Drzwi Porta

Niezwykle problematyczne jest to zwłaszcza w małych mieszkaniach. Wydaje się, że mamy niewielkie pole do popisu, aby praktycznie oraz nowocześnie urządzić swoje cztery ściany. Jest to jednak możliwe i to bez większego wysiłku.

Drzwi łamane i przesuwne

Drzwi łamane to świetny sposób na zaoszczędzenie sporej ilości przestrzeni w mieszkaniu. Dzięki temu, że składają się na pół, nie trzeba pozostawiać na nie tyle miejsca, ile na klasyczne drzwi uchylne.

Sprawdzają się świetnie zarówno w garderobie, spiżarni, pralni czy nawet większych pomieszczeniach, tak jak wejście do kuchni albo salonu. Kolejnym ich atutem jest to, że wyglądają bardzo estetycznie i nowocześnie, zatem wizualnie automatycznie podnoszą standard mieszkania.

Drzwi przesuwne, podobnie jak łamane, świetnie sprawdzają się na niewielkich oraz trudnych do funkcjonalnego zaaranżowania przestrzeniach.

Poznaj ofertę drzwi łamanych i przesuwnych na: porta.com.pl/produkty/drzwi-lamane-suwane

Czym się różnią drzwi łamane od przesuwnych?

Drzwi łamane dzieli się na dwie symetryczne lub asymetryczne części, które są do siebie idealnie dopasowane. Podczas otwierania drzwi „łamią się” w tych właśnie miejscach.

Porta - Alfa betanovum

Drzwi przesuwne poruszają się wzdłuż ściany na specjalnych prowadnicach przyczepionych do sufitu i/lub podłogi. Mogą również chować się w ścianie podczas otwierania, jednak taka opcja wchodzi w grę tylko wtedy, gdy zaplanujemy to już w trakcie budowy ściany działowej.

Mogą być one jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe. Obie opcje doskonale sprawdzają się zarówno na niewielkich jak i dużych przestrzeniach. W przypadku sporych pomieszczeń drzwi przesuwne świetnie oddzielają od siebie np. sypialnię z łazienką czy kuchnię z jadalnią. W małych mieszkaniach pozwalają na maksymalne wykorzystanie wolnej przestrzeni, jednocześnie nie zajmując jej zbyt wiele.

Warto pamiętać, że drzwi uchylne potrzebują tyle wolnej przestrzeni, aby o nic nie uderzać i nie utrudniać wejścia oraz wyjścia z pomieszczenia – wpływa to na długość użytkowania zarówno ich jak i mebli, które przy otwieraniu się niszczą.

W przypadku garderoby, spiżarni czy pralni zwykle miejsca w środku jest naprawdę niewiele, więc klasyczne drzwi tracą swoją funkcjonalność, a nawet negatywnie wpływają na komfort użytkowania zarówno ich jak i pomieszczenia, do którego prowadzą. Drzwi łamane lub przesuwne będą więc stanowiły wówczas znacznie korzystniejsze rozwiązanie.

Podniesienie standardu mieszkania

Zarówno drzwi łamane, jak i przesuwne w dalszym ciągu są dość rzadko spotykane. W związku z tym sama ich obecność sprawia, że wzbudzają duże zainteresowanie i dodają oryginalności całemu wnętrzu. Są nie tylko niezwykle praktyczne, lecz także bardzo dobrze się prezentują. Dzięki systemom przesuwnym każdą wnękę możemy zmienić w praktyczny schowek, szafę czy pomieszczenie. Na przykład w kuchni możemy wydzielić spiżarnię, w łazience pralnię, a w salonie kącik do czytania. 

Kolejną zaletą drzwi przesuwnych i łamanych jest komfort ich użytkowania. Sprawiają, że możemy nowocześnie oraz praktycznie połączyć swoją sypialnię z łazienką, zapewniając sobie maksimum intymności i prywatności. Jeśli kuchnia jest nimi połączona z jadalnią czy salonem – pokój w każdej chwili może zamienić się w sypialnię dla niezapowiedzianych gości albo gabinet do pracy.

Natomiast w maksymalnie małych mieszkaniach i kawalerkach dzięki drzwiom przesuwnym łatwo można oddzielić kuchnię od części sypialnianej, zyskując przy tym dodatkowe pomieszczenie.

Więcej na temat drzwi łamanych i przesuwnych przeczytasz tutaj: https://www.porta.com.pl/blog/post-158-drzwi-przesuwne-drzwi-lamane-nie-tylko-do-malych-pomieszczen.html

materiał zewnętrzny

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 74,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny