Remontujesz, a może zastanawiasz się nad wykończeniem nowego mieszkania? Poza głównymi elementami, jak podłogi, ściany i meble, ważne są detale. To one nadają charakteru wnętrzu i są pewnego rodzaju „smaczkiem”. Zadbaj o to, aby najbardziej podobały się Tobie i Twoim bliskim. Coś tak oczywistego, jak bateria łazienkowa może zmienić oblicze każdej kąpieli. 

Armatura łazienkowa

Baterie łazienkowe dostępne na kfa.pl są często bagatelizowane, a przecież korzysta się z nich każdego dnia. Ważny jest zarówno wygląd, jak i funkcjonalność. Dzięki temu wnętrze zyskuje gustowny dodatek, a przy tym bardzo praktyczny. Zwróć uwagę na spójny charakter z innymi elementami wyposażenia lub dekoracjami. Ważne jest także łatwość utrzymania czystości, a także ograniczone zużycie wody. Wszystko to ma wpływ na Twoją wygodę.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii do wanny lub umywalki?

Od zawsze marzyliście o konkretnym rodzaju umywalki. Piękna i okazała świetnie wpasowała się we wnętrze łazienki. „Tylko ten kran wygląda niepozornie przy misce”. Jeśli spotkała Cię podobna sytuacja, to oznaka, że źle dobrałeś wielkość baterii. W drugą stronę sytuacja wygląda podobnie. Zbyt okazały kran przy małej umywalce będzie niefunkcjonalny, nie mówiąc już o walorach estetycznych.

Zarówno przy wyborze baterii do wanny, jak i umywalki, zadbaj, aby kran był do nich dopasowany. Ważne są odpowiednie proporcje. Zbyt krótka wylewka sprawi, że woda nie trafi bezpośrednio do niecki i będzie się rozpryskiwać na ściankach. Rozchlapana ciecz z czasem wyschnie, ale twarda woda (z dużą ilością kamienia) zostawi białe smugi na akcesoriach. Niestety, wygląda to źle, a przy tym masz kolejną rzecz do sprzątania. Po co sobie utrudniać życie?

Dobra jakość kontra niska cena

Czy oba parametry mogą ze sobą iść w parze? Owszem, ale to rzadkość. Często, gdy remontujesz łazienkę lub całe mieszkanie, dysponujesz określonym budżetem. W takich sytuacjach trzeba znaleźć kompromis. Zwykle pada na tańszą baterię, która nie jest już tak atrakcyjna, jak ta, której zakup planowaliście.

Tańsze baterie z czasem matowieją. Jest to wynikiem zastosowania cieńszej warstwy chromu, która z czasem staje się bardziej podatna na zarysowania. W modelach lepszych jakościowo powłoka korpusu jest grubsza. Producenci wzbogacają ją dodatkami, które zabezpieczają przed matowieniem i zarysowaniami.

Ze względu na swoją historię ciekawym rozwiązaniem jest powłoka PVD. Powstaje przez osadzanie się azotanu cyrkonu w warunkach próżniowych. Brzmi kosmicznie? Nic dziwnego, bo technologia wynaleziona została przez NASA na potrzeby lotów kosmicznych. W Twojej łazience, PVD zapewnia większą trwałość elementów dekoracyjnych baterii.

Domowe SPA

Łazienka to doskonałe miejsce do relaksu. Jednak żeby tak było, warto zadbać o odpowiednią atmosferę, którą tworzą dodatki. Muzyka i świece też dają podobny efekt, ale bez eleganckiej i funkcjonalnej armatury, trudno o efekt WOW. Jeśli zależy Ci na komfortowym i estetycznym rozwiązaniu, postaw na jakość. Z kolei, gdy budżet mocno ogranicza, zrezygnuj z dodatków, które możesz dokupić nieco później. W końcu bateria łazienkowa zostanie z Tobą na dłużej. Warto więc sięgnąć po nieco lepsze modele.

Artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny