Od kuchni…

Pomieszczenia w których gotujemy warto malować w kolorach, które wspomagają procesy trawienne - taka teza wydaje się szalona? Nic bardziej mylnego. Kolor ma bowiem wpływ na nasze łaknienie i pragnienie spożycia posiłku. Najlepiej więc kuchnię czy jadalnię pomalować na pomarańczowo.

Niekoniecznie musi to być kolor bardzo wyrazisty. Pomarańcz może delikatnie przechodzić w żółć. Ogólnie ten kolor powoduje, że zaczyna burczeć nam w brzuchu i stajemy się głodni. Alternatywą do kuchni może być również kolor jasno-niebieski. W tym jednak przypadku zabija on skutecznie potrzebę jedzenia natomiast zwiększa poczucie higieny.

Błękit oceanu w toalecie

Błękitny to kolor najlepiej pasujący do łazienki. Jasne odcienie niebieskiego dają wspomniane wyżej poczucie higieny. Z dbaniem o higienę najbardziej kojarzą nam się właśnie łazienka i toaleta. W tych pomieszczeniach warto pomyśleć o niebieskich barwach nie tylko jeśli chodzi o farby do ścian, lecz również kafelki i inne elementy wykończeniowe. Jaskrawe barwy są również praktyczne w przypadku dużej wilgotności powietrza. Osadzająca się na ścianach wilgoć przy błękicie będzie mniej uderzająca w oczy. Z higieną kojarzy się również kolor biały - jest on na pewno alternatywą dla błękitnego. Z pewnością jednak jest od niego mniej praktyczny.

Farby do domu w najlepszych cenach - sprawdź!

Salon ma wiele twarzy

Pomieszczeniem, w którym najczęściej odpoczywamy i relaksujemy się po długim dniu pracy jest salon czy też inaczej pokój dzienny. W tym pomieszczeniu warto, aby kolorystyka zachęcała do błogiego nicnierobienia. Najlepiej nadawała się będzie do tego ciepła zieleń, która rozleniwi nas i pozwoli efektywnie wypocząć. Ewentualnie warto wrócić do korzeni i pomalować salon na biało. Chyba, że posiadamy gromadkę dzieci, lub frywolnego czworonoga - wtedy kolor ten będzie niepraktyczny. Jeśli posiadamy duże, przeszklone powierzchnie to jasna, ciepła kolorystyka sprawi, że podczas słonecznych dni salon stanie się pomieszczeniem dającym olbrzymi zastrzyk energii. Będzie on działał niczym wielki akumulator sił witalnych.

Namiętna czerwień i róż

Kolorem sypialni małżeńskiej powinna być czerwień, a dokładniej jej różowawe odcienie. Warto jednak pamiętać, iż nie może być to czerwień krwista, jaskrawa. Szczególnie jeśli w sypialni mamy telewizor, to intensywny czerwony może szybko zmęczyć nasze oczy. Warto więc pomalować ściany sypialniane na różowo, albo blado-czerwono. Wtedy w blasku świec podczas romantycznej nocy sypialnie wyda się nam ogrodem rozkoszy. Natomiast w czasie oglądania ulubionego filmu nie będziemy co chwilę przecierać i mrużyć oczu. Alternatywą dla czerwieni w sypialni może być na przykład kolor brązowy, lub beżowy. Kolory te nie wywołują co prawda skojarzeń z namiętnością czy seksualnością, jednak nie przeszkadzają, a wręcz pomagają w zasypianiu.  Szczególnie kiedy dobierzemy odpowiedni odcień.

Praca żółtym stoi!

Zastanawialiście się kiedyś czy istnieje kolor, który może wycisnąć z nas maksymalne pokłady energii? Zapewne nie. Natomiast w wielu biurach czy szkołach dominuje jeden kolor - żółty. I nie jest to wbrew pozorom przypadek. Żółte ściany w pokojach dziecięcych czy domowych pracowniach mogą sprawić, że odrabianie lekcji stanie się efektywniejsze, a problemu zlecone Nam przez klientów o wiele prostsze do rozwiązania. Warto również nadmienić, że na żółto można pomalować ściany jadalni - wszak praca łyżką i widelcem to też praca!

Wybór kolorów do mieszkania jak widać nie jest wcale łatwy. Nie można podejmować decyzji zbyt pochopnie. Robić to należy rozważnie. Sięgając po specjalistyczne poradniki i kierując się opiniami ekspertów można osiągnąć fantastyczny rezultat. Przełoży się on wydajnie na obraz naszego mieszkania w oczach sąsiadów i znajomych. Będzie miał także wymierny wpływ na nasze życie

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 88,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny