Ramy do luster dobrze dobrane do stylu aranżacji wnętrz nie tylko go podkreślają i uzupełniają. Są efektownym elementem całego wyposażenia oraz wystroju. Lustra z ramą stwarzają wiele możliwości aranżacyjnych jako dodatkowe dekoracje, które przy okazji rozświetlają przestrzeń i nadają wnętrzom blasku. Nieważne czy są to lustra w stylu klasycznym czy takie z rodzaju loftowych, proste, minimalistyczne lub bogato zdobione. Czy jest to lustro dekoracyjne do salonu, w przedpokoju lub łazience, czy lustro w sypialni. Wiszące lustro ścienne czy stojące, ramy zawsze nadają pomieszczeniom stylowej elegancji. Prostsze bardziej subtelnej, a zdobione bogatszej.

Lustro

Ramy do luster

Lustra w ramach od https://dobreramy.pl/ to element wyposażenia wnętrz i efektowne wykończenie, które sprawia, że pomieszczenie staje się kwintesencją stylu aranżacyjnego. Każdorazowo ramy do luster powinny wpisywać się w styl zastosowany w pomieszczeniu. Oczywiście mogą być dobierane na zasadzie kontrastu kolorystycznego bądź większej spójności. Dobrze jednak, jeśli kolor ramy pasuje do innych elementów wyposażenia oraz wystroju.

Dostępność formy, wzorów i kolorów sprawia, że można je idealnie dopasować do pomieszczenia. Dobrać do stylu aranżacji, do mebli, pozostałych dodatków oraz innych dekoracji. Ciekawe jest zastosowanie podobnych lub takich samych ram do luster, obrazów i zdjęć. Jednak jest to możliwe raczej w przypadku producenta ram, także ram na wymiar. Takie kompozycje podkreślą wygląd całości, która dzięki lustrom zyskuje niezwykłej głębi, a dzięki ramom spójności.

Lustro

Ozdobne lustra z ramami

Wbrew pozorom dodatki również kreują charakter wnętrz i dopełniają stylu aranżacji. Ramy nie są tylko oprawą tafli. To dekoracyjny dodatek. Jest niejako oprawą blasku jaki roztaczają lustra i tego co odbijają. Lustra rozjaśniają pomieszczenia, odbijając światło i nadając wnętrzom wyjątkowego charakteru.

Ważne jest nie tylko jako takie miejsce powieszania lub ustawienia. Lustra to również ogrom innych możliwości aranżacyjnych. Warto zwracać uwagę na to, co odbija się w lustrze. Światło, struktury, kształty i kolory sprawiają, że lustra dekoracyjne są nie tylko przydatnym elementem wyposażenia. To okazja do zabawy światłocieniem, gdy naturalne lub sztuczne światło zderza się z taflą. Ciekawe i fajnie ułożone przedmioty, które się w niej odbijają, mogą być podwójną dekoracją. Dodatkowo można łatwo i szybko odrobinę zmienić aranżację, bez wielkich zakupów. Wystarczy przestawić coś, co odbija się w lustrze i przestrzeń nabierze innego wyrazu.

Oprócz aspektu aranżacyjnego i dekoracyjnego, warto przypomnieć, że dodatkową zaletą luster jest to, że optycznie powiększają, poszerzają lub podwyższają wnętrza.

Optyczne powiększenie przestrzeni

Wąskie pomieszczenia, a tak często jest w przedpokoju mogą przytłaczać. Lustro na ścianie nieco poszerzy i rozjaśni przestrzeń. W tym wypadku ważne, żeby nie odbijało się w nim coś dodatkowo przytłaczającego. Dobrym rozwiązaniem są dwa lustra powieszone naprzeciwko siebie.

Niskie pomieszczenia zyskają optyczne podwyższenie dzięki pionowo powieszonym, prostokątnym lustrom. Wysokie pomieszczenia można obniżyć wieszając je w poziomie. Tak można też optycznie wydłużyć przestrzeń.

W dużych pomieszczeniach bardzo efektownie mogą się prezentować nie tylko większe lustra ścienne, ale też lustra stojące z ozdobnymi ramami.

W ciemniejszych pomieszczeniach warto powiesić dekoracyjne lustro tak, żeby odbijało jak najwięcej naturalnego światła wpadającego przez okno. Gdy na przykład w przedpokoju nie ma okna, istotne jest odpowiednie oświetlenie lustra.

Lustro

Ramy do lustra

Lustra ozdobne do domu dostępne są z ramami o różnym kształcie. Mogą to być proste profile, lub na przykład frezowane bądź zdobione ornamentami i innymi dodatkami. Dzięki temu można je dobierać do aranżacji, począwszy od nowoczesnych i minimalistycznych, przez industrialne, modne skandynawskie, aż po wnętrza klasyczne i rustykalne. Ramy, także drewniane, stylizowane na metal czy beton, świetnie pasują do klimatów loftowych. Lustra ze złotą ramą to propozycja do wnętrz w stylu glamour, ale też każdych innych, gdzie złoto przewija się w dodatkach i dekoracjach.

Ramy do lustra w przedpokoju mogą definiować i prezentować styl całego mieszkania. Lustra dekoracyjne do salonu to bardziej ozdobny element, który jednak efektownie dopełnia całą aranżację. Lustra ścienne w sypialni pełnią rolę praktyczną, ale mogą przy tym być dekoracyjnym dodatkiem. Lustra do łazienki są w tym pomieszczeniu niezbędne. Nie znaczy to, że nie mogą być elementem o charakterze również ozdobnym. W każdym pomieszczeniu to właśnie ramy do lustra są tym, co decyduje na ile jest ono ozdobne.

Jak wybrać ramy do lustra

Wybierając lustro z ramą, warto pomyśleć o koncepcji całej aranżacji w pomieszczeniu. Rama jest nie mniej ważnym elementem wystroju niż inne dodatki. Dobrze pamiętać o tym, że lustro niejako zwraca na siebie uwagę choćby tym, że odbija różne rzeczy. Jest jakby dodatkowym obrazem, który dodatkowo eksponuje piękno innych przedmiotów. Dlatego jego oprawa jest istotna. Tak jak rama do obrazu, którą dobiera się nie tylko do aranżacji, ale także do jego treści.

Warto wykorzystać lustro nie tylko jako praktyczny element wyposażenia. Wybierając dodatki i dekoracje do wnętrz, również ramy do lustra dobrze jest potraktować jako element ozdobny. Spójny z całą aranżacją i stylem wystroju. Równowaga, harmonia oraz estetyka to najważniejsze elementy pomieszczeń. Dobrze zaprojektowane i przyozdobione wnętrza to przestrzeń, w której lepiej się czujemy. To przekłada się na pozytywne samopoczucie i codzienne życie. Właściwie dobrane, piękne i efektowne dodatki powinny więc znaleźć się w naszym otoczeniu. Taka właśnie może być oprawa lustra.

Jak znaleźć ciekawe, oryginalne i efektowne ramy do lustra? Interesującą propozycją jest z pewnością oferta producenta ram z drewna. Dzięki temu unikniemy masówki z sieciówek, kupując coś dużo bardziej oryginalnego.

Ramy do lustra od DobreRamy

Lustra w drewnianych ramach z oferty sklepu internetowego Dobreramy.pl to ich własna produkcja. Oprawy wykonano z wysokiej jakości drewna Polskiej produkcji firmy Carlson i Piechocki sp. z o. o. Dodatkowo tafle luster mają dodatek srebra i nie zawierają szkodliwego ołowiu. Lustra dekoracyjne tej firmy to różnorodna oferta co do kształtu, profilu, wielkości, zdobień i kolorów, o zróżnicowanej formie i materiałach wykończenia. Od nowoczesnych i prostych, przez klasyczne i stylowe, po eleganckie, bogate i zdobne. Ramy do luster dostępne są białe i czarne, złote i srebrne, brązowe i w kolorze naturalnego drewna oraz stylizowane imitujące stal, metal i beton. Są lustra w zwykłych ramach, jak i frezowanych, cieniowanych, dwukolorowych, z ornamentami i różnymi zdobieniami, także w srebrze i złocie. Można też wybierać sposób zawieszenia w pionie lub poziomie.

Ramy można dopasować do pozostałego wyposażenia i wystroju kolorem, strukturą oraz wzorem. Lustra sprawdzą się w przedpokoju, salonie, sypialni, pokoju młodzieżowym i w łazience. Spośród tak bogatej oferty luster w ramach z drewna każdy znajdzie coś dla siebie. To propozycja spełniająca największe wymagania, wysokie oczekiwania i różne potrzeby.

Co ciekawe, sklep Dobreramy oferuje także swojej produkcji ramki na zdjęcia, więc można je dopasować do luster. Tym bardziej, że oprócz tego firma proponuje także niestandardowe rozwiązania. Można tu zamówić lustra na wymiar, jak również ramy na wymiar, które sprawdzą się także do obrazów i skompletowania spójnego wystroju.

To bardzo ciekawa, warta uwagi oraz kompleksowa oferta, która sprosta różnorodnym potrzebom i oczekiwaniom.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny