Metalowe łóżka

Łóżko kute – styl klasyczny

Ponadczasowy styl klasyczny cechują stonowane barwy – brąz, beż, szarość, biel. Meble są proste i symetryczne oraz wygodne i funkcjonalne. Wiodącym materiałem jest drewno, tworzące atmosferę ciepła i komfortu. Dodatków jest tu niewiele, a jeśli już się pojawiają, są starannie dobrane i wartościowe – w stylu klasycznym często spotykane są antyki i przedmioty z historią, które sprawiają, że aranżacja nie popada w banalność.

W sypialni urządzonej w klasycznym stylu łóżko z metalową ramą będzie stanowiło element z jednej strony interesujący, z drugiej nie nazbyt ekstrawagancki. Warto wybrać mebel w ciepłych kolorach np. miedzianym lub łagodnie złotym – bez problemu znajdziemy takie łóżka na Homebook.pl. Na łóżku powinny królować miękkie poduchy w różnych rozmiarach, a obok niego nie powinno zabraknąć nocnych stolików z lampami rzucającymi stłumione światło. Na ścianie warto powiesić nastrojowy obraz w stonowanych kolorach i subtelnej ramie.

Łóżko metalowe – shabby chic

Shabby chic to styl aranżacji odkrywający uroki przedmiotów z minionych epok, często lekko zniszczonych lub naznaczonych zębem czasu. Nie zawsze chodzi tu o antyki – mogą to być rzeczy o niewielkiej wartości, ale za to z duszą. Najpiękniej wyglądają w połączeniu z romantycznymi koronkami, wzorami kwiatów, aniołów, serduszek i ptaków. Paleta kolorystyczna obejmuje biel, beż, błękit, róż, écru, lawendę i łagodne szarości. Inspiracje płyną głównie z wnętrz francuskiej Prowansji, włoskiej Toskanii, brytyjskich cottages, a także stylu  wiktoriańskiego.

Sypialnia w stylu shabby chic wyposażona w metalowe łóżko, z miejsca zacznie przypominać pokój Ani z Zielonego Wzgórza! Aby tak się stało najlepiej wybierzmy białe łóżko metalowe o delikatnej ramie i subtelnych zdobieniach. Będzie wyglądało lekko i romantycznie, zwłaszcza jeśli zestawimy je z jasną pościelą – gładką lub na przykład we wzory florystyczne. Śmiało możemy poszaleć z dekoracjami – sprawdzą się tu ozdobne narzuty i miękkie poduszki. Nastroju retro sypialni dopełni ustawiony obok łóżka ozdobiony decoupagem stolik, porcelanowe wazony, świeże i suszone kwiaty, a nawet gustowny parawan w dawnym stylu.

Metalowe łóżko w sypialni

Łóżko z metalu – scandi boho

Styl skandynawski przez niektórych uważany jest za nazbyt prostolinijny i chłodny, projektanci postanowili więc go ocieplić, łącząc z elementami stylu boho. Scandi cechuje się neutralnymi kolorami, ergonomią mebli, prostotą kształtów i geometrycznym wzornictwem w wyrazistych kolorach. Styl boho nawiązuje zaś do lat 60/70-tych – nie brakuje w nim barwnych tkanin, miękkich poduszek, makatek, ciekawych bibelotów i wyszperanych na pchlich targach starych mebli.

Wśród jasnych barw charakterystycznych dla scandi znakomicie odnajdzie się kontrastujące czarne metalowe łóżko. Pastelowe barwy będą tłem, na którym mebel stanie się subtelną ozdobą – aby nie był zbyt przytłaczający metalowa rama łóżka powinna posiadać niewielką ilość ozdób. Pościel utrzymajmy w stonowanych barwach, ale możemy do niej dodać kolorowe poduszki i ładnie utkaną narzutę. Nad łóżkiem dobrze będzie wyglądał kilim lub łapacz snów. W sypialni tego typu nie może zabraknąć też roślin – możemy na przykład zawiesić je w pobliżu łóżka w modnych makramowych pojemnikach.

Sypialnia z metalowym łóżkiem

Łóżko z metalową ramą – styl industrialny

Kute łóżko doskonale odnajdzie się w ceniącym prostotę stylu industrialnym! Wyrósł on w pofabrycznych przestrzeniach Nowego Jorku, które w latach 50-tych lokalni artyści przekształcali na mieszkania i pracownie. Istotą stylu są przestronne lofty, ceglane i betonowe ściany, proste meble, elementy z chromowanej stali, metalu i drewna. Styl industrialny lubi łączyć przedmioty rodem z targów staroci z designerskimi akcesoriami. Paleta kolorystyczna jest tu raczej chłodna i zgaszona – królują szarości, czerń, brąz, chłodny błękit, choć czasem pojawia się też rdzawa czerwień czy nasycony niebieski.

Do industrialnej sypialni znakomicie będzie pasować metalowe czarne łóżko – o oszczędnych, wręcz surowych, geometrycznych kształtach, nawiązujących do metalowych elementów konstrukcyjnych fabryk. Taki mebel – zwłaszcza łóżko metalowe dwuosobowe – wspaniale zaprezentuje się ustawione pod ścianą z odsłoniętymi cegłami. Aby zachować nieco chłodny charakter aranżacji, pościel na łóżku warto utrzymać w stonowanych kolorach np. bieli, szarości i czerni. Koło łóżka dobrze będzie wyglądać czarna industrialna lampa umożliwiająca wieczorne czytanie, a nad łóżkiem ciekawie zaprezentują się artystyczne fotografie lub grafiki.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny