Jak urządzić mały aneks kuchenny?

Mały aneks kuchenny kontra funkcjonalność

Warto pamiętać, że nawet niewielki aneks kuchenny w bloku może być przyjemny w codziennym użytkowaniu. Wystarczy nam odpowiednie przygotowanie pomieszczenia oraz dopasowanie go do indywidualnych potrzeb mieszkańców.

Pierwszym krokiem jest przeanalizowanie własnych preferencji. Pomyślmy nad tym jak często przygotowujemy posiłki w domu. Jeśli kuchnia nie będzie intensywnie użytkowana przez dużą rodzinę, wówczas nie ma sensu inwestować w przestronne meble kuchenne. Duża ilość blatów ograniczy i tak niewielką przestrzeń pomieszczenia, a co za tym idzie zmniejszy komfort jego użytkowania. Jeśli zainteresował cię ten temat, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o aneksie kuchennym.

Dobrym pomysłem będzie też montaż niewielkiej lodówki, jednokomorowego zlewozmywaka oraz małej zmywarki. Dzięki temu uzyskamy więcej miejsca na szafki, w których zmieścimy potrzebne akcesoria kuchenne.

Niewielki aneks kuchenny w bloku może być też użytkowany przez większą liczbę osób. W tym wypadku warto sugerować się zasadami minimalizmu. W pomieszczeniu umieszczamy tylko najpotrzebniejsze sprzęty oraz niewielką liczbę blatów. Aranżacja aneksu kuchennego powinna też uwzględniać zasady tak zwanego trójkąta roboczego.

Własny pomysł na aneks kuchenny

Aneks jadalny oraz przestrzeń kuchenna nie muszą być nudne i monotonne. Przy odpowiednim przygotowaniu będziemy w stanie urządzić efektowne miejsce, które stanie się centrum całego mieszkania.

Tworząc własny pomysł na aneks kuchenny warto skorzystać z garści inspiracji dostępnych na stronach internetowych. Dzięki temu łatwiej nam będzie wybrać optymalny styl aranżacyjny. Zapoznanie się z zasadami wybranego stylu otworzy drogę do wyboru barw, mebli oraz dodatków. Sprawdź także ten artykuł z porównaniem kuchni i aneksu kuchennego.

Mały aneks kuchenny w niewielkim mieszkaniu urządzony w sposób funkcjonalny i otwarty na salon, a także opinie o takim rozwiązaniu
Mały aneks kuchenny w bloku - pomysły, projekty, inspiracje, porady

Najlepsze łóżka do Twojej sypialni - sprawdź promocje!

W małych pomieszczeniach dobrze sprawdzą się lekkie style, pełne jasnych barw i dekoracyjnych elementów wyposażenia, które optycznie powiększają przestrzeń. Dobrym przykładem jest styl angielski, nowoczesny oraz minimalistyczny. Dużą popularnością cieszą się aktualnie białe meble kuchenne wykończone na wysoki połysk. Jest to uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się w większości pomieszczeń. Białe meble sprawiają, że nawet mały aneks kuchenny staje się optycznie powiększony. Odpowiedni dobór blatów i szafek umożliwia stworzenie efektownego, a jednocześnie funkcjonalnego wnętrza. Sprawdź także ten artykuł z poradami o kuchni w mieszkaniu.

Dobry pomysł na aneks kuchenny to podstawa sukcesu

Pomieszczenie otwarte

Aranżacja aneksu kuchennego wcale nie musi zamykać się w czterech zabudowanych ścianach. Dużą popularnością cieszą się pomieszczenia otwarte na salon oraz jadalnię, które dają dużo możliwości aranżacyjnych.

Otwarty aneks jadalny i kuchenny mogą stać się wizytówką mieszkania. Warto połączyć je z salonem uzyskując większą przestrzeń użytkową. Strefa kuchenna powinna nawiązywać do stylistyki salonu lub jadalni. Dobrym pomysłem okazuje się jednolita barwa ścian i kolorystyczne dopasowanie mebli. Obie strefy możemy wizualnie oddzielić podłogą. W strefie kuchennej dobrze sprawdzą się kafelki z kolei w salonie lub jadalni możemy wyłożyć efektowne panele lub deskę barlinecką. Odcięcie pomiędzy dwoma rodzajami podłóg będzie wizualnym rozgraniczeniem obu stref. A może zainteresuje cię także artykuł o kuchni otwartej na salon?

Meble na wymiar do aneksu kuchennego

Mały aneks kuchenny często posiada dość specyficzne wymagania. Gotowe zestawy mebli kuchennych nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Co więcej, nie pozwolą na pełne dopasowanie do pomieszczeń o nietypowych kształtach. Dlatego warto przemyśleć kwestię zakupu mebli na indywidualne zamówienie.

Meble na wymiar dają znacznie więcej możliwości. Możemy dopasować je do każdej wnęki i dobrać idealny odcień frontów. Projektując aneks kuchenny w bloku warto też zamówić wizualizację mebli. Dzięki temu upewnimy się, że aneks jadalny lub kuchnia spełnią wszystkie oczekiwania estetyczne oraz praktyczne.

Jedyny minus zakupu mebli na wymiar to nieco wyższa cena inwestycji. Jednak niewielki aneks kuchenny w bloku nie wymaga długich ciągów kuchennych, które spotęgowałyby sumaryczną cenę remontu lub wykończenia pomieszczenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 90,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny