Magnesy neodymowe - dlaczego warto?
Magnesy neodymowe są niezwykle cenione pod każdą szerokością geograficzną. I nie ma w tym cienia przypadku, bo to najsilniejsze magnesy trwałe na świecie. Już najmniejsze magnesy neodymowe są w stanie unieść ogromną, niewspółmierną do ich rozmiaru, wagę (ponad 1000 większą!). Jak widać, warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej!
Z tego artykułu dowiesz się:
Magnesy neodymowe - co to takiego?
Magnesy neodymowe powstały relatywnie niedawno, bo w latach 80. XX wieku. Dzięki nim można było stworzyć wiele nowoczesnych elementów, jak silniki, elektronarzędzia, głośniki. Producenci nie tylko zyskali niezwykle jakościowy materiał, ale też mogli zacząć produkować znacznie mniejsze produkty. Magnesy neodymowe wykonane są z żelaza, boru i stopu neodymu. Magnesy neodymowe mogą mieć różną moc. Przeważnie im on większy, tym cechuje się większą siłą przyciągania.
Jak wspomnieliśmy, są to magnesy trwałe, co oznacza, że mimo upływu czasu nie tracą swoich właściwości. Wytwarzają najsilniejsze pole magnetyczne ze wszystkich dostępnych magnesów. Niestraszny im wpływ wysokiej temperatury.
Rodzaje magnesów neodymowych - poznajmy je!
Dostępnych jest kilka rodzajów magnesów neodymowych. Wymieńmy je teraz po kolei.
Magnesy walcowe można magnesować na całej długości lub średnicy. Są często wykorzystywane głównie dlatego, że ze względu na swój kształt wytwarzają pole magnetyczne o większym zasięgu. To sprawia, że najsilniejszymi dostępnymi na rynku magnesami. Nieprzypadkowo stosuje się je w wielu obszarach i dziedzinach.
Magnesy płytkowe są cenione, bo zapewniają wszechstronność, więc można je stosować w wielu dziedzinach. Wykazują dużą siłę przyciągania, są nieocenione w zastosowaniach domowych (neodymowe uchwyty magnetyczne, takie jak np. https://magnes.com.pl/pol_m_Neodymowe-uchwyty-magnetyczne_Uchwyty-magnetyczne-neodymowe-w-obudowie-gumowej-z-gwintem-wewnetrznym-209.html), używane do produkcji zabawek, urządzeń elektronicznych, medycynie, przemyśle itd. Praktycznie wszędzie.
Magnesy pod wkręt (określane też jako magnesy pierścieniowe) są także chętnie stosowane w różnych branżach. Ich ogromną zaletą jest łatwy montaż, gdyż do tego celu wystarczy tylko śruba lub wkręt. Magnesy pierścieniowe wykorzystuje się między innymi w głośnikach, silnikach, do mocowania szafek, blokad drzwi.
Magnes z klejem (magnesy samoprzylepne) są również bezproblemowe w montażu i uniwersalne, więc można je stosować praktycznie w większości obszarów. Można je przyklejać do mebli, szyby, na drewno.
Zdecydowanie warto zainwestować w magnesy neodymowe, które cechują się uniwersalnością i dużą wytrzymałością.
artykuł sponsorowany