Mała łazienka

Wanna, a może prysznic?

W małych łazienka często nie ma możliwości równoczesnego montażu wanny oraz kabiny prysznicowej. Jeśli więc nie jesteśmy zapalonymi miłośnikami gorących kąpieli z pianką, zrezygnujmy z tradycyjnej wanny zastępując ją nowoczesną kabiną prysznicową. Możemy tutaj wybierać spośród naprawdę szerokiego asortymentu gotowych kabin z brodzikiem.

Ci którzy jednak nie chcą rezygnować z wanny (przydaje się wszak nie tylko podczas kąpieli) mogą skorzystać z rozwiązania jakim jest połączenie funkcjonalności wanny z praktycznym prysznicem. Nowoczesne baterie łazienkowe umożliwią nam to bez konieczności doprowadzania nowych rur. Zaoszczędzimy też nieco miejsca jeśli zastąpimy tradycyjną obudowę wanien gotowymi panelami (ich montaż jest tak łatwy, że poradzi sobie z tym nawet całkowity nowicjusz w dziedzinie remontów).

Porządek przede wszystkim

W niewielkich łazienkach nie możemy sobie pozwolić na bałagan. Każdy nie odłożony na swoje miejsce przedmiot lub leżące na widoku przybory toaletowe zagracają wnętrze łazienki i sprawiają, że wydaje się ona mniejsza niż w rzeczywistości.

Dlatego wybierajmy wyposażanie łazienki tak, aby poza walorami estetycznymi, spełniało funkcje praktyczne.

Ciekawym rozwiązaniem są tutaj umywalki, które możemy zakupić wraz z dopasowaną do nich szafką (często w zestawach tych sprzedawane są także baterie umywalkowe, co dodatkowo upraszcza kwestie związane z dopasowaniem). Szafka taka bez trudu pomieści niezbędne w łazience akcesoria, detergenty, a nawet kosmetyki.

Wykorzystać również możemy przestrzeń nad muszlą klozetową lub pralką – zmieszczą się tam dodatkowe półki lub wieszaki.

Ważne dodatki

Względy praktyczne sprawiają, że czasami trudno nam wyposażyć małą łazienkę tak, aby utrzymać jednolity styl. Pomóc sobie możemy akcesoriami łazienkowymi. Pojemniki na mydła w płynie, mydelniczki, kubki na szczotki, a nawet oświetlenie pozwolą nam na wykreowanie własnego, niepowtarzalnego łazienkowego stylu.

Nic nie stoi tez na przeszkodzie, aby zagospodarować ściany – odpowiednio dobrane lustra nie tylko dodatkowo powiększą optycznie naszą skromną gabarytowo łazienkę ale pomogą nam w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 92,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny