Luksusowe wnętrze mieszkania

Trzy kolory

W teorii dobór kolorów może wydawać się najmniej istotnym elementem wnętrzarskim. Jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Dlaczego? Ponieważ w rzeczywistości to właśnie odpowiednio dobrana kolorystyka jest w stanie nadać wnętrzu wybranego przez nas charakteru. Pamiętaj jednak, aby ograniczyć się do kilku – a najlepiej trzech – kolorów.

Zbyt duża ilość barw będzie bowiem wprowadzała zamieszanie w przestrzeni, a tym samym pozbawi wnętrze konkretnego stylu. A jak zacząć wybierać wspomniane kolory? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać, niemniej jednak jeśli pragniesz optycznie powiększyć przestrzeń, wybierz jako kolor przewodni biel, która – w połączeniu z czernią i szarością – nada charakter nowoczesny, a połączona z pastelami sprawi, że mieszkanie nabierze romantycznego stylu. Dodatek soczystej czerwieni polecamy osobom, które pragną osiągnąć efekt mieszkania przytulnego, z kolei ciemna ślina oraz róże idealne sprawdzą się w pokojach nastolatków.

Łącz faktury

Z czym kojarzą ci się gołe, surowe cegły? Z niewyremontowanym wnętrzem? A może opuszczonymi halami fabrycznymi? Całkiem blisko, jednak obecnie to właśnie połączenia niecodziennych faktur stanowią jeden z najbardziej pożądanych trendów wnętrzarskich. Jak to wygląda w praktyce? Naturalnie również w tym przypadku wszystko zależy od efektu, jaki finalnie pragniemy uzyskać. Warto jednak dodać, że do najbardziej uniwersalnych, a zarazem oryginalnych rozwiązań należy połączenie surowej cegły, jasnego drewna i ciemnych tkanin, dające niezwykle przytulny efekt.

Równie ciekawe wydaje się zestawienie ciemnego drewna z białą, pikowaną skórą i kryształowymi dodatkami, na przykład w postaci zdobionego żyrandola. Taki mix daje nam typowy efekt glamour, przełamany jednak surowością wspomnianego już drewna. Ostatnią, jednak nie mniej atrakcyjną kombinację tworzą elementy lakierowane czarną farbą zestawione ze szkłem. W tym przypadku otrzymujemy efekt niezwykle nowoczesny, a nawet nieco futurystyczny.

Jak widać na powyższych przykładach, nadanie przestrzeni niecodziennego, oryginalnego stylu wcale nie jest takie trudne, jak się to wydaje. Jeśli jednak nie posiadasz własnego, przysłowiowego „em”, to dobrym rozwiązaniem będzie wynajem mieszkania. Obecnie na rynku dostępne są różnego typu, luksusowe apartamenty. Sopot jest miastem, w którym nie brakuje tego rodzaju ofert, jednak liczne propozycje wynajmu dostępne są również na terenie innych miast Polski (czytaj więcej na ten temat)

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 75,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny