którzy wykonają projekt i dopasują meble do indywidualnych preferencji każdego inwestora. Wybór tego rodzaju elementów wyposażenia jest często podyktowany aspektem ekonomicznym. Dlatego poniżej przedstawimy cennik mebli kuchennych na wymiar aktualny na rok 2017.
, 14 maja 2017

Kuchnia z wyspą - TOP 10 projektów i pomysłów na wyspę kuchenną

Kuchnia z wyspą - TOP 10 projektów i pomysłów na wyspę kuchenną

Nowoczesna kuchnia z wyspą to coraz modniejszy sposób na zapełnienie przestrzeni kuchennej. Kuchnię z wyspą można zaaranżować w prawie dowolnym stylu. Jednak przede wszystkim powinna być funkcjonalna, ergonomiczna i estetyczna. Aby kuchnia z wyspą mogła być równocześnie praktycznym miejscem do przygotowania posiłków oraz spotkań rodzinnych powinna być urządzona w taki sposób aby nie krępować ruchów a jednocześnie cieszyć oko. Jak urządzić kuchnię z wyspą? Poniżej pomysły na wyspę kuchenną - estetyczną i praktyczną.
, 14 maja 2017

Ceny mebli kuchennych na wymiar oraz gotowych z marketu - porównanie

Ceny mebli kuchennych na wymiar oraz gotowych z marketu - porównanie

Zakup idealnych mebli kuchennych spełniających wszystkie oczekiwania ich późniejszych użytkowników nie jest prosty. Oprócz walorów wizualnych warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność, trwałość, a zwłaszcza na cenę. Niestety prawdą jest, że dobre i tanie meble kuchenne nie istnieją. W ofertach handlowych znajdziemy różne standardy zabudowy kuchennej, zarówno kuchnie na wymiar jak również gotowe zestawy mebli kuchennych z marketu. Spróbujmy zapoznać się z ich specyfiką i przybliżonymi kosztami zakupu.
, 14 maja 2017

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Projektowanie kuchni a koszty jej wykończenia i wyposażenia

Wykończenie pomieszczeń kuchennych jest skomplikowanym przedsięwzięciem do którego warto się dobrze przygotować. Wielu specjalistów podkreśla, że przed rozpoczęciem prac wykończeniowych należy wykonać kompleksowy projekt aranżacji kuchni. Czy rzeczywiście warto płacić za projekt? Zapewne tak, pod warunkiem, ze mamy odpowiednie środki na zakup kuchni na wymiar. A czy warto inwestować w tanie meble kuchenne? Już niekoniecznie. Sprawdźmy, jakie są ceny projektów kuchni i ile kosztuje wykończenie oraz urządzenie całego pomieszczenia?
, 2 września 2016

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Wyceny mebli kuchennych z różnych materiałów

Ile kosztuje kuchnia na wymiar? Wyceny mebli kuchennych z różnych materiałów

Wybór mebli kuchennych na wymiar nie jest tak prosty jak mogłoby się wydawać. Szeroka oferta producentów, różnorodność materiałów oraz zróżnicowanie cen mogą sprawić nam pewne trudności podczas zakupu. Tanie meble kuchenne nie zawsze będą dobre. Przed podjęciem decyzji warto określić podstawowe wady i zalety każdego tworzywa. Nie bez znaczenia będzie też cena kuchni na wymiar. Wpływać na nią będzie nie tylko materiał, ale też na przykład szuflady (blum tandembox), czy szafki.
, 14 maja 2017

Najlepsze meble do kuchni - co wybrać? Szukamy dobrych zestawów kuchennych

Najlepsze meble do kuchni - co wybrać? Szukamy dobrych zestawów kuchennych

Zakup nowych mebli kuchennych to przeważnie decyzja na wiele lat. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by nowe elementy wyposażenia spełniały funkcje praktyczne oraz efektownie komponowały się w pomieszczeniu. Jednym z ważniejszych kryteriów wyboru staje się cena mebli kuchennych. Zamówić kuchnie na wymiar, czy kupić gotowe produkty z marketu? Poniżej zaprezentujemy koszty zakupu. Określimy tez ich podstawowe wady i zalety.
, 14 maja 2017

Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Ile kosztuje wykończenie kuchni?

Wykończenie kuchni w domu jest kilkuetapowym i dość kosztownym przedsięwzięciem. Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy dość dużo czasu. Zatem warto zadbać o jej funkcjonalność oraz atrakcyjny wygląd. Pierwszym etapem prac wykończeniowych zawsze powinno być stworzenie kosztorysu, w którym uwzględnimy wykończenie ścian i podłóg, meble kuchenne, sprzęt AGD, zlewozmywak z baterią jak również inne drobne elementy wyposażenia.
, 14 maja 2017

Kuchnie na zamówienie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Kuchnie na zamówienie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się meble kuchenne wykonywane na wymiar. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, zapewniające nam największy komfort użytkowy oraz optymalne wykorzystujące pomieszczenie kuchenne. Wybór kolorów i kształtów mebli kuchennych jest niemal nieograniczony. Wystarczy odpowiednio dopasować je do specyfiki pomieszczenia, a także do wiodącego stylu aranżacyjnego.
, 14 maja 2017

Jak rozplanować kuchnię marzeń?

Jak rozplanować kuchnię marzeń?

Kuchnia marzeń powinna być połączeniem eleganckiego wyglądu, komfortu użytkowego oraz praktycznych rozwiązań. Jest to jedno z tych pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu – zatem warto zadbać o wszystkie drobiazgi. Jeśli chcemy stworzyć idealną kuchnię, powinniśmy pamiętać o kilku najważniejszych etapach - wyborze stylu aranżacyjnego, dokładnym rozplanowaniu pomieszczenia (część kuchenna i jadalna) oraz zamówienie mebli pod kuchnię na wymiar.
, 28 kwietnia 2016

Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać - na wymiar czy z salonu?

Jaki zestaw mebli kuchennych wybrać - na wymiar czy z salonu?

Podczas dobierania mebli do naszej kuchni staniemy przed dylematem – kupić meble gotowe, czy zamówić kuchnie na wymiar? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie posiada wady i zalety, które musimy zderzyć z naszymi potrzebami i możliwościami finansowymi. Projekty kuchni w firmach wykonujących meble na wymiar wyglądają cudownie, ale czy rzeczywiście taki wydatek jest potrzebny? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.
, 14 maja 2017

Projekty kuchni - jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Projekty kuchni - jak zaprojektować kuchnię marzeń?

Projekt kuchni na wymiar powinny być dogłębnie przemyślane. Dzięki temu łatwiej nam będzie stworzyć eleganckie i funkcjonalne wnętrze. Przystępując do wykonania projektu powinniśmy zastanowić się nad wiodącym stylem. Od niego będą zależały wybór kolorów pomieszczenia oraz stylistyka i rozmiary mebli kuchennych. Do mebli będziemy musieli dobrać też odpowiednie sprzęty AGD, zlewozmywak czy drobne akcesoria kuchenne.
, 29 kwietnia 2016

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Jak wyremontować kuchnię? Kobieta zabiera się za odnowienie kuchni!

Po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania już wiedziałam co muszę zrobić w pierwszej kolejności – kuchnia była w opłakanym stanie. Po poprzednich właścicielach odziedziczyłam istną ruinę. Postanowiłam więc zakasać rękawy i zabrać się z miejsca do pracy.
, 23 kwietnia 2016

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni niewielkim kosztem

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni niewielkim kosztem

Projektowanie wnętrz nowoczesnej kuchni nie musi się wiązać z koniecznością wydawania wygórowanych sum pieniężnych. Istnieje wiele praktycznych sposobów, aby stworzyć funkcjonalną aranżację niewielkim kosztem. Jeśli chcemy zmniejszyć koszt całego przedsięwzięcia, powinniśmy zacząć od dobrego projektu i starannego przemyślenia wszystkich, nawet najdrobniejszych etapów prac. Dzięki temu będziemy lepiej przygotowani do całej inwestycji i zmniejszymy ryzyko wystąpienia kosztownych poprawek.
, 3 września 2016

Kuchnie na wymiar - ceny, porady, sprawdzone firmy stolarskie

Kuchnia jest podstawowym pomieszczeniem każdego domu i mieszkania. To właśnie tutaj przygotowujemy posiłki, a często także spędzamy czas z najbliższą rodziną. Dlatego aranżacja pomieszczeń kuchennych jest kwestią, na którą wato zwrócić szczególną uwagę. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia tego pomieszczenia są meble kuchenne. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się kuchnie na wymiar, które powoli stają się standardem wyposażenia nowoczesnych wnętrz.

Wprawdzie nowoczesne kuchnie na wymiar mogą być nieco droższe niż ich gotowe, fabryczne odpowiedniki, jednak jest to w pełni opłacalny wydatek. Meble na wymiar to eleganckie fronty kuchenne i blaty kuchenne dopasowane pod względem rozmiarów, kształtów i wykończenia.

Nowoczesne kuchnie i szafy wnękowe na wymiar możemy zaprojektować samodzielnie. Jednak jeśli nie posiadamy stosownych umiejętności, warto powierzyć projektowanie doświadczonemu wykonawcy. Projektant będzie w stanie wykonać pełną wizualizację, dopasować najlepsze blaty kuchenne i fronty kuchenne (np. matowe lub na wysoki połysk). Cena projektu często zostaje już wliczona w koszty zakupu mebli.

Przed dokonaniem zakupu warto ustalić wszystkie szczegóły. Najwyższej jakości kuchnie na wymiar mogą przybierać różnorodne wykończenie. Klasyczne szafy i fronty drewniane odznaczają się dużą żywotnością, a także walorami dekoracyjnymi. Z kolei nieco tańsze fronty MDF cechuje wszechstronność barw oraz prawie nieograniczone możliwości wykończenia. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się też nowoczesne kuchnie wykończone na wysoki połysk. Fronty kuchenne na wysoki połysk to z reguły modele wykonane z wysokogatunkowego forniru bądź lakierowanej płyty MDF. Zaletą tego rozwiązania jest duża estetyka, a także delikatne ożywienie pomieszczenia kuchennego. Najwyższej jakości szafy wnękowe i fronty kuchenne na wysoki połysk świetnie sprawdzają się zarówno w małych, jak i większych kuchniach. Dobrze dobrane blaty kuchenne oraz fronty podkreślają klasyczne bądź nowoczesne style wykończenia wnętrza.

Jedyną istotną wadą, którą cechują się kuchnie na wymiar jest ich cena. Na koszt zakupu wpływa materiał, z którego meble mają być wykonane. I tak najmniejszym wydatkiem są meble z laminatu, wykończonego materiałem melaminowym. Za najtańsze meble kuchenne i szafy na wymiar zapłacimy od 700 zł/mb. Decydując się na taki zakup powinniśmy pamiętać, że meble wykończone materiałem melaminowym nie będą zbyt trwałe, ani odporne na działanie wilgoci. Znacznie żywotniejszym rozwiązaniem są szafki i blaty kuchenne wykończone tworzywem sztucznym bądź profilami z aluminium. Koszt zakupu tego rodzaju mebli kuchennych na wymiar to wydatek rzędu minimum 1 100 zł/mb.

Nieco droższe w zakupie będą kuchnie na wymiar, wykonane z foliowanej płyty MDF. Ich atutem jest większa trwałość, odporność na promienie UV oraz uszkodzenia. Fronty i blaty kuchenne z foliowanej płyty MDF nabędziemy za ok. 1 500 zł/mb. Jeszcze droższe będą lakierowane fronty MDF. Orientacyjny koszt zakupu produktów z pośredniej półki cenowej to ok. 1 600 zł/mb. W tej cenie nabędziemy już nowoczesne kuchnie, wykończone dobrej jakości lakierem (np. na wysoki połysk). Lakierowane fronty MDF wyróżniają się zadowalającą odpornością na zarysowania, działanie promieni słonecznych, odbarwienia oraz uszkodzenia mechaniczne.

Kolejnym ciekawym i bardzo eleganckim rozwiązaniem są fornirowane fronty i blaty kuchenne. Fornir to jeden z najtrwalszych, a przy tym najbardziej efektownych materiałów wykończeniowych. Nowoczesne kuchnie z forniru pasują do każdej aranżacji kuchennej i mogą być intensywnie eksploatowane. Orientacyjny koszt zakupu produktów z pośredniej półki cenowej rozpoczyna się od 1 500 zł/mb.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się szklane fronty kuchenne, osadzone na profilach z aluminium. Szkło jest łatwe do utrzymania w czystości, eleganckie i odporne na powierzchniowe zarysowania. Szklane fronty świetnie podkreślają nowoczesny wygląd kuchni. Średnia cena zakupu tego rodzaju mebli na wymiar to ok. 2 000 zł/mb.

Jeszcze większym wydatkiem mogą być fronty drewniane. Klasyczne kuchnie na wymiar, wykonane z litego drewna pasują do niemal każdego pomieszczenia. Do produkcji najczęściej wykorzystuje się odporne gatunki drewna rodzimego (buk, brzoza, sosna, dąb). Drewniane fronty kuchenne cechuje wysoka odporność na działanie wilgoci, promienie UV, a także na powierzchniowe zarysowania. Tego rodzaju kuchnie na wymiar pasują zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych aranżacji. Za dobrej jakości meble z drewna trzeba zapłacić przynajmniej 2 000 zł/mb. Meble z drewna egzotycznego będą jeszcze droższe. Cena zakupu rozpoczyna się od kwoty 2 400 zł/mb.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat mebli kuchennych na wymiar, zapraszamy do poniższego działu. Znajdziesz tu wskazówki dotyczące wyboru mebli kuchennych, zapoznasz się ze stawkami wykonawców oraz z praktycznymi pomysłami na umeblowanie pomieszczeń kuchennych. Na dole strony odnajdziesz też listę powiązanych tematów.

Powiązane tematy

Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij