Leroy Merlin - przegląd oferty, opinie, ceny, sklepy w całej Polsce

Leroy Merlin to, podobnie jak Castorama, popularna francuska sieć marketów budowlanych. Powstanie pierwszego sklepu, od którego wszystko się zaczęło, datuje się na 1923 rok. Tymczasem pod znaną wszystkim nazwą sieć funkcjonuje od 1960 roku i nieustannie zbiera dobre opinie. Marka przechodziła różne zmiany a my sprawdzimy jak obecnie wygląda jej oferta. Przedstawimy też cennik materiałów budowlanych i koszty zakupu pozostałych elementów asortymentu.

Materiały do budowy domu

Leroy Merlin, podobnie jak Obi i Castorama, ma do zaoferowania ogromny wybór materiałów budowlanych. W sklepie można nabyć różne rodzaje cegieł i bloczków, zaprawy oraz tynki. Oferta obejmuje również pokrycia dachowe i akcesoria do ich montażu. W tym miejscu zatrzymamy się na chwilę by przybliżyć ceny. Dla przykładu, za gont bitumiczny zapłacimy około 15 zł/m². Tymczasem profesjonalny uszczelniacz dekarski kosztuje tylko niecałe 13 zł. Budowa domu wiąże się również z położeniem izolacji budynku. Opisywane markety budowlane mogą zaproponować nam wełnę mineralną, styropian czy izolację akustyczną.

Wykończenie to ważny etap prac podczas budowy domu. W Leroy Merlin znajdziemy materiały potrzebne do zakończenia wspomnianych prac. Są to między innymi farby fasadowe, tynki zewnętrzne czy kamień elewacyjny. Wykańczanie odbywa się również w budynku, więc w sklepie dostaniemy płyty kartonowo-gipsowe i sufity podwieszane. To nie koniec propozycji w dziale budowa. Znajdziemy w nim również konstrukcje drewniane i metalowe, instalacje hydrauliczne i inne. Nie zapominajmy też o oknach i drzwiach, ogrodzeniach i bramach oraz narzędziach budowlanych. Cennik materiałów budowlanych jest przejrzysty i z łatwością obliczymy koszty zakupu.

Inne artykuły dla domu i ogrodu

Markety budowlane takie jak opisywany Leroy Merlin czy Obi grupują swoje produkty w różne kategorie. W przypadku francuskiej sieci po materiałach budowlanych mamy kategorię o nazwie technika. Znajdują się w niej narzędzia ręczne i elektornarzędzia. Technika to również ogrzewanie a więc kotły, piece, grzejniki itp. Do nich dochodzą instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne. To oczywiście nadal nie wszystkie składniki oferty. Leroy Merlin ma do zaproponowania osprzęt elektryczny, artykuły metalowe i wiele więcej. Jeśli zaś chodzi o ceny można uznać je za atrakcjne. Choć tu opinie klientów bywają różne.

Markety budowlane należące do Leroy Merlin są rozsiane po całej Polsce. Mimo tego oferta poszczególnych sklepów jest taka sama. Ważne miejsce zajmują w niej materiały do wnętrza domu takie jak parkiety, panele, płytki ścienne i podłogowe, meble kuchenne i łazienkowe czy też armatura łazienkowa. Gdy wnętrze mamy już wykończone w interesujących nas sklepach znajdziemy akcesoria dekoracyjne jak rolety, żaluzje, lampy różnego typu, wykładziny, dywany itp. Trzeba przy tym pamiętać, że ogród to również część naszej posesji. W Leroy Merlin zaopatrzymy się w sprzęt pozwalający utrzymać to miejsce w niegnanym stanie. Nabędziemy sadzonki i nasiona roślin wraz nawozami i innymi akcesoriami zapewniającymi ich prawidłowy rozwój.