Ławki ogrodowe - najważniejsze informacje

Wśród mebli ogrodowych bardzo dużą popularnością cieszą się różnego rodzaju ławki, które sprawdzą się w każdym przydomowym ogrodzie, a także w wypoczynkowym ogródku działkowym. Ławki do ogrodu wykonane mogą być z różnych materiałów, między innymi z drewna, z metalu oraz z tworzyw sztucznych. Ławki do ogrodu występować mogą także w różnych formach i kształtach. Spotkamy ławeczki z samymi siedziskami, bez oparcia, a także zarówno z siedziskiem, jak i oparciem. Ławki ogrodowe mogą do złudzenia przypominać ławki parkowe w tradycyjnym romantycznym, francuskim czy angielskim stylu. Mogą być także nowoczesne.

Ławki ogrodowe możemy ustawiać jako samodzielne meble ogrodowe, mogą także służyć do siedzenia przy dużym ogrodowych stole. Ławki ogrodowe dostępne są także w różnych wersjach kolorystycznych. Popularny wśród ławek ogrodowych jest kolor ciemnozielony przywodzący na myśl typowe ławki parkowe. Popularne są także różne odcienie brązu, zwłaszcza wśród ławek z drewna. Często spotkamy także ławki w kolorze białym czy różnych odcieniach szarości i grafitu, choć dostępne są wysokie kolory takich mebli ogrodowych w nieograniczonej palecie barw. Nie wszystkie ławki ogrodowe są wygodne, do poprawienia wygody posłużyć może poduszka lub materac ogrodowy. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o meblach ogrodowych.

Najlepsze meble ogrodowe - sprawdź promocje

Ławki ogrodowe - rodzaje

Metalowe ławki ogrodowe

Metalowe ławki ogrodowe, podobnie jak inne meble ogrodowe, stosunkowo rzadko wykonane są w całości z metalu. Najczęściej spotkać możemy się z metalowymi ławkami, które posiadają siedziska i oparcia wykonane z desek lub tworzywa sztucznego. Wśród modeli ławek w całości metalowych najczęściej występują ławki z ażurowymi siedziskami i oparciami.

Materiałami wykorzystywanymi do produkcji metalowych ławek są jest żeliwo, stal oraz aluminium. Ławki żeliwne i stalowe są ciężkie, a przez stabilne, ale jednak bardzo trudne w przenoszeniu. Ławeczki wykonane z aluminium są za to lekkie i dzięki temu mobilne i możemy je swobodnie przestawiać. Metalowe ławki do ogrodu mogą występować z samym siedziskiem bez oparcia, jak i z oparciem. Ławki metalowe są trwałe. Jeżeli odpowiednio je zakonserwujemy i będziemy je właściwie pielęgnować, będą nam służyć wiele lat.

Ławki metalowe są odporne na każde warunki atmosferyczne, na opady deszczu, mocne promieniowanie słoneczne, silne podmuchy wiatru, czy skrajne temperatury. A może zainteresuje cię także ten artkuł o metalowych meblach ogrodowych?

Ogrodowe ławki metalowe świetnie wyglądają w tradycyjnym stylu aranżacji ogrodu. Szczególnie modne są modele z ażurowymi siedziskami i oparciami udekorowanymi motywami artystycznymi i roślinnymi. Takie ławki często nawiązują do stylu tradycyjnych parków i ogrodowych romantycznych, francuskich czy angielskich. Takie tradycyjne ławki metalowe często występują w kolorze ciemnozielonym, brązowym czy białym, ale kolorystyka może być bardzo bogata. Natomiast wśród nowoczesnych ławek ogrodowych sprawdzą się ławki metalowe z drewnianymi lub plastikowymi siedziskami i oparciami.

Dobrym rozwiązaniem mogą być nowoczesne ławki aluminiowe o prostych kształtach z oparciami i siedziskami, które przypominają drewniane deski. Takie ławki najlepiej prezentują się w różnych odcieniach szarości i grafitu. Jeśli planujesz zakup mebli do ogrodu, w wycenie wyposażenia pomoże ci ten kalkulator kosztów aranżacji ogrodu.

Metalowa ławka ogrodowa z drewnianym siedziskiem jako inspiracja na ławki ogrodowe do ogródka i ich ceny
Ławki ogrodowe - rodzaje, opinie, ceny, porady przedzakupowe

Drewniane ławki ogrodowe

Najstarszym i najpopularniejszym materiałem, którego używa się do produkcji ogrodowych mebli jest drewno. Drewniane ławki idealnie komponują się z każdym ogrodem. Jeżeli prawidłowo i regularnie będziemy konserwować takie ławki, będziemy się nimi cieszyć przez długi czas. Drewno jest stosunkowo ciężkim materiałem, przez co ławki drewniane są stabilna, jednak trudno je przenosić.

Ławki drewniane wytwarzane są zarówno z drewna, jak i materiałów drewnopochodnych. Ławki ogrodowe produkuje się z rodzimych gatunków drewna i z drewna egzotycznego. Wśród rodzimych gatunków popularne są ławki z drewna akacjowego, dębowego, bukowego, olchy oraz sosny. Zwłaszcza ławki z drewna akacjowego i dębowego są bardzo trwałe. Drewno egzotyczne reprezentowane jest przez takie gatunki jak między innymi mahoń i meranti. Warto zwrócić uwagę na to, że drewno egzotyczne jest dużo bardziej odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne niż drewno rodzime, co wiąże się z wyższą ceną.

Ławki ogrodowe w stylu tradycyjnym najczęściej wytwarzane są z drewna rodzimego, ale nie jest to regułą. Takie ławki tradycyjne możemy spotkać na przykład góralskim lub nawiązujące do staropolskiej stylistyki dworskiej, czy motywów regionalnych. Nowoczesne ławki drewniane mają zwykle proste kształty. Poduszka ogrodowa lub materac ławek do dobre rozwiązanie estetyczne, a także praktyczne, które sprawi, że ławka drewniana będzie wygodniejsza. A może zainteresuje cię także ten artykuł o plastikowych meblach ogrodowych.

Plastikowe ławki ogrodowe

Najpopularniejszym materiałem służącym do produkcji mebli ogrodowych jest tworzywo sztuczne. Ławki ogrodowe wykonane z PCV są lekkie, dzięki czemu możemy je z łatwością przenosić i ustawiać w dowolnym miejscu. Plastikowe ławki ogrodowe mogą mieć przeróżne formy i do złudzenie swoim kształtem przypominać parkowe ławki drewniane i metalowe.

Plastikowe ławki ogrodowe cechują się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak opady, wilgoć czy promieniowanie słoneczne. Ławki z PCV są stosunkowo tanie i lekkie, mogą jednak pękać i są mniej stabilne od swoich drewnianych i metalowych odpowiedników. Ogrodowe ławki z tworzyw sztucznych dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych. A może zainteresuje cię także ten artykuł o meblach z palet?

Ławki ogrodowe - najlepsi producenci, ceny

Ławki ogrodowe kupić możemy w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Dobrym pomysłem są meble ogrodowe z Castoramy. Meble ogrodowe z Castoramy zakupimy w bardzo korzystnych cenach. Do najlepszych producentów mebli ogrodowych należą takie firmy, jak między innymi Oltre, Cloveris, Curver, czy ZUMM. Wybór artykułów tych uznanych firm jest gwarancją najwyższej jakości. Małe ławeczki metalowe możemy zakupić od ok. 119 zł. Ławki drewniane do ogrodu to cena od ok. 89 zł. Ławki plastikowe to cena od ok. 169 zł.

W każdym ogrodzie przydomowym, a także na rekreacyjnej działce, sprawdzą się różnego rodzaju ławki ogrodowe. Popularne są zwłaszcza drewniane ławki ogrodowe oraz metalowe ławki ogrodowe. Możemy także zakupić lekkie ławki plastikowe do ogrodu. Czasami ławki ogrodowe występują bez oparcia, a czasami z oparciem. Niektóre ławki są nowoczesne, a niektóre wzorowane na tradycyjnym stylu romantycznych, francuskich i angielskich parków i ogrodów. Mamy bardzo duży wybór ławek ogrodowych, wśród których każdy znajdzie najlepsze rozwiązanie dla siebie. Ławka ogrodowa, w tym na przykład ławka drewniana, to zakup wart rozważenia. Drewniana ławka w ogrodzie to styl i możliwość relaksu oraz przyjmowania gości na imprezach w ogrodzie, a także miejsce spędzania czasu dla dzieci.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny