Podłoga łazienkowa 3D a żywica epoksydowa

Jako że posadzki żywiczne wykorzystywane były głównie w przemyśle, ich podstawową cechą pozostaje twardość i wytrzymałość. Dzięki zastosowaniu wypełnień z kolorowych lakierów, folii i kruszyw, może powstać dekoracyjna podłoga łazienkowa 3D, która coraz częściej gości w nowoczesnych wnętrzach narażonych na częsty kontakt z wodą i wilgocią. Bardzo dużo możliwości aranżacyjnych daje żywica epoksydowa, którą bardzo łatwo utrzymać w czystości. Łazienki 3D wykonane z tej substancji są dodatkowo bardzo odporne na ścieranie. Więcej o podłogach 3D przeczytasz w tym artykule.

Z czego wykonać łazienki 3D?

Wykonanie podłogi z żywicy epoksydowej nie należy do czynności prostych, a do uzyskania zniewalającego efektu końcowego niezbędna będzie fotografia o wysokiej rozdzielczości.

Na jedną warstwę żywicy nakłada się zdjęcie, które pokrywa się kolejną powłoką polimerów. Odpowiednio zabezpieczony i wtopiony w żywicę obraz będzie trwały i co najważniejsze – wytrzymały. Warto dokładnie zastanowić się, jaka fotografia będzie uzupełnieniem naszej podłogi łazienkowej, bowiem jakakolwiek późniejsza metamorfoza może przełożyć się na wysokie koszty. W celu uzyskania efektownie prezentującej się łazienki 3D, niezbędne jest odpowiednie oświetlenie. Na fragmentach zdjęć nie zaleca się umieszczenia mebli łazienkowych.

Tańszym rozwiązaniem może okazać się podłoga łazienkowa 3D wykonana ze szkła hartowanego. W tym przypadku, druk na folii zostaje przykryty taflą szklaną. Wykorzystanie szkła doskonale sprawdzi się na fragmentach podłogi, które nie są często używane przez domowników. Pomimo wysokiej odporności, szkło hartowane bardzo łatwo można zarysować. Łazienki 3D wykonane z żywicy epoksydowej są zabezpieczone przed ścieraniem specjalną warstwą, dzięki czemu istnieje małe prawdopodobieństwo, że widoczne na podłodze będą jakiekolwiek rysy. Jeśli do zagospodarowania masz małą łazienkę, wszelkie porady na ten temat zebraliśmy dla ciebie w tym miejscu.

Zważywszy na wysokie koszty, bardzo rzadko spotyka się łazienki 3D wykonane z drewna. Tego typu podłoga łazienkowa doskonale utożsamia się z klasycznymi wnętrzami. W tej sytuacji, efekt 3D nie otrzymujemy dzięki nałożeniu obrazu, a poprzez ułożenie elementów drewnianych tworzących różnorodne wzory geometryczne.Koszt wykonania łazienki 3D oraz opinie

Cena wykonania podłogi łazienkowej 3D uzależniona jest od wielu czynników. Czasem sama fotografia to koszt rzędu 1000 zł. W praktyce jednak, realizacja łazienki 3D z wykorzystaniem zdjęcia będzie najtańsza, gdyż do zalania go żywicą, wystarczy substancja o grubości kilku milimetrów. Zatopienie w polimerach większych obiektów niesie ze sobą większe koszty wykonania łazienki 3D.Pomimo, że podłoga łazienkowa wykonana z żywicy cieszy się rosnącą popularnością, to niestety wiele osób nadal obawia się o wykorzystanie tej substancji w swoim mieszkaniu. Utarło się przekonanie, że żywice przemysłowe nie są cieszą się najlepszą opinią, w związku z tym nie warto ich stosować w domu. Większość osób nie wie jednak o tym, że żywica epoksydowa jest innej klasy materiałem i wyróżnia bezbarwnością oraz bezwonnością. Jako że są wykorzystywane we wnętrzach, niezbędne było przejście wielu badań, które są jedynie potwierdzeniem, że jest to w pełni bezpieczna substancja.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny