dźwigi.org

Możliwość podróżowania ze znaczną częścią przeciwwagi bez dodatkowego transportu wraz z wykorzystaniem 60 metrowego wysięgnika teleskopowego oraz 19 metrowego przedłużenia pozwala uzyskać wysokość podnoszenia do 82 metrów w bardzo szybkim czasie.

Dodatkowo dzięki możliwości telekopiowania ze znacznym ładunkiem, żuraw ten świetnie zdaje egzamin w miejscach o ograniczonej wysokości podnoszenia; na przykład pod dachem hali.

Podwozie żurawia wyposażone jest w silnik Liebherra o mocy 500 koni mechanicznych i automatyczną skrzynię biegów ZF- ASTRONIC. Po drogach publicznych żuraw osiąga maksymalnie prędkość 80 km/h.  Napęd przenoszony jest na cztery z pięciu osi, co znacznie ułatwia poruszanie się żurawia w trudnym terenie( błoto, piach etc). System aktywnego sterowania każdą z 5 osi pomaga w bardzo łatwy sposób wymanewrować dźwigiem w ciasnych zaułkach budowy bądź miasta.

Urządzenie dźwigowe napędzane jest czterocylindrowym silnikiem Liebherra, dzięki czemu zużycie paliwa jest bardzo małe (dwukrotnie mniejsze, niż gdyby napędzane było z dolnej jednostki).

System teleskopowania Telematic zapewnia najlepsze w klasie 130 ton parametry żurawia zarówno jeżeli chodzi o klasyczne transportowanie ładunków, jak i przy teleskopowaniu z ciężarem. Maksymalny ciężar ładunku, jaki można teleskopować to aż 30 ton.

Żuraw wyposażony jest w pochylaną do góry  kabinę operatora, co znacznie ułatwia widoczność przy pracach na wysokości. Sterowanie odbywa się przy pomocy dwóch joy- sticków.  Żuraw wyposażony jest w sprawdzony we wcześniejszych modelach liebherra  system zabezpieczenia przeciążeniowego LICCON.  Jest on klarowny i w bardzo przejrzysty sposób informuje operatora o ciężarze, odległości od osi, wietrze i innych mogących mieć wpływa na bezpieczeństwo wykonywanych prac zagrożeniach.

System posiada również wiele funkcji ułatwiających pracę operatorowi, takie jak ustawianie szybkości poszczególnych ruchów.

Dzięki temu trudne zadania mogą zostać wykonane bezpiecznie z należytą precyzją.

W bardzo krótkim czasie żuraw LTM1130-5.1 zyskał u nas uznanie wielu firm, głównie z branży budowlanej, ale nie tylko.     

LogoWpis został przygotowany przez FUSUB Sołtys, lidera w wynajmie ciężkich dźwigów na terenie południowej Polski: Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów. Więcej informacji na stronie: http://dzwigi.org/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 65,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny