Lustro satine

Współcześnie lustro niewątpliwie znajduje się w każdym domu. My pokażemy, że może służyć nie tylko do odbijania rzeczywistości, ale i do dekorowania przestrzeni. Wystarczy, że odwiedzisz sklep z lustrami, by przekonać się, jak różnorodne i ciekawe znajdziesz projekty.

Lustro jest jak biżuteria

Rozejrzyj się po swoim domu bądź mieszkaniu i odpowiedz sobie na pytanie: w jakich pomieszczeniach wiszą lustra? Większość odpowiedzi będzie taka sama. Najczęściej wieszamy je zaraz przy frontowych drzwiach w przedpokoju, na przykład obok szafy z ubraniami bądź wieszaka z kurtkami. Drugim miejscem jest łazienka. W obu tych przypadkach zwierciadła mają wyłącznie charakter użytkowy. Rozmieszczamy je w przedpokojach oraz łazienkach, by móc przejrzeć się przed wyjściem do pracy, nałożyć makijaż, poprawić fryzurę. Te funkcje luster są niezaprzeczalnie najważniejsze, jednak wcale nie jedyne.

Lustro finestra

Lustra są jak najlepsza biżuteria: dodają subtelnych akcentów, które wraz z całością tworzą gustowny ideał. Właśnie dlatego nie należy się ich bać i śmiało można wieszać je także w innych wnętrzach, a zwłaszcza w pokojach dziennych oraz jadalniach. Dzięki nim każde pomieszczenie staje się bardziej eleganckie. To silny punkt dekoracyjny wnętrza. Podobnie jak biżuteria zwierciadła mogą mieć wygląd minimalistyczny bądź wręcz przeciwnie, bogaty, zdobiony wieloma elementami. Klasykami są już lustra z drewnianymi ramami,  które pasują tak samo dobrze do łazienki, jak i do salonu.

Lustro to sposób na powiększenie pomieszczenia

Małe pomieszczenia to zmora polskich mieszkań. Wąskie korytarze, mikroskopijne łazienki i niewielkie sypialnie aż proszą się o zastosowanie kilku optycznych trików. Niewątpliwie takim sprytnym sposobem jest powieszenie lustra. Za pomocą zwierciadeł można poszerzyć, wydłużyć, a nawet wyciągnąć w górę niemal każde pomieszczenie.

Lustro prisma sun

Dzięki lustrom zyskasz więcej przestrzeni. Wystarczy, że w przedpokoju znajdzie się szafa, która na jednych drzwiach będzie miała lustro, a korytarz od razu wyda się nieco szerszy i bardziej przestronny. Podobnie jest z salonem. Ozdobne zwierciadło, chociażby takie z nadrukiem imitujące obraz lub ramkę z cytatem, to jednocześnie dekoracja i najlepszy sposób na optyczne zwiększenie przestrzeni. Odważni mogą pomyśleć o lustrach na suficie. Taki trik sprawdzi się jednak jedynie w małych i niskich wnętrzach.

Montowanie lustra

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o aranżowaniu i montowaniu luster, ponieważ sposób ustawienia bądź powieszenia również ma znaczenie. Przede wszystkim przed kupieniem lustra sprawdź, w jaki sposób je wieszać, poziomo czy poziomo. Duża część luster jest projektowana tak, by obie te opcje były możliwe, jednak warto się upewnić. Następnie wybierz ścianę, na której chcesz powiesić zwierciadło i zastanów się, jak wpłynie ono na pomieszczenie. Być może poszerzy je zamiast wydłużyć lub na odwrót. Wówczas musisz znaleźć miejsce dla lustra na ścianie obok.

Z całą pewnością nie wieszaj luster tam, gdzie będą Cię dekoncentrowały i zabierały Twoją uwagę. Dlatego złym miejscem będzie ściana, przy której stoi telewizor, bądź ściana naprzeciwko łóżka. Jeśli zaś zdecydujesz się na umieszczenie zwierciadła w sypialni, najlepiej powiesić je za wezgłowiem. Zrezygnuj z tego pomysłu, jeśli we wnętrzu znajduje się już toaletka z lusterkiem.

Lustra stojące bądź pionowe oparte o ścianę to coraz popularniejszy trend. Wykorzystaj go, jeśli chcesz, by wnętrze stało się nowoczesne i zyskało ciekawego charakteru. Takie stojące zwierciadła bardzo dobrze wyglądają w sypialni. Pamiętaj również, że dzięki lustrom możesz zyskać więcej światła. Wystarczy, że umieścisz je blisko lamp.

Lustro jest nie tylko zwierciadłem duszy, ale również nieodzownym elementem wyposażenia domu. Spójrz na nie z nowej perspektywy i potraktuj jak element dekoracyjny, który nada wnętrzu więcej przestrzeni, światła oraz elegancji.


Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 60,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny