Lakierobejca Sadolin – kolory

Lakierobejca do drewna może pogłębiać kolor drewna, podkreślić jego naturalny odcień lub całkowicie odmieniać powierzchnię, zachowując naturalny wygląd. Jej dekoracyjno-ochronna funkcja pozwala na zachowanie widocznych na drewnie słoi, bez względu na kolor, którym drewno zostanie pokryte. Dobór koloru lakierobejcy zawsze należy poprzedzić właściwościami danej powłoki. Lakierobejca Sadolin występuje w kilku wariantach:

  1. Dekoracyjno ochronna Sadolin Lakierobejca Extreme. Zabezpiecza ona drewno przed wpływem warunków atmosferycznych i tworzy powłokę, odporną na działanie grzybów i pleśni. Kolory tego rodzaju lakierobejcy to: tek, palisander, mahoń, drzewo wiśniowe, orzech włoski, ciemny szary, jasny dąb, piniowy i biały.
  2. Dekoracyjno ochronna Sadolin Lakierobejca Extra. Ten produkt podobnie jak poprzedni chroni drewno przed warunkami atmosferycznymi, lecz przede wszystkim przed mrozem i wilgocią i promieniowaniem UV. Występuje aż w 17 kolorach. Znajdziemy tu ciemny mahoń, szwedzką czerwień czy heban.
  3. Dekoracyjno ochronna Sadolin Lakierobejca 3w1.  Daje trwały efekt satynowej powłoki podkreślającej rysunek drewna. Chroni przed warunkami atmosferycznymi, szczególnie przed mrozem, wilgocią i promieniowaniem. Dostępna jest w 8 wariantach takich jak kolor piniowy czy świerkowy.
  4. Sadolin Lakierobejca Odporna Na Warunki Atmosferyczne to Lakierobejca do stosowania zewnętrznego na powierzchniach z drewna heblowanego. Jest odporna na trudne warunki atmosferyczne. Występuje w 6 kolorach: mahoń, palisander, tek i orzech w kilku odcieniach Dekoracyjna wewnętrzno- zewnętrzna Sadolin Lakierobejca Dekor.  Rozcieńczana wodą odpowiednia jest do dekoracji i ochrony drewna zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Dostępna jest w 10 wariantach kolorystycznych m.in. jasno miętowy, pastelowy błękit, czy biały skandynawski.
  5. Sadolin Lakierobejca Ekskluzywna służy do malowania drewna na zewnątrz i do wnętrz. Odpowiednia jest do malowania powierzchni pionowych jak okna czy meble. Dostępna jest w 10 kolorach, takich jak: cedr, mahoń, czereśnia.
  6. Odporna na warunki atmosferyczne Sadolin Lakierobejca Resist – Pro podkreśla naturalny rysunek drewna i chroni je przed warunkami atmosferycznymi. Daje trwały efekt dekoracyjny i satynową powłokę. Kolory lakierobejcy w systemie mieszalnikowym występują aż w 50 wariantach.
  7. Dekoracyjna wewnętrzno-zewnętrzna Sadolin Lakierobejca Design – Pro to produkt od ochrony i dekoracji drewna. Podkreśla jego naturalne piękno i nadaje satynowego wykończenia. Tu również kolory lakierobejcy dostępne są w systemie mieszalnikowym w 50 wariantach. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź także ten artykuł o rodzajach impregnatów do drewna.

Lakierobejca do drewna Sadolin – opinie i ceny

Opinie na temat lakierobejcy do drewna Sadolin Extra są podzielone. Użytkownicy chwalą trwałość koloru i efekt wizualny. Naturalne usłojenie drewna jest widoczne tak jak na zdjęciach na opakowaniach. Ich zdaniem produkt łatwo się rozprowadza, a jego cena jest adekwatna do jakości. Doskonale kryje i ma wysoka wydajność. Na forach specjalistycznych klienci polecają sobie zwłaszcza kolor bieli, który nadaje drewnu modnego skandynawskiego wyglądu. Zachwalają, że odnowione Sadolinem Ekskluzywnym nawet podniszczone meble odzyskują świeżość i wyglądają jak z magazynów wnętrzarskich.

Przeciwnicy lakierobejcy podkreślają, że chociaż ma ona wysoką wydajność, to zatyka pory drewna, dlatego nie jest odpowiednia do zabezpieczania zewnętrznych elementów drewnianych budynków. Padają opinie, że po 2-3 latach wymaga nakładania kolejnej warstwy w miejscach nasłonecznionych z powodu blaknięcia. Przy zmianie naturalnej barwy drewna na inny do uzyskania głębi koloru konieczne jest nałożenie kilku warstw.

Eksperci podkreślają, że Lakierobejca Sadolin to środek zarówno do ochrony, jak i dekoracji drewna. Aby skutecznie chronił, należy wybrać odpowiedni rodzaj, zgodnie z zaleceniem producenta. Nie należy kierować się wyłącznie opiniami wyrażanymi na forach internetowych. Żelowa formuła zwiększa wydajność i ułatwia nakładanie oraz pozwala uniknąć zacieków, dając doskonały i trwały efekt. Kluczem do zadowolenia jest zabezpieczenie przedmiotów drewnianych lakierobejcą o odpowiednich właściwościach.

Dekoracyjno ochronna lakierobejca do drewna dostępna jest w opakowaniach o różnej pojemności. Cena uzależniona jest od rodzaju i przeznaczenia, a nawet koloru lakierobejcy. Najdroższa jest Sadolin Lakierobejca Design – Pro dostępna w systemie mieszalnikowym. Lakierobejca Sadolin jest wydajna i ma niższe ceny niż porównywana z nią lakierobejca Vidaron.

Polecane farby do renowacji mebli - sprawdź ceny!

Pędzel nad puszką umoczony w lakierobejcy, a także lakierobejca Sadolin, jej cena i kolory
Lakierobejca Sadolin krok po kroku, czyli jej zastosowanie, właściwości, kolory i ceny
Przykładowa cena za puszkę lakierobejcy o pojemności 0,75 l

Lakierobejca

Cena

Sadolin Lakierobejca Resist – Pro

30 zł

Sadolin Lakierobejca 3w1

36,50 zł

Sadolin Lakierobejca Ekskluzywna

61 zł

Sadolin Lakierobejca Dekor

39 zł

Sadolin Lakierobejca Extreme

49 zł

Sadolin Lakierobejca Odporna Na Warunki Atmosferyczne

49 zł

Lakierobejca Sadolin Extra

59 złLakierobejca Sadolin – porady

Lakierobejca dekoracyjno ochronna odpowiednia jest do malowania przedmiotów z drewna oraz drewnopochodnych. Każdorazowo jednak należy dobierać produkt do warunków, w jakich przedmiot malowany będzie przebywał. Wyroby do drewna na zewnątrz mają inne właściwości niż te do wewnątrz. Muszą chronić przed słońcem, deszczem, mrozem i biokorozją. Środki stosowane wewnątrz pomieszczeń mają konserwować drewno, dekorować i zabezpieczać przed zniszczeniem.

Wiele produktów Sadolin ma zastosowanie uniwersalne, a różni je tylko efekt dekoracyjny. Jednak zawsze przed zastosowaniem należy sprawdzić kartę techniczną produktu. Wybierając lakierobejcę zewnętrzną, konieczne jest ustalenie priorytetów. Czy zależy nam na ochronie przed biokorozją, czy może przed warunkami atmosferycznymi? Do pomalowania huśtawki czy piaskownicy dla dzieci doskonale sprawdzi się Lakierobejca dekoracyjno ochronna, np. Dekor. Natomiast do pomalowania budynku najlepsza będzie lakierobejca Extra. Tworzy ona trwałe i elastyczne powłoki, które kurczą się i rozszerzają wraz z drewnem, dzięki czemu nie ulegają pękaniu.

W przypadku lakierobejcy do drewna stosowanej wewnątrz budynku może to być ochrona przed przecieraniem przy intensywnym użytkowaniu lub atłasowa dekoracyjna powierzchnia. Inną lakierobejcę Sadolin należy wybrać do pomalowania parkietu, a inną do odnowienia ulubionego, starego mebla. Nie należy zapominać, że Lakierobejca nie tworzy jednolitej powierzchni, lecz powłokę półtransparentną, podkreślająca rysunek słojów drewna. Uwydatnia je i nadaje kolor. Przed nałożeniem warstwy drewno należy oczyścić i usunąć stare powłoki. W przeciwnym razie niemożliwe będzie uzyskanie efektu wyeksponowania usłojenia drewna.

Dostępne w sklepach kolory lakierobejcy Sadolin są tak różnorodne, że zadowolą nawet najbardziej wymagających użytkowników. Należy jednak zwrócić uwagę, przed jakimi czynnikami dany rodzaj lakierobejcy chroni, by móc przez długi czas cieszyć się końcowym efektem dekoracyjnym.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny