Ozdoby świąteczne

Rodzaj lampek ma znaczenie

Możliwość ponownego wykorzystania lampek jest uzależniona przede wszystkich od ich rodzaju. Ciężkie i mocne światełka z grubym kablem zazwyczaj nie są zbyt giętkie, z kolei cienkie lampki są bardziej plastyczne, ale zwykle cechuje je niższa jakość i krótsza żywotność. Z tego powodu wybierając lampki choinkowe najlepiej zdecydować się na model pośredni.

Ozdoby ścienne z lampek choinkowych

Jednym z najpopularniejszych sposobów na całoroczne wykorzystanie lampek choinkowych jest stworzenie z nich dekoracji ściennej - ciekawy wzór lub niebanalny napis z pewnością nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zanim jednak zabierzemy się do mocowania światełek na ścianie, zróbmy na kartce szkic ozdoby i uwzględniając odległość między lampkami stwórzmy jego kontury. Niezwykle istotną kwestią, poza rozmieszczeniem lampek, będzie też ułożenie mocowań, które najłatwiej umieścić tuż obok światełek.

Lampki możemy przymocować przykładowo do płyty gipsowo-kartonowej za pomocą małych gwoździ lub haczyków. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że nie są to mocowania stałe, zaś po demontażu nie będą specjalnie widoczne. Po wbiciu gwoździ lub haczyków wystarczy przeciągnąć przez nie kabel, umieścić światełka w odpowiednich miejscach, by cieszyć się swoją oryginalną dekoracją.Lampki jako najważniejszy element dekoracji świątecznej

Światełka w słoikach

Jak jeszcze można sprawić, by lampki choinkowe były nie tylko ozdobą świąteczną? (W tym artykule piszą również na ten temat: https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/narzedzia-i-artykuly/lampki-choinkowe-ozdoba-nie-tylko-swiateczna.html)

Ciekawym pomysłem jest stworzenie przy ich użyciu niebanalnych szklanych ozdób. W tym celu potrzebnych nam będzie kilka naczyń z przezroczystego szkła, najlepiej eleganckich słoików, w których, po uprzednim opróżnieniu, umyciu i osuszeniu, umieszczamy światełka. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się mniejsze lampki, zwłaszcza kolorowe. Ta dekoracja jest dość prosta do wykonania, niemniej warto wcześniej zastanowić się, jak zamaskować biegnący między słoikami kabel.

Kolejny przykład zastosowania lampek świątecznych w domu

Rozświetl domowe dekoracje

Kolejną metodą na twórcze wykorzystanie światełek choinkowych jest ozdobienie nimi innych, najlepiej wysokich i stojących przedmiotów, takich jak wieszaki, lampy czy nawet figurki i rzeźby. Zwróćmy uwagę, by dany przedmiot miał odpowiednią liczbę punktów oparcia, wokół których będzie mogli układać światełka.

Światełka choinkowe jako ozdoba lustra

Lampki choinkowe fantastycznie będą prezentowały się także jako ozdoba lustra. Podczas realizacji tego pomysłu musimy jednak stworzyć dodatkowe punkty oparcia, jak również wykazać się umiejętnością właściwego rozmieszczania światełek. Będzie to miało ogromne znaczenie zwłaszcza w łazienkach, w których lampki należy prowadzić jak najdalej od kranów i innych miejsc podatnych na działanie wody.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny