W domach mamy wydzielone pewne strefy. Jest wśród nich dzienna, gdzie spotykają się wszyscy domownicy lub nasi goście, część jadalna oraz sypialniana. Stworzenie odpowiedniej aury w tym ostatnim pomieszczeniu ma wpływ na tempo oraz jakość naszego odpoczynku. Ten z kolei jest niezbędny po trudach dnia w pracy, wysiłku fizycznym czy sportowych wojażach. Łóżko to nie tylko synonim snu, ale także miejsce regeneracji i powrotu do sił. Dlatego ważny jest odpowiedni dobór posłania do naszych potrzeb i przeznaczenia. Sprawdźmy, na co zwrócić uwagę.

Różne warianty odpoczynku

Łóżko powinno być dopasowane do przestrzeni w sypialni. Dlatego tylko od nas zależy, jak zagospodarujemy dostępną przestrzeń. Jeśli jest ona niewielka, to dobrym rozwiązaniem będzie nieco mniejsze posłanie np. 140x200 lub 160x200.  Z kolei, gdy nie lubimy kompromisów, a miejsce na to pozwala możemy wybrać łóżko kontynentalne o wymiarach 180x200. Owszem zdominuje przestrzeń, ale jeśli lubimy dużą powierzchnię spania i taki wariant nam odpowiada, to odpowiedź jest jasna.

Łóżko (zobacz na meblewojcik.com.pl) sypialniane to mebel, który składa się z wielu elementów. Dla kogoś walory estetyczne, takie jak rodzaj nóżek, ogólny wygląd oraz materiały użyte do wykończenia, mogą mieć kolosalne znaczenie. Ktoś inny wybierze podobny model posłania, ale bardziej  będzie zwracał uwagę na funkcje praktyczne. W tej sytuacji dodatkowe skrzynie na pościel mogą okazać się czynnikiem kluczowym podczas wyboru.

Wielkość i wysokość ramy to kolejne elementy warty naszej uwagi. To parametr, na który wpływ ma nie tylko nasz wzrost, ale także kondycja fizyczna. Zarówno osoby wysokie, jak i niskie mogą dopasować stelaż do swoich preferencji, tak aby wchodzenie i wstawanie z łóżka było najbardziej wygodne. Możliwość wyboru wysokości ramy będzie zbawienna dla wszystkich osób, które mają problemy motoryczne. Dzięki temu korzystanie z posłania będzie bardzo ułatwione.

Serce łóżka

Użyta metafora dotyczy materaca. Jego wybór jest kluczowy w kontekście jakości snu, której poszukujemy. Każdy z nas ma inne preferencje. Niektórzy z nas lubią spać na twardszym podłożu, a inni chcą poczuć się jak w chmurze i wybierają bardzo miękkie materace. W większości potrafimy stwierdzić, jaki rodzaj posłania jest dla nas odpowiedni. Jeśli nie to możemy to zrewidować w sklepie stacjonarnym.

Materace posiadają wiele przydatnych, poprawiających komfort zastosowań. Jego twardość to jedno, ale budowa, jest nie mniej ważna. Występują modele, które wyposażone są w systemy kieszeniowe. Sprężyny dostosowują się do sylwetki ciała i odpowiednio ją podpierają. Dzięki temu mięśnie rozluźniają się, a ciało odpoczywa. System ten sprawia, że ruch drugiej osoby na materacu jest praktycznie niewyczuwalny. Pokrowce antyalergiczne czy odprowadzające nadmiar ciepła to dodatki, które znacząco podnoszą jakość snu.

Wybór łóżka młodzieżowego do pokoju nastolatka czy dwuosobowego do sypialni ma dla nas kluczowe znaczenie. Odpowiednio dopasowane będzie służyło nam przez wiele lat zapewniając komfort, wygodę i zdrowy sen. Obecnie mamy szeroki wybór zarówno pod kątem wyglądu, jak i praktycznych rozwiązań. Te wszystkie dostępne możliwości sprawiają, że idealnie dopasowane łóżko mamy na wyciągnięcie ręki.

artykuł sponsorowany

ikona podziel się Przekaż dalej