Pokój młodzieżowy

Kanapa narożna

Dzięki kilku prostym trikom nawet z pozornie niewielkiego pokoju młodzieżowego można stworzyć prywatne królestwo każdego nastolatka, odizolowaną strefę relaksu i wyciszenia, przyjemne miejsce do nauki, a także ciekawą przestrzeń do rozwijania pasji oraz spotkań z przyjaciółmi. Przed samym rozpoczęciem remontu i wyposażaniem takiego pokoju, warto porozmawiać z synem lub córką o indywidualnych potrzebach, preferencjach i oczekiwaniach. W ten sposób unikniemy nieporozumień, wręcz przeciwnie - zapewnimy dziecku uśmiech, dobre samopoczucie, wygodę i satysfakcję.

Oprócz preferencji nastolatka, powinniśmy wziąć pod uwagę także obowiązujące trendy wnętrzarskie oraz sprawdzić, jakie meble sprawdzą się w przypadku pomieszczeń z ograniczoną przestrzenią. Jednym z najciekawszych pomysłów są kanapy narożne (zobacz) wykończone wysokiej jakości tkaninami. Pozwalają w pełni wykorzystać wolne miejsce w pokoju, a dzięki funkcji spania - spełniają rolę wygodnego mebla wypoczynkowego w ciągu dnia oraz komfortowego łóżka w nocy. Możemy zdecydować się na zakup kanapy w ulubionym kolorze dziecka albo też wybrać klasyczną kolorystykę, którą ożywimy barwnymi poduszkami ozdobnymi lub miękkim, wzorzystym pledem.

Biurko i szafa

Przemyślany dobór mebli umożliwia podział niewielkiego pokoju młodzieżowego na specjalne strefy. Wspomniana wcześniej kanapa narożna może wyznaczyć granice strefy relaksu, wypoczynku i snu. Biurko z pojemnymi szufladami na książki, notatki, gadżety lub prywatne rzeczy nastolatka to obszar przeznaczony do codziennej nauki, przygotowywania się do sprawdzianów i egzaminów oraz wygodnego korzystania z komputera czy laptopa w czasie wolnym. Na biurku powinna znaleźć się lampka zapewniająca prawidłowe oświetlenie całej powierzchni blatu.

Nad biurkiem możemy powiesić prostą tablicę korkową, dzięki której dziecko będzie mogło zaplanować naukę oraz ułatwić sobie zapamiętywanie nowych rzeczy. Tablica może posłużyć także jako miejsca do przyczepiania zdjęć z przyjaciółmi, pamiątek z wakacji czy autografów idoli.  Do estetycznie zaprojektowanej kanapy i biurka, które oferuje Sofart - producent mebli, dodajmy także szafę na ubrania z lustrem albo pojemną komodę na stylowych nóżkach wykonaną z drewna. Aby stworzyć ciekawy klimat w młodzieżowym pokoju, na biurku, tablicy lub regale umieścimy ozdobne lampki, girlandę lub świecące kule.

artykuł sponsorowany

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny