Nowoczesna łazienka w odcieniach szarości

Łazienka w stylu nowoczesnym może być urządzona z wykorzystaniem różnych odcieni szarości. Również mała łazienka zyska, jeśli przy umiejętnym doborze kolorów i sprzętów w kolorze szarym i białym wizualnie ją powiększymy. Łazienka w szarościach może być synonimem luksusu lub prostoty w minimalistycznym wydaniu. Szara łazienka zawsze wygląda schludnie i elegancko. Inspiracje z których możemy czerpać pełną garścią są dostępne na stronach internetowych biur architektury wnętrz. Wiele różnorodnych inspiracji można też zobaczyć w tych artykułach o łazienkach.

Jednak inspiracje możemy odnaleźć również podczas wizyty w sklepach budowlano - wykończeniowych, w których odnajdziemy wiele materiałów dzięki którym łazienka w szarościach będzie mogła powstać w naszym domu. Producenci wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu oferują wiele ciekawych materiałów z którymi remont łazienki będzie szybki i przyjemny. Wysokiej jakości farby w różnych odcieniach szarości, płytki ceramiczne oraz armatura łazienkowa są tworzone z myślą o różnych stylach i potrzebach konsumentów.

Aranżacja łazienki w szarościach może prezentować się bardzo dobrze jeśli będziemy pamiętali o kilku zasadach. Przede wszystkim szara łazienka to odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych na ściany i podłogi. W zależności od stylu w którym ma być urządzona łazienka mamy do wyboru różnego rodzaju płytki wielkoformatowe, mozaikę czy glazurowane płytki ceramiczne w standardowych rozmiarach. Oryginalnym pomysłem są płytki gresowe metalizowane, dzięki nim osiągniemy bowiem różne stopnie szarości na jednej powierzchni.

Należy pamiętać, że szarość w łazience musi zostać złamana poprzez dobór elementów w innych barwach. W łazience w stylu nowoczesnym może zostać rozjaśniona poprzez zastosowanie białego wyposażenia. Szarości nie może być za dużo aby efekt końcowy prezentował się efektownie. Jeśli na ściany zostały położone płytki ceramiczne w kolorze szarym, podłoga i sufit mogą być białe, lub ewentualnie w bardzo jasnym szarym odcieniu.

Można również łączyć barwy na ścianach przeplatając kolor szary z czarnym i białym. Dobrze prezentują się jeden lub dwa pionowe pasy bieli w otoczeniu szarości, lub jeden biały pas biegnący wzdłuż ściany na wysokości oczu dorosłego człowieka.

Łazienka w szarościach może być również zaaranżowana z użyciem szarych mebli, umywalki nablatowej oraz elementów dekoracyjnych. Żeby szarości nie było zbyt dużo, w takim przypadku można ściany pokryć białą farbą, ewentualnie na jednej ze ścian zastosować płytki w odcieniu  jasno szarym.

Jak urządzić szarą łazienkę w różnych stylach?

Nie tylko biel łamie bardzo modną szarość w wystroju w łazience. Dużo zależy od stylu wnętrzarskiego w jakim zdecydujemy się przeprowadzić remont łazienki.

Mało popularnym stylem w Polsce, jednak coraz częściej docenianym za granicą jest styl marynistyczny. W nowoczesnych wnętrzach tego typu oprócz prostych form dominują odcienie bieli, błękitu i szarości. Łazienka w stylu marynistycznym odwołuje się do piękna morza, a biel jest łamana poprzez umiejętne zastosowanie elementów błękitnych i szarych. Te trzy barwy dają nieograniczone możliwości w kwestii kompozycji i nadają oryginalny wygląd łazience.

Do szarości odwołuje się także styl minimalistyczny. Ponieważ styl minimalistyczny to właśnie głównie biel, czerń oraz różne odcienie szarości. Te barwy nadają walory przestronnego wnętrza oraz doskonałej harmonii i porządku. Łazienka w stylu minimalistycznym to szara łazienka z białymi i czarnymi elementami.

Jeśli interesuje nas szara łazienka - główne inspiracje odnajdziemy jednak gdzie indziej. Łazienka w szarościach inspirowana stylem loftowym może być bardzo nietypowym i jednocześnie funkcjonalnym rozwiązaniem. Styl loft inspirowany wnętrzami industrialnymi, starych fabryk i budynków poprzemysłowych nadaje się jednak do dużych przestrzeni. Mała łazienka nie nadaje się do przystosowania na styl loft. Pomysły na małą łazienkę znajdziecie tu.

Nowoczesna łazienka może zostać urządzona również w stylu skandynawskim. Ściany łazienki maluje się odcieniami szarości i bieli. Chociaż charakterystyczne elementy tego stylu to bielone drewno oraz poduszki dekoracyjne i dywany, szary kolor doskonale wpasowuje się w tą stylistykę. Nowoczesna łazienka w stylu skandynawskim może łączyć szarość z bielą a jednocześnie wpływać na przytulność pomieszczenia.

Łazienka w szarościach, niezależnie od stylu będzie wprowadzała prostotę oraz chłodną elegancję. Gustowne szare tło, dla niezbędnych sprzętów łazienkowych, może zostać skomponowane z betonu architektonicznego. Jest to o tyle dobry pomysł, że beton dekoracyjny prezentuje się elegancko i gustownie. Beton architektoniczny dostępny jest w przeróżnych odcieniach, a najpopularniejszymi są różnorodne odcienie szarości. Beton architektoniczny można zastosować nie tylko do wykończenia ścian, ale również blatów łazienkowych.

Szara łazienka może również wiele zyskać na połączeniu powierzchni błyszczących i matowych. Z połączenia elementów popielatych i wpadających w srebrne może powstać niezwykle ciekawa aranżacja łazienki. Na wykorzystaniu szarości może zyskać zarówno mała łazienka, jak i przestronna w stylu loftowym.Czy warto urządzić szarą łazienkę?

Szarości charakteryzują się tym, że podobnie jak biel i czerń pasują niemal do każdej stylizacji i architektury wnętrz. Obok łazienek w bieli w łazienkach dominują obecnie barwy szare, beżowe oraz najróżniejsze odcienie błękitu. Inspiracje czerpiące z jaskrawych barw odchodzą w niepamięć.

Niewątpliwie szara łazienka jest obecnie hitem aranżacyjnym, w związku z tym przebojem wdziera się zarówno do apartamentowców jak i mieszkań w bloku. Jednak moda mija , a wykończenie łazienki to decyzja na lata. Najważniejsze jest abyśmy czuli się w niej dobrze, a nasza łazienka była komfortowa i funkcjonalna. Kwestia stylu i kolorystyki odchodzi w tym przypadku na drugi plan.Przeprowadzając remont łazienki pamiętajmy że akcesoria dla dzieci w kolorze szarym to nie najlepszy pomysł. Dla dzieci wybierajmy raczej kolory żywe i wesołe. Elegancja i wrażenie najwyższego komfortu, dla dzieci może oznaczać nudę i sprawiać przygnębiające wrażenie.

Urządzenie łazienki w bardzo określonym stylu nigdy nie jest optymalnym rozwiązaniem. Aranżacja łazienki może szybko przestać cieszyć i stać się powodem frustracji i kolejnych wydatków związanych z następnym remontem. Szary jest inspirujący, jednak nie wszędzie i nie w nadmiarze. Pamiętajmy o tym urządzając łazienkę.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,8% czytelników artykuł okazał się być pomocny