Ława z palet euro – jak ją zrobić?

Jak przygotować prostą, oryginalną ławę z europalet? Nie jest to trudne, dzięki czemu niewielkim kosztem możliwe jest stworzenie ławy, która idealnie sprawdzi się w ogrodzie, na tarasie, a nawet pokoju dziennym. Ale zacznijmy od początku!

W pierwszej kolejności kup lub wykorzystaj używaną paletę drewnianą. Chcąc zachować pierwotną jej formę, warto wybrać paletę o kolorze czerwonym. Na ławę o małym rozmiarze wystarczy jedna paleta. Jeśli chcesz większą, wybierz dwie.

Wiertarka, zaciski, wkręty, gwoździe, młotek, metr. To niezbędne elementy, bez których wykonanie ławy będzie nie lada wyzwaniem.  Jeśli chcesz odmienić oblicze palety – użyj szlifierki lub papieru ściernego, aby pozbyć się wszelkich zarysowań i śladów użytkowania.

Ława z palet euro – montaż krok po kroku

Zdemontuj paletę. Demontaż wymaga nakładu czasu, w tym celu unikniemy rozdzielenia się lub uszkodzenia drewna. Jeśli masz paletę używaną, sprawdź czy nie posiada gwoździ. Jest to szczególnie ważne, gdyż podczas cięcia drewna może dojść do nieszczęśliwego wypadku.

Wytnij 4 nogi, najlepiej aby było to najgrubsze drewno. Pozostałe kawałki znajdą się na górze i na dole palety drewnianej. Wybierz najładniejsze deski, jeśli chcesz aby ława z palety prezentowała się oryginalnie, a zarazem efektywnie. Wybierając trzy lub cztery z najlepszych kawałków, wytnij je wszystkie równomiernie.

Polecane narzędzia dla każdego majsterkowicza - sprawdź oferty

W celu zwiększenia odporności i wyglądu estetycznego ławy, użyj odpowiedniej farby do drewna we właściwym kolorze. Paleta kolorystyczna farb jest naprawdę ogromna toteż każdy użytkownik z pewnością nie będzie miał problemu z wyborem konkretnego odcienia.

Stwórz prostokątną ramę. Nie powinno ona być kwadratowa, a prostokątna. Dzięki temu ława z palety będzie prezentować się bardziej atrakcyjnie.

Montaż nóżek do ławy z palet

Kolejnym krokiem jest montaż nóżek. Przymocuj nogi do narożników ramy. Umieść ławę w pozycji pionowej na płaskiej powierzchni i sprawdź, czy nogi są na tej samej wysokości. Jeśli się chwieją, wyreguluj pozycje nóg.

W zależności od wymiarów palety potrzebujesz trzech lub czterech długości drewna, które będą stanowiły podstawę ławy. W moim przypadku są dwie cieńsze i jedna szersza deska Przykręć te długości do ramy, a następnie dodaj do niego mniejszą płytkę, jeśli potrzebujesz dodatkowej wytrzymałości. Idealnym uzupełnieniem ławy może okazać się oryginalny narożnik z palet.

Co prawda,  nie jest to stricte ława z palet, którą podziwiać możemy w sklepach. Oczywiście możliwości i pomysłów jest wiele, a ostateczny wygląd zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Więcej inspiracji na meble z palet znajdziesz tu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 74,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny