Lodówka

Lodówka to elektroniczny sprzęt AGD, służący do chłodzenia i zamrażania produktów spożywczych. Jego zadaniem jest obniżenie temperatury w komorze, co zwiększa trwałość przechowywanej żywności. W ofertach sklepowych znajdziemy lodówki podblatowe, popularne chłodziarko zamrażarki, a także większe urządzenia typu side by side.
Standardowe wymiary lodówki i pralki
Standardowe wymiary lodówki i pralki
Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki
Ile kosztuje remont kuchni w bloku i domu? Liczymy co do złotówki
Sprawdzone sposoby na czyszczenie piekarnika
Sprawdzone sposoby na czyszczenie piekarnika
Najlepsze okapy kuchenne – ranking, ceny, opinie
Najlepsze okapy kuchenne – ranking, ceny, opinie

Nowoczesne lodówki do każdej kuchni

Co musisz wiedzieć przed zakupem lodówki?

Lodówka to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Od jej pojemności i sprawności działania zależy komfort przechowywania różnorodnych produktów spożywczych. Dobrze dobrana lodówka to taka, która spełnia potrzeby wszystkich użytkowników. W ofertach producentów znajdziemy ciekawe modele, różniące się od siebie wielkością oraz parametrami technicznymi. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na takie czynniki jak pojemność lodówki, wielkość zamrażarki, klasa energetyczna, czy dodatkowe akcesoria.

Pojemność lodówki – to pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem. Pojemność lodówki powinna być dopasowana do ilości domowników, a także do trybu ich życia. Najmniejsze lodówki podblatowe mieszczą maksymalnie 150 l. Taka wartość wystarczy dla jednej, dwóch osób. Tymczasem pojemność standardowej chłodziarko zamrażarki (np. firmy Bosch czy Amica) dochodzi do 450 l. Taka pojemność lodówki z pewnością wystarczy do użytku przez kilkuosobową rodzinę. Największe lodówki typu side by side (np. firmy Whirpool czy Samsung) mogą pomieścić nawet do 700 l. Z reguły posiadają przestronne zamrażarki, a także przydatne akcesoria dodatkowe.

Klasa energetyczna – to kolejny istotny parametr, na który warto zwrócić uwagę przed zakupem. Wszystkie lodówki i chłodziarko zamrażarki podłącza się do zasilania na stałe. Sprzęt nieustannie pobiera energie, dlatego wyższa klasa energetyczna może wpłynąć na obniżenie comiesięcznych rachunków. Najlepsze, dostępne w sprzedaży lodówki zostają oznaczone klasą A+++. Niestety są też najdroższe w zakupie.

Akcesoria – lodówka może być wyposażona w przydatne akcesoria, takie jak kostkarka, minibarek, zegarek, radio, komora 0, czy elektroniczne sterowanie. Wybór jest bardzo duży. Każdy producent posiada w swojej ofercie lodówki z dodatkowymi akcesoriami i przydatnymi funkcjami. Dlatego warto wybierać sprzęt dopasowany do naszych własnych potrzeb.

Znanymi producentami lodówek są firmy Samsung, Whirpool, Amica, Bosch, Electrolux i Gorenje.

Jeśli interesują Cię chłodziarko zamrażarki i lodówki typu side by side, zapraszamy do poniższego działu. Podpowiemy Ci jak dobrać urządzenia AGD, wskażemy która lodówka ma najlepszy stosunek cen do jakości i doradzimy jak urządzić kuchnie. Na dole strony znajdziesz powiązaną listę tematów.

CZYTAJ WIECEJ
Ta strona korzysta z plików cookies.

Więcej informacji znajdziesz w polityce cookies.


Zamknij