Dlaczego listwy przypodłogowe w OBI?

Listwy przypodłogowe w OBI dostępne są w ciągłej sprzedaży. Wszak tego typu elementy pełnią we wnętrzu kilka zasadniczych funkcji:

  • dzięki listwom przypodłogowym można elegancko wykończyć przestrzeń między ścianą i podłogą
  • chronią dół ściany przed zabrudzeniem
  • sprawiają, że ściana nie ulega uszkodzeniu
  • świetnie kryją kable
  • maskują szczelinę dylatacyjną

Różnią się one od siebie przede wszystkim materiałem wykonania. Zdecydować się można bowiem na to, by to listwy przypodłogowe drewniane zamontować we wnętrzach domu czy mieszkania. Choć ich ceny nie należą do najniższych, wyróżniają się one najwyższą jakością wykonania oraz niezwykle estetycznym wyglądem. Listwom przypodłogowym drewnianym zawdzięczamy to, że stylowo prezentują się we wnętrzach, a poza tym wyróżnia je ponadprzeciętna trwałość. Dlatego markety OBI mają je w swoje ofercie. Listwy przypodłogowe drewniane od lat funkcjonują jako synonim elegancji.

Listwy przypodłogowe z MDF okazują się być dobrą opcją tam, gdzie i podłoga została stworzona z owej płyty. Takie dopasowanie z pewnością będzie estetycznie prezentowało się w przestrzeni.

Nowoczesne rozwiązanie, gdy chodzi o listwy podłogowe, stanowią dziś ich wersje metalowe. Nie należą one jednak do szczególnie popularnych w naszym kraju. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o listwach przypodłogowych.

Promocje na panele podłogowe - ceny cię zaskoczą!

A co z wysokością listew przypodłogowych w OBI? Dostępne są różne ich wymiary. Specjaliści przekonują, że gdy w grę wchodzi podłoga o jasnych barwach, można zdecydować się na wyższe cokoły do paneli podłogowych. Kiedy jednak podłogę mamy ciemną, powinniśmy zdecydowanie unikać takich listew, wybierajmy te o niskim profilu. Niepotrzebnie nie pomniejszamy optycznie wnętrza, gdy używamy takich modeli z panelami podłogowymi.

Każdorazowo starajmy się dobierać listwy przypodłogowe do barwy podłogi, by razem stanowiły ciekawą aranżacyjnie całość. Coraz częściej Polacy dopasowują je też do koloru ścian czy też stolarki drzwiowej.

Eleganckie i stylowe cokoły przypodłogowe

Wykończenie podłogi stworzonej z litego drewna lub paneli przez cokoły przypodłogowe nabyć można w wielu rodzajach profili. Są nowocześnie ścięte albo też klasycznie zaokrąglone, z krawędzią dolną zwykle zabezpieczoną przeciwwilgociowo. Stanowią zatem rozwiązanie służące przez wiele lat. Dzięki cokołom przypodłogowym można uzupełnić przestrzeń w praktyczny sposób. A może zainteresuje cię także ten artykuł o listwach przypodłogowych?

Nierzadko posiadają one funkcjonalne podfrezowanie, dzięki któremu można z powodzeniem przeprowadzić kable tak, by jak najmniej rzucały się one w oczy. Listwy do podłóg drewnianych i tych stworzonych z MDF są w OBI dostępne w wielu wersjach.

Stosuje się je do paneli podłogowych wtedy, kiedy wybiera się tę popularną i niedrogą wersję posadzki. Również tam, gdzie podłoga jest drewniana, to rozwiązanie z powodzeniem się sprawdza.

Listwy podłogowe - opinie, ceny

Ponieważ popularność listew podłogowych jest duża, można znaleźć na ich temat sporo opinii w sieci. Klienci podkreślają, że dzięki dobrze dobranym do podłogi listwom przestrzeń może wiele zyskać. Obecne coraz więcej osób decyduje się na zakup tych w wersji białej. Warto jednak pamiętać, że choć opinie o nich są bardzo dobre, niektórzy uważają, że przed założeniem należy pokryć je dodatkowo farbą, by nie zbierał się na nich kurz. Tak przygotowane listwy przypodłogowe w OBI dostępne są zawsze. Mają one w stanie idealnym przetrwać przez długi czas, jeśli wierzyć opiniom producentów.

Co natomiast można powiedzieć o cenach? Listwami podłogowymi z MDF dopełnimy wnętrze, kupując je już za kwoty rzędu 10 złotych/250 cm długości. O cenach w marketach sieci OBI powiedzieć więc można, że należą do przystępnych. Oczywiście im lepszy materiał wykonania i bardziej oryginalna barwa, tym więcej trzeba zapłacić. Fornirowane modele do podłóg drewnianych z litego drewna to koszt rzędu około 35 złotych/220 cm długości. Jeśli zaś mamy mówić o uśrednionych cenach, w sklepach sieci OBI wynoszą one kilkanaście złotych za egzemplarze o długości 250 cm. A może zainteresuje cię także ten artykuł o listwach progowych?

Za listwy przypodłogowe na podłogi drewniane zapłacić trzeba więcej. Dlatego znacznie popularniejsze są dziś listwy przypodłogowe z MDF, z tymi rodzajami kupujący stykają się częściej. Jednak one również potrafią sprawić, że przestrzeń wiele zyskuje wizualnie, zaś szczelina dylatacyjna jest odpowiednio wypełniona!

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny