Kto decyduje się na łóżka piętrowe?

Zastanawiasz się, kto najczęściej decyduje się na łóżka piętrowe? Poza rodzicami kilkorga dzieci, właściciele hoteli i ośrodków wypoczynkowych dla młodzieży, a także - osoby odpowiedzialne za prowadzenie schronisk, akademików, internatów i innych. Nietrudno się dziwić - takie meble zaskakują swoją funkcjonalnością, a on niedawna - również estetyką wykonania. Co więcej - wielość wariantów, możliwość ich swobodnego łączenia we wnętrzach, a także - akcesoria kompatybilne z nimi akcesoria dodatkowe, w tym również biurka, sprawiają, że całość jest jeszcze bardziej użyteczna. Jakie zalety mają łóżka piętrowe?

Zalety łóżek piętrowych

Przede wszystkim - pozwalają na oszczędność miejsca. Dzięki unikalnej konstrukcji dwa lub trzy osobne materace mogą zajmować dokładnie tyle samo miejsca, co jedno pojedyncze łóżko. Co więcej - w wielu przypadkach dostępne są na wymiar! Warto wiedzieć, że łóżko piętrowe może być także jednoosobowe. Wówczas pod materacem pozostaje wolna przestrzeń, którą możesz wykorzystać na zaaranżowanie szafy lub biurka, oszczędzając miejsce w pozostałej części pokoju. Kolejną niewątpliwą zaletą łóżka piętrowego jest… atrakcją dla dzieci! Okazuje się, że nie tylko dla tych młodszych.

Wady łózek piętrowych

Zastanawiasz się, czy łóżka piętrowe mają wady? Powszechnie uważa się, że są mniej komfortowe, niż łóżka pojedyncze. W praktyce nie musi to być prawdą, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na model wykonany z wysokojakościowych materiałów, w tym - z naturalnego drewna sosnowego. Solidne i wytrzymałe łóżko w połączeniu z prawidłowo wybranym materacem z pewnością zapewni Twojej pociesze maksymalny komfort snu! Kolejną wadą łóżka piętrowego jest fakt, że nie nadaje się do pomieszczeń urządzonych na poddaszu.

Jak wybrać idealny model?

Decydując się na łóżko piętrowe (zobacz na lanomeble.pl), warto pamiętać, by kierować się nie tylko jego designem. Należy wziąć pod uwagę także przeznaczenie mebla, konstrukcję i rozmiar. Łóżko piętrowe dla dzieci będzie inne, niż to dedykowane nastolatkom. W pierwszym przypadku warto sięgnąć po łóżko piętrowe niskie. Znaczenie ma również konstrukcja - ta powinna być solidna, trwała i wykonana z wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu sen będzie maksymalnie komfortowy. Znaczenie ma także rozmiar - musi pasować nie tylko do użytkownika, ale także - do wnętrza. Właśnie dlatego dobrym pomysłem będzie wybór modelu, który może być wykonany na miarę!

artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły